bugün

call of duty 4'te bir perk 2 eklentisidir. bombaların tahrip gücünü ve etki alanını/süresini arttırır. bu sadece frag'i değil, stun, flash ve smoke'u da kapsar.
Ses hızını aşan bir cismin meydana getirdiği patlama sesidir.

süpersonik hava araçları hızlandıkça ön ve arka cephelerinde ciddi bir frekans farkı yaratırlar.

ön cephedeki ses frekansı yükselirken arka cephedeki dalgalar nispeten birbirinden uzaklaşır ve bu da havanın yoğunlaşmasına neden olur.

uçak kendi yarattığı bu yoğun hava duvarını deler ve bu esnada çok yüksek bir ses ortaya çıkar.

sonik patlama, süpersonik patlama şeklinde de geçebilir kimi yerlerde.
(bkz: alekspu)
(bkz: sonik patlama)
kiss'in son çıkardığı albüm. efsane müthiş bir şekilde dönmüş, kalbimizi tekrar kazanmıştır. şarkı listesi şu şekildedir.

1. modern day delilah
2. russian roulette
3. never enough
4. yes i know (nobody's perfect)
5. stand
6. hot and cold
7. all for the glory
8. danger us
9. i'm an animal
10. when lightning strikes
11. say yeah
kiss'in yıllar yıllar aradan sonra bizlere sunduğu gerçekten kaliteli albüm. ama şu var ki, bir detroit rock city, bir do you love me havası yok. böyle herşey daha bir teknolojik daha bir kusursuzluk çabası içersinde. oysa o ilk ilkellikteki koku gibisi mi var? ancak paul stanley yine her şeyin üstüne düşmüş, çok iyi bir şey çıkmış ortaya. aksini söylemek haksızlık olur.
aslında herşeyin tamamen analog kaydedildiği o cızırtının buram buram duyulduğu muhteşem bir rooted albüm olmuş. dinleye dinleye 80lere gittim. destroyer tadı aldım. bu tadı yaşatan ve 2010 yılı rock dünyasını domine edecek bir diğer albüm ise slashın slash albümü.
guile'ın çevirerekten attığı şey; ses patlaması; ses duvarı aşıldığında oluşan şok dalgasının fiziksel hissedilişi.
vasat bir grubun kötü albümlerinden biri. en fazla ajdar anık albümü kadar güzeldir.
kissin 2009 çıkışlı hard rock albümü.
(bkz: kiss)
street fighter'da, guile'nin bel hizasında kılıç sallar gibi attığı şok dalgası.
Soniğin yeni çıkan oyunu ve tv çizgi filmidir ben beğenmedim.
Guile reyiz atardı bunu. Aleks puuuu...
http://vignette2.wikia.no.../latest?cb=20141222043944
https://youtu.be/OHvdSQHGh1I linkinden gorulebilen dehset sey. Dakika 1 den sonra oluyor.
Ilk defa hayatıma arkadaslarla yapilan sohbetlerde alekspu degil o lan onun adı sonic boom ile girmiştir. Nasıl dogrucu bir davutsam artık.

15 temmuzu istanbulda yaşayan arkadaşlar anlattığında dehset icinde kaldıklarını hissediyorsunuz.

Allah bize o günleri yeniden yasatmasin ama yapılan hatalardan ders almazsak persembenin gelisi misali gidişat belli bir yönde.
Şampiyonlar ligi gibi bir müzik grubu. Üstelik yerli ve milli.

Vokalde elif çağlar, tuşlularda çağrı sertel, bas gitarda alp ersönmez veeee davulda volkan öktem var. Daha ne olsun...

Geçtiğimiz günlerde ninja isimli ikinci teklilerini de piyasaya sürdüler. Ülke standartlarının çoook üzerinde olan bu şarkıyı da şiddetle öneriyorum.