bugün

nba konferans finallerinde lebron james'e "labron laayn labroon" diye bağıran ünlü filozof nihat doğanın yarışmacı olduğu ve medyayı sömürge haline getirmiş acun ılıcalının sunduğu yarışma programı.

(bkz: benim milletim)
dün akşam nihat doğan resmen kahkahaya boğmuştur. adam vatozlar yüzünden düz duvara tırmandı.

edit:imla
nihat doğan'ın felsefe yapma gücünü arttıran yarışma.
bir süredir takip ederim bu yarışmayı. gördüklerimi paylaşacağım.

acayip çarklar oluyor. strateji diyorlar bunlara ama ben pek alışamadım.

didem çok sivri bir bayandı, hemen postalandı.

taner deli dolu bir eleman, parayı kazanmak istiyor belli ki. asla güvenilmez bu çocuğa. konsere gitseniz birlikte, başka arkadaşlar edinir sizi satar.

gökhan'ı çözemedim ama onda da bi parça yapmacıklık vardı. genel olarak ne şiş yansın ne kebap mantığıyla hareket ediyordu.

nihat doğan'ın yaptıklarıyla söyledikleri komple birbiriyle çelişiyor. çok sinsi ve bu özelliğini hemen belli ediyor.

asena nihat doğan'ın dişi versiyonuydu, adaya gelişi, adada kaldığı süre, gidişi, gönderilişi hepsi ibretlik olaylardı.

derya kalıbının adamı değil sporcu adam bu kadar ağır ve hantal olmaz, olmamalı. paranın peşinde olduğunu çok belli ediyor zaten bir daha öyle bir şansı ömrübillah bulamaz.

taçmin başlarda iyi gidiyordu ama adalar birleştikten sonra inanılmaz hatalar yaptı, kıvırdı durdu. çok gereksiz ve sıkıcı konuşmalara imza atıyor. diğer bayanlarla olan diyalogları, sarılmaları çok yapay.

ebru destan adanın en tehlikeli bayanıydı. iyi bir fitne merkezi olur ondan. ortalığı karıştırmada birebir.

pascal medyanın oyuncağı oldu çıktı ne söylenebilir ki acun'un elinde paçavraya döndü sırf para için.

tefik strateji adamı, sinsi, sahte dost.

özge yavaş yavaş toparlamaya başladı önceden o da dedikodu yapıyordu asena ve ebru ile birlikte ama ödül oyunlarında çok zayıf. survivor olmaz bu kızdan. diskolarda barlarda eğlenen burjuva kızı görüntüsü var.
derya'nın sürekli melül melül baktığı yarışma.
tefik ödüle götüreceği kızın ismini özge olarak açıklayınca özge'nin taçmine bakarak şaşırması çok iğrençti doğtusu.

taner tarafında "adada bikaç gız kalsın" gibi garip bir gerekçeye bağlanan "derya'nın yazılması" kararı şaşırtıcıydı. nasıl böyle düzmece bir nedenle derya kurban edilebilir. taner ne yapacaksa gızları. sanki adada görülmemiş bi hesabı var onlarla.
nihat doğan'ın "derya ben ne desem bana sen de haklısın nihat" diyip duruyordu diyerek beni yardığı bölüm olmaktadır.
lan manyak nihat geçiştirmiş adam seni, bir dön bir sor kendine niye öyle oldu acaba diye.
sen konuşulacak dinlenecek adam mısın, çekilecek çile misin? ben bile pazar günleri behzat ç.'ye geçecem susturmazlarsa seni eğer.
an itibariyle tevfik gitti

nihat yalnız kaldı lan ne olacak acep
bu hafta elenen yarışmacının tefik olduğu yarışmadır.
yar saçların lüle lüle tefik sana güle güle...

not: şimdi nihat düşünsün, hah!
kalitenin adresi derya tefik'in eline verdi an itibariyle.
oh an itibariyle resmen rahatladım sinir bozucu aşık çift ayrılmış oldu.

edit: oy oranları %70'e %30'muş.
http://www.acunn.com/survivor/oylama

ilginç bir dağılım.
zavallı nihat şimdi kimle dedikodu yapcak..
nihat tefik'in gittiğine değil de, karnını doyuracak kimse kalmadığına üzülüyor bence.
işte bu da nihat a kapak olsun diye iç geçirten durumdur. Nihat şu an itibariyle patlıcan morudur. *
http://i55.tinypic.com/29d8qkn.png

bu enteresan birlikteliğin bozulması bir açıdan iyi oldu ama eve ekmek getiren erkeğini kaybetti ramiz dayı pardon nihat.
baştan başlaması ve adının survivor normaller-anormaller olması gereken yarışma.
normaller:derya,ebru,özge,taçmin,vedat,gökhan
anormaller:asena,didem,ceyda,nihat,tefik,zeynep
pascal ve taner lülü olarak tanımlanıp kadro dışı kalanlar. acun'la beraber miami'de takılmalılar bence. eş zamanlı olarak onları izlemeliyiz.

şimdi normaller adası normal bir şekilde yaşar giderler. ne bir kavga olur ne fitne fesat. elenen kaderine razı olur, aralarında konuşur anlaşırlar, muz yerler, şarkı söylerler, yarışırlar, hak eden kazanır falan filan.
anormaller adası başta güzeldir. didem ve asena güne göbek atarak başlayıp, eski sevgililerini çekiştirerek devam ederler. nihat, sevgilisi tefik ve halası zeynep ile aile saadeti yaşamaktadır. ceyda dışlanır, dışlanınca ağlar, ağlayınca bağırır, bağırınca delirir ve didem'le çatışır. asena didem'e karşı ceyda'nın yanında yer alır. didem yavaş yavaş tefik ve nihat'a yaklaşmaktadır. zeynep didem'den daha seksi olduğunu ve onun iki günde yapacağı her şeyi(öhöm) on dakikada yapabileceğini iddia etmektedir. asena didem'den uzaklaşıp ceyda'ya yanaştığı için dansöz gibi kadın ilan edilir. nihat didem'in eteği altında yaşamaya başlar. zeynep ve tefik bitki çaylarını yudumlayıp meditasyon yapmaktadırlar. didem bir gün eski sevgilisine benzetir tefik'i. nihat'ı atar eteğinden. nihat didem'e şarkı yazar. asena didem'i kıskanmaya başlar. gizli bir rekabet vardır aralarında. tefik gizli bir eşcinsel olduğu için zeynep'le yakınlaşır. yapılan meditasyonlar zamanla farklı bir şeye dönüşür. artık mantra yoktur, tantra vardır. asena ve ceyda her gün ağlarlar. bir gün biri fenalık geçirir, ertesi gün diğeri bayılır. lakin nihat tüm bunlar yaşanırken adadaki kibirle savaşmaktadır. geceleri samanyoluna bakıp nerede bir kibirli yıldız bulsam da ona şu alemde efendinin kim olduğunu hatırlatsam diye düşünmekte ve uykusuz kalmaktadır. ceyda ve asena nihat'ın bu halinden çok etkilenmektedirler. her an sinir krizi geçirip kendilerini yüksek bir ağacın tepesinden atabilirler. falan filan.
Dünya'daki örneklerine oranla oldukça amatör kaçan programdır.

Acun reklam olayına her zamanki gibi fazla kaçıyor ama yarışmacılara yaptığı jestler falan da gerçekten para gerektiren şeyler, garip.

Son dönemde Tevfik'in elenmesine üzüldüm, şöyle üzüldüm "Gönüllüler" içerisinde yarışmaya uyan tek adamdı, kötü oldu. Ama Türk halkının milli sporcusuna sahip çıkması, üstelik bunu baya bir farkla yapması da çok mutlu etti beni. iyi oldu iyi.
bu sezon çığrından çıkmış yarışmadır. ödül oyunu ayağına resmen tatil yaptı herifler. nerde bunun survivorlığı? dünyanın en zor yarışmasıymış, pehh. benden çok coca cola içtiler lan. insan sinirleniyor valla.
http://www.acunn.com/tv/2...en-zeynep-tunusluyu-yazdi taner gene iş başında.
gnctrkcll aracılığıyla dokunulmazlık oyunu nasıl oynanmalı diye fikrimi almaya çalışan yarışmadır. Mesajın içeriği;

Survivor dokunulmazlık oyununda nasıl yarışılsın? Dengede kalarak mı sürünerek mi? Sms'le denge yada sürün yaz gönder.

''Sürün'' yazdım gönderdim. *
Bir takım insanlar, bir adadalar. Survivor bir olaydan sonra hayatta kalan manasına geliyor. Anladığım kadarıyla ödülüde proğramı aralıksız izleyip hayatta kalabilen izleyicilere verecekler. On dakika izledim, bileklerimi keserken reklam girdide kurtuldum.O neydi lan öyle?
Nihat Doğan yalnız kalınca, özüne dönünce Derya'ya olan hasedi ve kıskançlığı artmış, önceden arada bir söz ettiği Derya, artık on cümlesinden dokuzu olmuştur. Bir gitsin artık şu adam ya. Taner Reis alsın karşısına, zıplatsın şu zırtapozu.
artik baymis olan program. ya da bana oyle geliyor. taner ve nihat bile sıktı artik. yarismanin hicbir heyecani kalmadi. ayrica benim ruyamda bile goremeyecegim miami'lerde cilginlar gibi eglenen bir grup insani izlemek beni eglendirmekten daha cok sinir krizine sokuyor. hayir kiskanc degilim, ya da biraz kiskanc olabilirim, ama bir grup insani agzi kulaklarinda cilginlar gibi dunyanin en guzel yerlerinde eglenirken izlemenin ne heyecani var? survivor degil miydi lan bu yarismanin adi? yeter be yeter!