bugün

capcom un harika oyunu.ken le ryu ayni hareketleri yapmasalar daha guzel olacakmis.
televizyonlarda oynanmış,herkesin sırf kolları bacakları uzuyo diye dhalsimi seçtiği,küçükken chun-li ye aşık olmama yol açmış oyun. yüzünü hatırlamıyorum ama attığı çığlıklardan olsa gerek.
hayatımıza aduket ve aparkat laflarını katmış oyun. hala çok sinirlendiğimde sana bir aduuket çekerim diyom ben.
çocukluğumun mortal kombatla beraber hasta oyunlarındandır.
zamanında ortalığı kasıp kavurmuş, çoluğu çocuğu yemek içmekten kesip, simitçi ayrancının rızkını atari salonu işletmecisinin cebine koymuş, anne babayı "bizimki atariye sardı" diye kaygılandıran; "abisi ver bu raund'u geçeyim", "yanıma girme son adama geliyorum", "aga, tam ben ölürken jetonu at", "oheynk vega'nın çatalını kırdım" gibi enstantanelere alt yapı hazırlamış; perfect koymak, oryu çekmek, üçlü oryuken, aduket, kırmızı pörfek *, hut quick, buda fire, taktak, dapdapduken, alekspu terimlerini hayatımıza kazandırmış; chun lee ile çocuksu şehvet duygularına büründüren, honda'nın testislerinin kırmızı olduğunu dilden dile gezdiren, zangief'in rusya'sında arkada dövüşü izleyen elemanlardan birinin masrubasyon yaptığını iddia ettiren, m bison'ı "mistır bizon" diye telafuz ettirtmiş efsane capcom oyunu.
ergenliğini bu oyunla geçirenlerin "asyalı fantazisi"ne ayrı bi düşkün oldukları tecrübeyle sabittir.

(bkz: chun-li)
uzakdoğuda halen çok popüler olan ,ilgili oldukça büyük ve çok sayıda organizasyonun düzenlendiği capcom oyunu..ken'in kombolarıyla en iyi karakteri olduğunu düşündüğüm oyun..
en baba karakteri sagat olan ve oynamayı bilenin sagatla hepsinden kolay bitirebileceği oyun.
tek jetonla bitirmek için baya bir pratik yapmak gereken gerçek tadı ataride çıkan efsane oyun.."aduket" atmak için kolu yarım daire dönderip yumruk tuşuna basıyorduk..
ryu ile bitirdiginizde,sampiyonluk kutlamasina gelmiyordu ve baska turnuvalara yelken aciyordu.**
(bkz: aduket)
(bkz: oryuken)
şu sıralar alpha 3 ünü oynadığım ve paso makinanın elime verdiği bilgisayar oyunu. ya bende bi sorun var ya da ryu da.. ya adamlar bir başlıyor komboya, direkt ölüyorsunuz.. ben en iyisi yeni başka versiyonlarını deneyeyim.
Dünyanın en iyi oyunları arasına rahatlıkla girebilecek, 80 lerin ve hatta 90 ların çocuklarının değişilmezidir.
ryu ile ken in karşılaştığı it dalaşında, ryu ile "are you ken" çekildiği zaman ken 'den "yes I 'm ken" cevabını beklediğim fakat ken 'in de bir türlü doğru cevabı veremediği oyun..*
bu oyun oyle bi oyundurki insanın cebindeki son paraya kadar somurebilir.*eger hiç oynamadıysanız sakın başliyim demeyiniz cunku fena halde bagımlılık yapmaktadır.oyunda ken ve digerleri vardır.bide bu adamın uclusu vardır,perfecttir.*** *
çocukken çok oynadığım atari oyunu.
Sagat ın kesinlikle en karizmatik karakteri olduğu oyundur. Ryu da karizmadır ayrıca, ama Ken palyaçodur maymundur. En çok özel hareketi olan da Dhalsim dir. Dhalsim in round aldıktan sonraki sevinmesi de insanı yerlere yatırır. * *
(bkz: street fighter ex series)
sapıtmadan önce** atari salonlarına eşek yüküyle para gömmeme sebebiyet vermiş süper ötesi dövüş oyunu. hadouken i eduket shoryuken i hayuken diye söyletip aslında her insana çat pat japonca söktürmüştür.
(bkz: ne de güzel olur honda yı dövmesi)
eskiden severek bilgisayarlarda oynadığımız, sonra aterilerde , sonra b.ktan oyunları olan oyun sitelerinde, şimdi cep telefonlarında, yakında da game boylarda göreceğimizi düşündüğüm fantastik bir kavga oyunu.
(bkz: baldrok secmek yasaktir)
normal oyunları aslında pekte tutulmamıstır. ex series ile yeni bir boyut kazanmıstır ve buyuk ilgi gormustur.** *
(bkz: mehmet bison)
çocuken ilk olarak ateri salonlarında tanıştığım dövüş oyunu. yaratıcısı capcomdur 1989 yılında piyasaya çıkmıştır.
1994 yılında gösterime giren, başrolünde jean-claude van damme'ın oynadığı film.
güncel Önemli Başlıklar