bugün

Yazdıklarıyla ancak ilkokul seviyesinde çocuklarını korkutabilecek yazar.Tipik ergen abartmaları yüzünden bu kadar ön plandadır.Sis kitabını okursanız ne boktan bir yazar olduğunu anlarsınız.
yaratıcılık üsluptaki sürükleyicilik ve kitap içeriğine yeni bir boyut getirmesi açısından benim nazarımda sağlamlaşmış yazarlardandır. gerilim korku polisiye fantastik karışımı seven okuyucular için güzel başlangıç olacaktır.
yazdığı kitaplardan uyarlanan filmler yanyana dizilse burdan köye yol olacak, okuması kolay müthiş yazar.
The Shining'in Devamı Doctor Sleep, ingiltere'de en çok satanlar listesinde bir kez daha bir numaraya oturarak, ingiltere'de en çok bir numara kitabı olan ABDli yazar unvanını kazanmış yazardır.

Adam edebiyat hayatında 40 yılını devirdi, ilk günkü kadar popüler, korkunun kralı ilan edildi, hala ilkokul seviyesinde diye aklınca burun kıvıran mallar var.
bir keresinde hic unutmam evinden cikmis bu adam sabah sporu mu ne yapiyomus orman kiyisindaki yoldan eve kosarak donerken araba carpmisti buna bizde kazayi gorduk yardima kosuyoduk ama yakindaki devriye arabasi yetti geldi bizi uzaklastirdi. meger sonradan ogrendik adam stephen king imis, tabi herifin sarkulu kaymis nasil taniyalim, hayir tanisak zaten turklugumuzu belli eder yarali bile olsa fotograf cektirirdik.
Ergenler icin korku dolu kitaplar.
Haziran 2014'te Mr Mercedes adlı yeni kitabı yayınlanacak yazar.

Adam için kitap yazmak, nefes alıp vermek gibi bir şey, yazmadan yaşayamıyor resmen.
en iyi korku yazarlarından biridir. ayrıca, michael jackson'ın "ghosts" şarkısına çekilen klibin senaryosunu, michael jackson ile beraber yazmışlardır.
son kitabı doktor uyku'da bir antagonist karakter(kötü adam) olan Charlie Manx, Stephen King'in oğlu Joe Hill'in NOS4A2 kitabındaki aynı karaktere göndermedir.

kaynak: wiki
son kitabı "doktor uykuda" , ünlü romanı "medyum"un devamıdır. Medyum dediğimiz romanda sinemaya uyarlanan the shinning (cinnet) dir.
Bu üst düzey yazarın yazma tutkusuna en güzel örnek olarak 1999 yılında geçirdiği kazadan sonraki süreci gösterebiliriz.

Malum King, 1999'da yol kenarında evine doğru giderken sarhoş bir sürücünün kullandığı bir kamyonet King'e geçirdi. Az buz yaralanmadı King; kalça kemiği kırıldı, akciğerlerinden biri delindi. Velhasıl yaklaşık bir yıl sürecek bir "yatarak tedavi" dönemi başladı.

Şimdi düşünün: Dünyanın yaşayan belki de en zengin yazarısınız; hiç kitap yazmasanız dahi yıllık geliriniz on milyon dolar civarında. Büyük acılar içindesiniz, yaşınız olmuş 52, kemikleriniz tuzla buz olmuş ve sakat kalma, hatta çeşitli komplikasyonlardan ölme ihtimaliniz yüksek.

Ne yaparsınız? muhtemelen en iyi hastanede, onlarca koşuşan uzman ve hemşire arasında, naz niyaz, yediğiniz önünde yemediğiniz arkanızda iyileşmeye çalışırsınız de mi?

Bay King böyle yapmak yerine, iki üç ay sonra hastaneden çıkıp, doktorların itirazlarına rağmen evinde nekahat dönemine geçti. Yetmedi, bilgisayarını kullanmaya çalıştı, fakat sol elinin parmakları klavyeye basamadığı için istediği seriliğe erişemedi.

Peki bütün bunlardan sonra, evinde huzurla uyuklayıp televizyon mu seyretti? Hayır efendim, 800 küsur sayfalık Dreamcatcher (Rüya Avcısı) adlı romanını kurşun kalemle yazdı, edit etti ve yayınevine gönderdi. Sonra da "o kitabı yazarak çıldırmaktan kurtuldum artık ayağa kalkma zamanım geldi, ben iyileştim deyip" tazı gibi ortalıkta koşuşmaya başladı.
süper herif.
kitap okurken insan korkar mı?bu adam okunuyorsa evet korkar.

bir de kendisinin yazma hastalığı vardır.yemez içmez, sıçmaz yazar.
illa ki bir kitabı okunması gereken yazar.
Lise çağlarında Stephen King okumamış insanın hayal gücü her daim bir miktar eksik kalacaktır.

Zatı öylesine büyük etkiler uyandırmaktadır bünyede.
yazma sanatı adlı kitabı büyük zorluklar karşısında sergilediği yılmaz tavrı sonucu ilerleyen yazarlık serüvenini ve yazma hevesine sahip olanlara verdiği öğütleri içeren büyük edebiyat ustası.
korkunun sadece kan ve iğrençlikle anlatılmayacağını gösteren, psikolojik yönünü de çok iyi işleyen yazar.
(bkz: göz)
En güzel kitaplarından biridir. Şiddetle tavsiye edilir.
kitaplarının bir sahnesinde mutlaka görebildiğiniz yazar.
kule serisi muhteşem ve bir o kadar da sürükleyici olan yazar.
iki kitabını okudum şu ana kadar... ikisi de sürükleyici ve güzeldi... maça kızı ve hayvan mezarlığı...
türkiye'de doğsaydı çok sopa yerdi.
Ölmesi halinde (allah çok gecinden versin tütütü) cenazesine gideceğim iki ünlüden biri. uçuş şu bu paralarını dolar olarak hazırladım bile, benim kendi naçizane ayakkabı kutumda saklıyorum.*
Umarım ölmeden bi kez daha Avrupa'ya imza günü için gelir ayrıca. Adamın imza günü davetiyeleri e-bay de rekor kırıyor.
Korku romanlarının büyük ustasıdır. Eğer kitaplarını kendinizi vererek okursanız gerilim ve korku havasını yaşarsınız. Okuduğum Ilk kitabı "Sis" beni çok etkilemişti. Akşam saatlerinde okuduğum için gerçekten korkmuştum biraz.
En yeni, yepisyeni kitabı Mr Mercedes, 3 Temmuz 2014'te raflarda yerini alacaktır. Beklenin aksine bu seferki romanı kara mizahla yoğrulmuş çok sıkı bir dedektiflik hikayesiymiş.