bugün

şirinevler, kuleli, taksim, bakırköy ve mecidiyeköy'de eksik olmayan pis yaratıklar. sadece dilenseler gene iyi amk. cumartesi kurs çıkışı arkadaşlarla kızılkayalar'a gittik, az geride dilenci bi topluluk vardı içlerinde 18den büyük olduğunu sanmıyorum.

büyük olanlar çocukları ellerinde yemek yiyen insanların yanına yolluyolar onlar da milletin yemeklerini alıyolar, gerçi bi tanesi arkadaşıma bulaştı arkadaş da asabidir "siktir git lan burdan" diye karşılık verdi çocuk baya bi ürküp diğerlerinin yanına gitti. şimdilik ürküyolar ama birkaç yıl sonra bıçağı çekip takmayacakları nerden belli arkadaşım?

istisnasız hepsi mi kirli, yırtık giyecekler giyer lan. elitistçilik yaptığım da sanılmasın ama bu insanlar vatandaşın iyi niyetini suistimal ediyor, lan taksimin ortasındaki adama acınır mı amk? gezinin boş taraflar metro çıkışının yanı işte, en çok orda bulunuyolar dikkat edin derim. ülkeye gelmesine can atan arkadaşların bi kere bile sadaka verdiğini görmediğimi de belirtmek isterim.

edit: kürt popülasyonu 80-90 yılları arasında artmıştı bu ülkede. daha çok savaştan kaçanlar türkiye'ye sığınmıştı, bundan yola çıkarak 10 yıl sonrasını tahmin edip tehlikenin farkına varabilir misiniz? her gün burada kürtlere edilmeyen hakaret ve küfür kalmıyor, bi 10 yıl sonra sol frame.2de suriyeli başlığıyla sıkça karşılaşacağız gibi. hala utanmadan etmeden bana kemalist zihniyetiyle gelen adam var şaka gibi amk.

edit2: bi anımı daha anlatayım. dün kuleli'deki otobüs duraklarının oradayım saat 4-5 gibi işte. gene suriyeli bi aile köprü altında oturmuş, dileniyo çocukları da gözümün önünde simit, su satan adamdan 2 tane su alıp kaçıyo adam kızamıyo da amk 1 lira gibi ufak bi miktarın hesabını yapan birisi değilim asıl mesele hırsızlıktır. yav arkadaşım allah rızası için inanmıyosan belirttiğim yerlere git sonra gel yalan borcum yok ki sana.
Tayyip'in son kazıklarından. istanbul'un en güzel semtlerini işgal edip turistleri rahatsız ettiklerine defalarca şahit oldum. Kapalıçarşı'nın girişinden tut mısır çarşısına, taksim'den tut mecidiyeköy, şişli'ye kadar her bölgede harıl harıl dolanıyorlar.

Madem besleyip bakamayacaksın neden ülkene alıyorsun? Senin vicdanının bedelini bilmem kaç milyon insan ödemek zorunda mı? Adamlar siktir git'ten de anlamıyor arkadaş. Yol boyunca peşinden gelip arapça şeyler söylüyorlar. Bir el atın amına koydumun memleketinde, yoksa 3-5 seneye ikinci kürt vakası olur çıkar bunlar da..
ankarada her yerdeler.
kürtlerden sonra başımıza suriyeliler çıkacaktır. sayıları 1 milyonu geçmiştir. yakında onları da hırsızlıki kapkaç, gasp ta görürüz. şu an türkçe öğreniyorlar.
beyazitta da oldukça popülerdirler.
aksaray metro istasyonunu ve laleli tramvay durağının oraları mesken tutmuşlardır, * ve zabıtaların gık diyemediği dilencilerdir. Bizim dilencilerimiz olsa hemen apar topar toplarlardı.
(bkz: çifte standart)

vicdanlı esnafımız * artan yiyecekleri bu dilencilerle paylaşıyorlar.

lalelideki (iü- edb fakültesi) öğrencilere musallat olmuşlardır resmen. (Bilerek) küçük çocukların ellerine mendil tutuşturulmuş ve illaki satmadan seni bırakmayan çocuklar çok. Onlar bana yapışmadan ben 50 kr verip sıvışıyorum aradan.
hadi kaçanlar dilencilik yapabiliyor, buraya kaçamayanlar da ya idam ediliyor veya recm ediliyor.

iyi bakın.(bkz: http://www.odatv.com/n.ph...apmak-ayni-sey-1202141200)
almanyadaki türklerin almanya için sıkıntı olması gibi bir durumla karşılaşabiliriz. göçmenler kayıt altına alınıp savaştan sonra derhal ülkelerine gönderilmeliydi. şimdi at izi it izine karıştı kim nerde belli değil yarın bir gün illaki hak talep edecekler.

sonra siyasetçinin biri çıkar "benim suriye kökenli kardeşlerim" diye nutuk atar. illa kardeş olacaksak ayrı ülkelerde olalım burası yeterince kalabalık.
her gordugumde " i love you besar esad " diye bagirma istegi uyandiriyor . sanki ulkemizde her sey mukemmel bir de bunlari besliyoruz.
Yanlış bir politika izleyen hükümetin ülkemize kazandırdığı dilencilerdir. Geldikleri kampta bunlara bakıyorlardı. Madem şimdi niye gelip dileniyorlar? Sokakları kirletiyorlar. Yardım edilmeyerek, dışlanarak ülkelerine geri dönmeleri sağlanmalıdır.
Bu insanlar akla bazı gerçekleri getirmiştir. (bkz: suriyelilerden kurtulamayacağımız gerçeği)
hem empati yapmak zorundayız hem de inandığımız Müslümanlığı ne kadar bildiğimiz.muhacirlik diye bilinen bir kavram olduğunu bilsinler Suriyeliyi istemeyenler.
yakında amip gibi çoğalıp, toprak isteyeceklerdir.
Yahu bu insanlara yer temin edildi, maaş bağlandı, bunlar hala dileniyorsa açgözlülükten başka bir şey değildir yaptıkları. Ve fatih civarında da elinizi sallasanız bir suriyeli dilenciye çarpar oldu. Fatih ilçesi bakın. istanbul'un yarısı. Olay o kadar vahim yani.
küçükköy'e kadar inmişlerdir. bu nedir lan amk ?
dün süleymaniye, beyazıt tarafında çokça gördüğüm, türkçe konuşmadıklarından ötürü suriyeli olduklarını saptadığım dilencilerdir.

ülkede binlerce aç insan, dilenci varken bi de bunlar nereden çıktı??

zaten istanbul'da türkçe konuşan insan göremiyorduk, milli değerimiz olan dilencileri de suriye'den ithal ediyoruz. **
her yerde karşımıza çıkan dilencilerdir.
akp'nin politikalarının sonuçlarıdır. bu adamlar kamplarda kalmalı nasıl şehirlere girişine izin veriliyor anlamıyorum.
onlara muhacir kardeşlerimiz denir.
'akp bunları bakmıyor muydu' diye soru işaretlerı bıraktırmış insanlardır.
suriye'li dilenci olacağına git ülkende özgürlük savaşı ver daha iyi.
sokakta önlerine pasaport koyup dilenen insanlarladır. bazı arkadaşlarda çıkmış onlar muhacir kardeşimizdir diyor. kamplarda kalmalı bu insanlar sokakta bu yağmurda işleri var.
yenibosna metrobüs girişinde para isteyip, yok dediğinizde akbil basmanızı isteyen dilencilerdir. zaten çoğu parada verseniz metrobüse beleş binmeye çalışmaktadır.
türkiyenin her yerinde karşınıza çıkabilecek potansiyele sahip ve büyük ayıp olarak görülen gruplardır .
Her yerdeler.
adanada kendini aşmış insanlar topluluğu. kırmızı ışıklarda sinir hastası olmak için bire bir.