bugün

barış, huzur, toplumsal düzen.
Haksızlığa ve mantıksızlığa tahammülü olmayan,Saygıdeğer, ağırbaşlı,hemcinslerinden çok çok farklı, ilime irfana değer veren, atatürkçü, cesur insan. *
(bkz: yurtta sulh cihanda sulh)
yazılarında cumhuriyetçi tavrını açıkca meydana koyan, büyük ihtimalle türk silahlı kuvvetleri mensubu olan yazı dili etkileyici ve başarılı yazar.
Attığım özel mesaja yanıt yazmayarak beni hayli üzen soğuk yazar kişisi.

edit: yüreğime su serpildi "bana da yazmadı" şeklinde diğer yazarlardan * özel mesaj gelince *
bazı yazarımsıların soğuklukla suçladığı,lakin sadece kayda değer msjlara cevap veren,yüreğinden geçenleri kalemiyle damarlarımızda dolaştıran yazar. *
Ne önersem "hayır" diyen, bezgin birisidir kendisi. toplumla pek içli dışlı olmadığı halde gözlem ve muhakemede ortaya koyduğu başarılarla Yıllardır beni şaşırtmıştır. üretkendir, hap kadar balkonda karpuz bile yetiştirmiştir. * kullanıcı adıyla doğru orantıda barış yanlısıdır ancak sinirli ve asık suratla bu nasıl olacak diye de düşündürmüştür. Müzik dinlemekten haz etmeyen nadir insanlardandır ancak söz konusu müzikler ordu marşları olunca senfoni orkestrası şefi oluverir. Mantık insanıdır fakat Fenerbahçe maçlarında uğursuzluk getirdi diye eşyaları-insanları odadan atacak kadar da psişiktir. yazdığı öykü ve denemelerle herkesi mest etmiş bunca yıl kitaplarla haşır-neşir olmasının boşuna olmadığını kanıtlamıştır.
ağabeyin ölmesi başlığıyla ölümün soğukluğun yüzümüze çarpan, tanımasam da içimdeki tüm sabır duygularını kendisine yollamak istediğim yazar.
bana kardeşime olan sevgimi tekrardan hatırlatan yazar. acısını en derinden paylaşıyorum.
bugun yenı yasına gıren yazar *
arapça bir kelime olup kelime anlamı barıştır. atatürk ün "yurtta sulh, cihanda sulh" sözü ile çokça tanınır bir kelime olmuştur.
davanın taraflarının karşılıklı anlaşma yolu ile davayı yargı yoluna gitmeden halletmeleridir.
tematik yapan yazar..ellerine sağlık..
(bkz: sulh hukuk)
(bkz: sulh ceza)
barış, sakinlik anlamındadır.
en yaygın bilinen cümle içi kullanımı da gazi mustafa kemal in ''yurtta sulh, cihanda sulh''dır.
(bkz: riyad el sulh)