bugün

bugün izlediğim dc evreninin beklenen filmi.

açıkçası olaylara pek anlam veremedim gibi ama oyunculuklar, performanslar bayağı güzeldi.

joker hariç diyesim geliyor tabi. nerede heath ledger, nerede o eski manyak ruhlu joker? tamam bu da manyak ama jared leto ile tam bir gangster havasına bürünmüş.

aklıma geldikçe eklerim şu an tam toparlayamadım.

ha bir de filmin sonunda creditsi falan izleyin. bruce baba önemli mesajlar veriyor. öyle işte

net.

edit: altyazılı versiyonunu falan beklerdim ama yok dublaj zevk vermiyor işte amk.
1959 yılında robert kanigher ve ross andru tarafından yaratılan, deadshot, poison ivy, captain boomerang, deathstroke, harley quinn, bane, killer frost ve count vertigo gibi dc comics evreninin kötü adamlarının birlikte çalıştığı bir takım. ayrıca bu kötü adamları barındıracak yeni bir warner bros. film projesi. 5 ağustos 2016'da çıkması planlanıyormuş.
Harley quinn in götünden ibaret vasat film.
Saç/makyaj oscarını alan vasat dc comics filmi. Şu enchantrees isimli cadı hikayesi berbat resmen, cara denen oyunculuktan yoksun kızı görmek bile istemiyorum. Her filmde aynı felçli yüz tipi. Sadece margot robbie iyiydi, o da olmasa filmde hiçbir renk ve canlılık olmayacaktı görsel

Hiçbir joker, heath ledger'ın yerini doldurmayı bırak yanından bile geçemez.
filmdeki iki kadının iyi seçildiği klasik bir süper kahraman filmidir. diğer karakterler özellikle will smithin karakteri de iyidir. joker pardon marliyn manson yok denecek kadar azdır çıplaklık ise yohtur ama benana

görsel
Çok büyük beklentim vardı bu filmden. Hakkındaki yorumları okuduktan sonra vizyondayken gitmedim. Bugün merakıma yenik düşüp izledim. Harbiden leş gibi filmmiş. Ne senaryo var ne kurgu var oyunculuklar beklentinin çok altında. Joker toplasan 10 dk gözüküyor ve gerçekten hiç olmamış. Çizgi romana uygunluğu, karakterleri vs beni hiç ilgilendirmiyor, bir sinefil olarak leş gibi film diyorum. Anca fanboyları ve aksiyon sevenler beğenir. 6/10
Parça parça ele alındığında aslında gayet iyi film. Yani;

- oyuncu seçimleri iyi.
- soundtrackleri harika.
- kostümler süper.
- makyaj mükemmel.
- dekorlar ve mekanlar -biraz karanlık ama o da dc nin kasvet merakından- gayet iyi.
- atmosfer iyi.

gel gör ki bir bütün olarak bir b*ka benzemiyor. zaten asıl sorun da bir bütünlüğünün olmaması!

- senaryo b*ktan (mantık hatalarıyla dolu. hadi süpermen öldü diyelim. lan en azından koca şehir yıkılırken batman nerde onu kısaca anlataydınız. marvel filimlerinde de bu saçmalık var.)
- kurgu felaket ötesi ( fragmanlarda çalışan kurgucuyu ayrıca tebrik ediyorum. içi boş filmi içi dolu göstermek ayrıca bir maharet olmuş. filimde hükmü olamayan sahneleri öyle bir parlatmış ki kısaca mesela;

--spoiler--

kaçış sahnesinde helikopter e kim ateş etti? neden ateş etti? nerden ateş etti? madem helikopterle dibine kadar gidilebiliyordu da niye yaya gittiler oraya? saldırmasınlar diye helikopterle gitmedilerse neden dönüşte helikopterle gittiler yine saldırdılar ne değisti?!! kafamda deli sorular. bu sahne filme sanki başka filmden karışmış bir sahne gibi emanet duruyor. ama fragmanda sanırsın off! çatışmalar aksiyonlar!
--spoiler--

gibi...

-yönetmen; parça parça çok başarılı aslında ama bütünde sıçması beni benden almıştır

sonuç olarak, karakterlere yoğunlaşmak istenmiş ancak başarılı olunamamış bir film olmuş. dc nin yapması gereken marvel gibi başlıca karakterlere solo film çekmek, sonrasında bir araya toplamak olmalıydı.

bu kadar harika malzemelerle böyle bir film çıkartmaları gerçekten üzdü. umarım ilerleyen projelerde toparlarlar.
malum ortamlara düşmüş.
Dc'nin batman v superman dawn of justice fiyaskosundan sonra vasat bir film olacağını tahmin ediyorum.

Beklentiyi fazla yükseltmeyin gençler.
jokerin yok gibi olduğu film sadece 4 dk oynattılar toplamda bu kötüydü tek joker için izlemek isteyenler izlemesin bu arada harley muhteşemdi.
Hayal kirikligi film. Aksiyon beklerken drama izledik.
son gordugum set fotolarindan sonra durumum kalp krizi gecirip oluyordan nabiz aliyoruz durumuna dondu. abi o ilk fotograf neydi oyle ya. ne bicim fotograf cekmissiniz oyle insanlarin yuregine indi. bi de scott eastwood kimi oynuyor bi aciklayin artik. amerikan askeri gibi giydirmissiniz arkadasi.
Saç&makyaj oscarını aldı, fazla hava yapmayın.
Leş bi film. Sırf o afet için izleniyor. Onu çıkar, çöp.

Eski katillerden ekip kurup dünyayı kötülerden kurtarmaca. Anca otobüste izlenir.
fragmanı daha güzel...