bugün

az önce arayan kızın çenesinin yayını zikiyim afedersin.

o ne biçim diksiyon lan öyle? bilerek koyuyolar bunları buraya ki cevap veremeyelim.

dilinizi bilmiyorum sevgili superonline. yazılı metin gönderin bana.
10 dk arayla interneti kesiyorlar. en az 2 haftadır resmen internete bağlanamıyoruz. kesiliyor ve uzun süre bağlanmıyor da. 22 dakikalık dizi bölümünü izleyemiyorum. öyle kırk tane yeni sekme de açmıyorum he, sadece dizi açıyorum. benden başka bağlanan da olmuyor bazen ona rağmen kesiliyor, yavaşlıyor. bağlı kalabildiğim nadir zamanlarda veya 2-3 hafta öncesinde ttnetten bir farkını göremedim, hız olarak. kesinlikle tavsiye etmiyorum. çok lazım olunca telefonun 2gblık internetini bağlıyorum resmen saçmalığa bak.
ilk fatura gecikmesinde interneti kesip, geri açıldığında faturaya 25 lira geri açma ücreti alan firmadır. Asıl kötü olan 80 milyonluk ülkede bizleri sadece birkaç kartelleşmiş firmaya mecbur bırakan sistemin suçu. Aç kapıları gelsin dev firmalar ülkeye, dansöz etsin bir ton paraya kotalı internet satan bu şirketleri.
Kendilerine şöyle bir açık mektup / şikayet mektubu yazdığım kurumdur.

1999'dan beri internet kullanıcısıyım. dial-up zamanında bile superonline kullanmış biri olarak, "customer loyality"e zerre değer vermediğini idrak ettiğim güzel(!) şirket. web sitenizde "superonline bireysel müşterilerine;
ses, data ve internet hizmeti vermektedir. birçok ilke ve öncü çalışmaya imza atan şirket, a tipi arama hizmetlerini müşterilerine ilk sunan operatör olmanın yanı sıra 2007’de başladığı fiber optik altyapı yatırımları sayesinde türkiye’de ilk ve tek evlere kadar 100mbps’a varan internet bağlantısını taşıyan telekom operatörüdür."

şeklinde açıklamalarınız var. bende size hizmet şeklinizden bahsedeyim.
son iki aydır, sık sık nette kopma ip alamama gibi sorunlarla karşılaşıyorum. her aradığımda şikayetimi açıkça ve teknik açıdan yeterli bilgiye sahip, kendini ifade edebilen biri olarak dile getiriyorum. bir türlü sorunumu çözemeyen @superonline, sorunun üzerine gitmek yerine her seferinde suçu üzerinden attı. nasıl mı?

• alt yapınızda sorun var bizim işimiz değil!
• modeminiz bozuk o yüzden ip alamıyorsunuz. (bunun üzerine gidip yeni modem aldım) bu kez de;
• elektriklerinizin voltu düşük geliyordur. o yüzden bu modeminizi etkiliyordur. o yüzden de ip alamıyorsunuzdur! (e-yuh!)
1 ay sonra; internetim çok yavaş (0,2mbps) diye şikayetim sonrası gelen cevaplar.
• alt yapınız 8mb'e kadar destekliyor yükseltiyoruz. (sık sık kopma yaşadım)
• alt yapınız 6mb görünüyor (yine kopma yaşadım)
• alt yapınızı 4e düşürelim. (hala aynı..)
yazarken bile sıkıldım, bu konuşmalar bu şekilde sürüp gitti.

@superonline özgürlüğünüzü nasıl kısıtlar?

6 hazirandaki en son şikayetim 2 gün sonra geri dönüş yaptık mantığı ile kapatıldı taskı. 2 temmuzda bana bir telefon geldi. " -internet bağlantınızla ilgili şikayetiniz varmış eve ekip göndereceğiz." e tamam gönderin, ama bana yalnızca şunu söylesin binama gelen hat kaç mb olarak geliyor? bunu hakkında bilgi alabilecekmiyim? " - tabi"
ben evde yokken ekip gelir, mevcut olan bina içindeki hat sistemine bok atarak binaya kadar çok yüksek gelio sorun bina içinde diye. mevcut hattımı iptal ederek, tamamen amatör bir şekilde, bina girişinden odama koca cat5 kablosu çekmişler. merdivenlerden filan geçiyor hat, komşuların kapısının önünden, benim kapımdan içeri odama. sokak kapım kapanmıyor! o gece resmen kapı açık kaldı, cat5 kablosunu hangi mantıkla direkt bu şekilde çekerler anlamadım!

eve geliyorum, neti test ediyorum, sorun aynı hiç bir değişiklik yok! e, hani benim bina tesisatındaydı sorun?
cumartesi aradım durumun kritik olduğunu anlattım "bana 1-2 saat içerisinde geri dönün, hiç birşey istemiyorum gelen şu kabloyu sökün yeterki kapımı kapatıp dışarı çıkabileyim" dedim. "tamam ben bildiriyorum, üstlerimle birebir görüşüceğim" filan dediler. cumartesi akşam oldu 5 kez aramama rağmen bir tepki yok. diyorum ki, yapıyoruz yada yapamıyoruz diye birşey söyleyin yeter. ona göre başımın çaresine bakıcam. sadece bunu söyleyin diyorum. ilgileniyoruz diyorlar. hem bana engel oluyorlar hem birşey yapmıyorlar.
nitekim, kimse ilgilenmeyince, ben gidip profesyonel bir ekip bulup getirdim, tesitatımı baştan sona yenilettim, bu bana zaman ve paraya mal oldu. böylece @superonline'ın çözüm diye sunduğu bozumu giderdim.

ama bakın, sorun hala devam ediyor sevgili (!) superonline! hani bendeydi sorun? bu kadar mı ilgileniyorsunuz müşteri ile? hani neyin ne olduğunu bilen birileri olmadığı zaman, kim bilir nasıl başınızdan savıyorsunuzdur onları. çağrı merkezine 24 saat yardım diye yetkisiz ve bilgisiz insanlar koyacağına, sadece 8 saat çalışan profesyonellerle çalışsanız inanın bizi üzmek yerine mutlu edersiniz.

çağrı merkezindeki gül isimli bayan, "aa 4mb destekliyor yükseltiyorum, hızlanacak." hayır diyorum yükseltme, biliyorum çünkü sorun çıkacak! istemiyorum dememe rağmen yükseltme yapıyor! benimle dalga mı geçiyorsunuz pek sayın (!) superonline. hayır diyen müşteriye ne diye zoraki hizmet veriyorsunuz! tesisatımı mahvedip, haftasonu beni eve kapatıp özgürlüğümü elimden, paramı cebimden, zamanımıda bilgimden çalıyorsunuz?

Edit: Bağlantı sorunu!
Gecen yıl ensardan sonra Superonline'dan vodafone.net'e geçtim.
Her gün şükrediyorum.
insanı parasıyla rezil ederler. 80 tl veriyorum ayda 720p film izleyemiyorum amk.
Yaklaşık 4 yıldır fiber kullanıyorum, ne bir kopma yaşadım ne bir yavaşlama, ne de başka bir sorun.
En güzeli de ayda bir kapıyı çalıp, "gördüğümüz kadarıyla süperonline kullanıcısısınız bir sorununuz var mı" diye sorup gitmeleridir.
görsel
Fiber bağlantısını ve Turkcell TV+ 'ı eve aldık en sonunda. Ev içi kablolama ve diğer kurulum hizmetlerini ücretsiz yaptılar. Bu hızları görecek miydik? AKK'yi de 175 GB yapmışlar, çok iyi be. Umarım böyle devam eder.
2013 yılında 1 gb boyutundaki bir oyunu 12 dakikada indiriyordu. bu istatistik orgazmdan daha fazla haz veriyor bana. sonra beynimi silkeyim bunu iptal ettirip ttnet aldım allah belamı verdi. sen durduk yere ne kaşınıyorsun ki göt.
call center'ından ayar yediğim internet sağlayıcım.

-internet neden kesik acaba?
-hava şartlarından efendim.
-fiber felan diyorsunuz, sonra ilk yağmurda arıza yapıyor. nasıl fiber bu allasen?
-ilk yağmur diyorsunuz ama bu yağmurda insan öldü sayın pogo.
(sessizlik)
-öhöm şey oldu o zaman, teşekkürler.
ttnet' ten ana avrat söverek ayrılanların, tekrar telekom müdürlüğü kapılarında yatmalarına sebep olan internet servis sağlayıcısı.
Şu ana kadar kullandığım ve en çok memnun kaldığım internet sağlayıcısı.

en güzel yanı da,
ayda bir kapımı çalıp "bir sorununuz var mı, memnun musunuz, iletmek istediğiniz bir şikayetiniz varsa hemen alabilirim" diyen temsilcileri.

millet internet sağlayıcılarına telefonla bile ulaşamazken adamlar bizzat kapıya kadar gelip hal hatır soruyorlar.

hem de ayda 54 liraya..
yeryüzünde bunlardan daha büyük orospu çocuğu bir firma sanıyorum ki yoktur.

bilimin ve teknolojinin fazlasıyla geliştiği 2017 yılında şehir merkezindeki evime tam 1 haftadır internet vermeyen yavşak firma. o günden beri bin kere aradım. hepsinde arıza kaydı yapıyoruz, tamam halledeceğiz diye geçiştirdiler. sizin gibi firmanın amına koyayım sözleşmeyi iptal edelim diyorum, adam bana sistemde sorun var beyefendi açamıyorum diyor.

tekrar arayıp sözleşmeyi fesih edeceğimi söylüyorum, sözleşme fesih bedelinin üzerine estradan 150 tl masraf çıkartıyorlar. ızdırabını siktiklerim.

birileri bu yazdığımı okursa; güzel kardeşim aklından bile geçirme. bu orospu çocuklarına 1 kuruş bile verme. o kadar sinirliyim ki hattımı iptal ettirip avea'ya geçeceğim. Turkcell kere ananızı sikeyim sizin buradan tekrardan.

normalde küfür ve hakaret etmeyen beni bile çileden çıkardınız arkadaş. ne diyeyim size daha.
Fiber ağ yoksa sakın bulaşmayın. Ayın 13ünde kurtuluyorum. Öneriler alınır.
ilk zamanlar her şey güzeldi, son bir kaç aydır artık uludağ sözlüğe bile girerken 10 dk bekliyorum az önce aradım arıza kaydı açtılar.

eğer düzelmezse ve böyle giderse tüketici mahkemesine kadar veririm. 80 tl internet parası verip 0.1 mb internet almakta nedir lan?