bugün

dünyaca ünlü ingiliz evren bilimci stephan hawking in kendi kozmos vizyonunda cennetin sadece bir mit olduğunu açıklaması durumudur.

http://haber.gazetevatan....nnet-aciklamasi/377691/30

edit: gizemini koruyan meselelerle ilgili argümanlar yazarın "büyük tasarım" adlı kitabında mevcuttur.
güvenilir bir açıklama değildir. insan bedeninin sadece biyolojik, somut etmenlerden oluştuğu varsayılıyor. gizemini koruyan meselelerle ilgili bir argüman sunulmamış.
valla mümin ve müslüman olmayan lar için gerçekliği dosdoğru olan durumdur.....cehenneme gideceklerin cenneti görememe olasılığını destekler....
(bkz: stefan hawking ahıretten bildiriyor)
kendisi “insanları ölümden sonra hayat ya da cennetin beklediği inancının, ölümden korkan insanlar için yaratılan bir masal olduğunu” söylemiştir.

bu denli zor bir durumda bile (felçliyken) rabbinin adını zikretmeyip onu inkar eden konuşmalara girmesi ne denli cahil bir insan olduğunun göstergesidir. prof. olmuşsun fayda etmez yaradanı inkar eden kişi yaratılmışların en cahilidir.
gayet yerinde bir açıklamadır.
(bkz: rahmetli de inanmazdı)
(bkz: alternatif kamyon arkası yazıları)
"stephen hawking peşinden gidilmesi gereken bir evliyadır." diyen salağın kurduğu cümle.

step han oğlu stephen.*
gülünecek açıklama. bilimsel bir şey değil ki bu. hawking zaten salaktı da bu kadarını beklemiyordum.. yav, ald den dolayı konuşamıyor, felçli hala nelerin peşinde? oğlum aklını başına topla denesidir. papucumun seküleristi.
korunma ya da savunma mekanızmasıdır yaptığı şey.
cennet yok yani cehenmem de yok. oh be yanmayacağım. *
ooo stephan hawking cennet yok demişse olay bitmiştir ağa. hemen şimdi gidiyorum ve bir kaç geyiğe tecavüz ediyorum. çılgınlar gibi içki içip, manyaklar gibi 31 çekiyorum. ahahahaha

sana şu cümleyle sesleniyorum stephancığım: ulan ya varsa?
bu açıklamaya inanan sazanlara, öldükten sonra stephan hawking öteki dünyada karşılayıp çiçek verecekmiş. afferim beni iyi destekledin, deyip sırtını sıvazlayacakmış. sonrası yok ama...
(bkz: cennet bir peri masalı)
hani bu açıklama olabilirde olmayabilirde sorun o değil ancak yapılan yorumlara bakınca ''bilimsel değil ki bu ...'' tarzında açıklama yapanların gayet güzel bilimsel açıklama yapıyormuş edasıyla adama giydirmeleri çok garip. Varsa bilimsel açıklaman yazda okuyalım , biri de otuzbir demiş ''bilimsel'' olarak. (bkz: bilimsellik)
sözlük ortamında varlığı sürdüren ateist yazarların ibret alması gereken durumdur.
ne demiştik?

(bkz: uludağ sözlük te ateizmi bitireceğiz)

hareket geçiyoruz artık.

şimdi kimdir bu hawking, ondan başlayalım.
kendisi ingiliz. sonradan tamamen felç olmuş, kıpırdamayan, konuşamayan ibretlik bir ateist. allahsız yani.
akademik ünvanı da var, profesör kendisi.
yıllarca allah'ı inkar etti. sonra olabilir dedi.
branşı ilahiyat değil ama. astrofizik, uzay bilimi yani.
big bang oldu, allah yok der haşa.
yok efendim evren genişliyor, o zaman allah olabilir.
yeni galaksi keşfettik, cennet yoktur.

yani el insaf diyorum.
gezegenle, yıldızla, meteorla cennet arasında nasıl bağlantı kurulabilir?
senin o teleskopların cennetin resmini mi çekti de yorum yapıyorsun?
nerden biliyorsun cenneti sen?

bilimsel açıklama yap diyorum yani.
yok, ben böyle düşünüyorum. açıklaması sadece bu.
72 yaşına gelmişsin ama boşsun sen hawking.

evet ateistler, işte ağa babanız bu.
yazık size.

to be continued..
büyük iddalar büyük kanıtlar gerektirir. cennet var diyen sizsiniz.
hawking i tanrı sananları heyecanlandıran olay. ulan bak ne diyor; hawkinyor cennetin olmadığını açıkladı. vay mınaaaa; gidip kontrol mü etmiş, yoksa bugüen kadar var diyormuşta; gençler aslında yok rahat olun, mu demiş.
hay ben böyle cümleye. hawking açıkladıııı cennet yokmuş çalın, çırpın ,öldürün sikinnnn.

hawking in yerinde olsam bende cennet yok derdim o ayrı.
senin stephen hawking gibi bir bilim insanını eleştirebilmek için onun aldığı eğitimin aynısını alman lazım. okuduğu kitapların en az iki katını okuman, yaptığı araştırmaların yanlış olduğunu gösterebilecek onlarca araştırma ve deneysel çalışma yapman lazım. en az iki katı konferans vermen lazım. Sen o adamın felçli haliyle anlattığının yarısını bile çıkıp anlatamazsın o kadar insanın önüne. Sen bu kafayla bilim literatürüne tek bir harf ekle, gel ben müslüman olacam senin hatırına. bitirmişmiş. hergün bitiriyorsunuz zaten yarım saatte bir çökerte çökerte bırakmadınız ortada ateizm falan. halbuki yine siz bitirdik diye gevelenip dururken ortada, dünyada ateizm gittikçe yayılıyor ve (dinlerle karşılaştırmıyorum) ama dinlere göre en hızlı yayılan düşünce biçimidir ateizm. siz şimdi az ötede bitiredurun ateizmi.
adamın aldığı eğitimin pozitif bilimlerle alakalı olduğu düşünüldüğünde alan dışı konulara burnunu sokmuş olduğu net bir şekilde anlaşılır. şu bilim adamlarının çoğu aynı bokun laciverti zaten dedirtir.
ateiste sormuşlar neden boynun eğri, kendi işimi kendim görürüm de ondan demiş.
cennet/cehennem in olup olmadığı "açıklama" yapılarak bilinebilecek birşey değildir.. dinsel bir olgudur ve tamamen "kişisel" olarak inanabilir veya inanmayabilirsin.. "yoktur" diye açıklama yapmak pek de mantıklı değil, tıpkı "vardır" diye "açıklama" yapmanın saçma olacağı gibi..
kişisel görüşü ortaya koyan açıklama.. Herkes uzun uzun yazmış zaten söylenecek şey; Hayırlısı..
cennet olabilir de olmayabilir de. varlığını kanıtlayan bi delil yok. aksini kanıtlayan bi delil de yok. isteyen istediğine inanır. bütün hayatını varlığına dair bir kanıt olmayan cennete gitmek için yaşayanları düşününce olay biraz değişiyo. şimdi bu adamın ve bu adam gibi düşünenlere mal diyenler; hangi durum daha tuhaf? ha tabi gidin kötülük yapın, insanlıktan çıkın anlamında değil bu sözler.
genel görelilik kuralı, kuantum mekaniği falan derken stephen dayı'nın yavaş yavaş yağ yakmaya başladığına işaret eden açıklama. kimileri için umut kırıcıdır.
ateist bir kimse için cennetin olmaması kadar doğal bir şey olamaz. ama zaten kendisi için olmadığını ifade etmiş orada. ayrıca evrenin bilim kurallarıyla işlediğini düşünüyormuş. (bakın kendi düşüncesi). bilimin son 200-300 yılda keşfettiği şeylerin kuran'da yer alıyor olmasını da açıklasın arkadaş.