bugün

arap sevişgenlerini alakadar etmeyen paradır. yeter ki ümmet kardeşleri mutlu olsun.
bismillah

Savaş mağduru olan kişiler için harcanmış para. Allah kimseyi o duruma düşürmesin, savaş olmasa 30 kuruşunuza minnet etmeyecek insanları ne hale düşürüyor savaş. Benim hakkım geçtiyse bu para da benden yana helâli hoş olsun. 100 yılın birikimi paramız diyenlerde iyice saçmalıyor ahaha neymiş 100 yılın birikimi miymiş?
aslında kayıp olan paradır, para umurumda değil ama, tam olarak nereye gittiği bilinmeyen paradır. gerçekçi olalım, çoğu göçmen çok ucuza sağda solda çalışıyor, ve gözlemlediğim kadarıyla aynı evde birden çok aile yaşıyor, aslında öğrenci gibi geçiniyorlar, bir çoğu maaş falan almıyor,

ama 30milyar ? bence bu para nereye gittiğinin hesabı sorulmalı,

dini terim olan 'mühacir'lere harcandı diyerek uyutmalarına izin vermeyin, harcanan para en fazla 1milyar o da taş çatlasın.

şahsen ben inanmıyorum, o para hortumlandı, hadi geçmiş olsun,
dincileri 'mühacir' ile uyuttular, ırkçıları 'suriyeli' ile.

geçmişler olsundur.
5 milyon suriyeli olsaydı 6 bin dolar kişi başı para eder. o da günün kuruyla 23.500 tl eder kişi başı.
yalan ve ya doğru. en azından nankörlük etmiyorlar. helal olsun benim payım.
Sayılı kişilerin yolsuzluk ve rüşvetle harcadıkları ve 3-5 diye bahsettikleri paraların yanında, savaştan kaçan insanların temel ihtiyaçlarını gidermek için harcadıkları para nedir ki?
Tarım ve hayvancılığa harcansaydı şu an Suriye'den patates almak yerine tüm dünyaya et ve tarımsal ürün ihraç ediyor olurduk.
Almanya yardımda bulunacağını belirti.
halkın yarısından fazlasını rahatsız etmeyen paradır. o yüzden sallayın gitsin millet memnun açık ve net.
devlet ve özel sektör ile birlikte 30 milyar dolar harcanmış.

peki ben niye hala haberlerde soğuktan donan, açlıktan bitap hale gelen suriyeli aile haberleri görüyorum ? az önce cnn türkte gördüm. şimdi diyeceksiniz ki tek aile gözden kaçmış olabilir. hayır, bir sürü aile var bu şekilde. araştırırsanız görebilirsiniz.

üstelik aile babası diyor ki ben kimseden ne bi yardım aldım ne başka bir şey. kimse gelmedi evimize..

hadi buyurun buradan yakın.
Makarna kömürle hayatını idame ettiren çomarların vergilerinden çıkmıştır.
Gerçi Aslan payı bizim vergilerimiz ama onların vergilerinden de gittiğini bilmek daha keyifli. Beter olsunlar. *
40 milyar doları geçti sanırım. 2040 yılında türkiyedeki nüfuslarının 10 milyon olması bekleniyor. tayyip demografik dengesini bozarak nefret ettiği türk ırkına öyle büyük bir darbe vurdu ki bir daha kendisine gelemeyecek.
oha amk ülkenin tapusunu verseydiniz.
helali hoş olsun denilesidir. evet.
Vay efendim sonra neden ekonomik kriz var...
3 milyarda anlaşsak diyordum.