bugün

görsel
görsel
görsel
görsel

çok büyük kavga var çok...

görsel
görsel
yakında ulusal kanala geçecek olan program.

o zaman artık sözlükten duyurmaya gerek kalmayacaktır.

En büyük kanallardan birine geçmesi için son görüşmeleri yapıyoruz.

edit: görüşmeler yapıldı. onaylandı. ama sonradan iptal edildi. hayırlısı bakalım.
görsel
görsel

çok enterasan bi şekilde program başladı.
görsel
görsel
görsel
görsel
sunucusunun yayına başlarken, yani zall ve serkan'ı tanıtırken onları öve öve ( serkan'ın dediği gibi yalaya yalaya bitiremediği ) program.

abi hakket öyle bir övmeye başlıyor ki, zall sunucuyu dinlerken koltukları kabarıyor. götü hafif hafif yayılıyo sandalyeden, gözlerinin beyazı çıkıyor.

serkan'la zall'ın bi sırıtışları var sunucuyu dinlerken anlatamam; çok hoşlarına gidiyor;
görsel

bıraksalar sabaha kadar dinleyecekler herifi. lan ego tatmin yeri mi orası çözemedim. gerçi kuşimatom katılsa daha çok reyting alır ya neyse,

ehehe lan hakket pipimin boğazına bi papyon bağlayıp boşta kalan salca nın koltuğuna oturtsam en az yarım saat programa başlayamaz herif.

yani tanıtım sırası kuşimatoma gelince;

'' sevgili sosyotrend izleyicileri, karşımızda ülkenin en damarlı, en heybetli ve en şirin olan, uludağ sözlük, inci sözlük ve bilimum sanal platformların ırzına geçen kuşimato lakaplı uludağ sözlük neferlerinden...

bıdı bıdı yorulur herif. o övdükçe kuşimato kabarır. zall ın gözleri büyür. serkan isyan eder ;
görsel
''abi nolur övme, bunun ne kadar kalkacağını bilmiyoruz yeter'' der.

yani diyorum ki; şu yalama merasimini uzatmayın aga. valla bak yayını basacak zor dizginliyorum hergeleyi. aman ha!
zall mimiklerine dikkat et caps yapcam amk. sırıtma fazla evet. pusudayım.
Bugün 21:30'da olaytv'de olacak program.

"50 milyon verinin çalınması, internette hakaret suçları, elon musk'ım projeleri" hakkında konuşacağız.
Uykum kaçınca bazen açıyorum, 1-2 dk sonra hemen uyuyorum.

Çok faydalı bir program.
Uykusuzluk çekenlere tavsiye ederim.
görsel
görsel
köpeğim tıfıl'ın bile müdavimi olduğu program.

zall konuştuğu zaman gözünü ekrandan almıyo kerata '' ne diyo bu tipini siktimin'' der gibi dinliyor hep,

görsel
öncelikle 40 dakikamı heba ettim. ben yaptım siz yapmayın.
13 ekim 2015 tarihli programda vw emisyon hilesinden bahsedilen program. saolsun zall bildirmiş gelişmelerden. sanki çok önemli açıklamalar yapmışlar da izleyin der gibi...
https://www.youtube.com/watch?v=rBlwVlMegEs

18:30'da deniliyor ki italya arabaları dandiktir. spor araba üreticisi var ama sanayiye etkisi yoktur. daha bugün okudum. http://www.businessinside...licensed-products-2015-10 sanayiye katkısı yoktur dediği marka yani ferrari 474 milyon usd'lik satış yapmış. 7 milyonu sadece internet sitesinden gelmiş. araç satışı ve yedek parça satışından 2.2 milyar usd. ayrıca ferrari, beğenilmeyen fiat chrsyler'ın bünyesinde... söz konusu araç ferrari değil de lamborghini ise o da programda defalarca üstü kapalı, sonlara doğru açık açık laf sokulan almanya markası audi çatısı altında. audi ise vw çatısı altındaydı bir ara.

programın sonlarına doğru avrupa bizi sevmiyor, büyümemizi istemiyora kadar geldiler. emisyon konusundan yarım yamalak bahsettiler. nedir ne değildir hangi araçları kapsıyor bahsetmediler.

daha çok, "biz araba da yaparız, helikopter yaptık araba mı yapamayız, iha yapacaz, uydu yolladık kandilden hd görüntü alıyoruz, elektrikli aracın prototipi çıkacak güzel olacak. hele bir başlayalım" temalıydı. zall efendi, "halk bu araçları istemiyor, arabalarına kağıt yapıştırıyor, internette kampanyalar başlatılıyor" dedi. , eski püskü kamyon/kamyonet/minibüs/otobüsler ne olacak?

dikkatimi çeken bir diğer konu da sürekli vw'nin pahalı olmasından bahsettiler. evet pahalı ama fiyatı vw belirlemiyor ki. daha doğrusu belirlediği fiyat normal aslında. serkan inci dedi ki gelirim var ama o kadar para vermeyi kendime yediremiyorum dedi. onu devlete söyleyeceksin* 2 litre hacimli aracın çıplak fiyatı 100bin liraysa 90bin lira ötv ekleniyor. 190binin üzerinden %18 kdv alınıyor. 2 litre altıysa %45 ötvsi var. bunun sorumlusu devlet. niye bu kadar vergi alındığından, neden dizel araç tercih edildiğinden bahsedilmedi. bir de şirket adına alınıp vergiden düşülüyor dendi...

bölük pörçük oldu kusura bakmayın. daha başka şeylerde vardı ama unutmuş olabilirim.
sosyal medya, internet, teknoloji programı beklerken hükümeti destekleyen bir program gibi olmuş.

vw abd'yi ve dünya çapındaki müşterilerini kandırmıştır. kendileri bile kabul etti. inkar edilecek bir durum yok. inkar edilecek bir durum olmadığı gibi diğer araç üreticilerinin böyle bir hileye gidip gitmediği belli değil.

*söz konusu olaylar passat üzerinden gittiği için yeni passat'ın fiyat listesine gözatın lütfen. http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-yeni-passat.aspx fiyat detaya tıklayınca aracın çıplak fiyatını görmek mümkün. 2 litrelik dizel, en boş passatın çıplak fiyatı 67bin lira. ötvsi 60bin lira. ötv'li fiyattan kdvsi 23bin lira. diğer vergileriyle vs. 153bine geliyor.

büyük ihtimalle okuyan olmayacak ama bulunsun. 1 kişi okusa kârdır.