bugün

"buz" isimli şarkısıyla son zamanların en hisli ve duygusal müzik eserine imza atmıştır. (bkz: söyle erimez mi)
bir insan hem şarkıcı hem besteci nasıl olabilirin kanıtı insan.
sesi garip olan şarkıcı. Özellikle murat bozla olan düetinde.
(bkz: kel)
sesini rafet el roman'a benzettiğim sanatçı.
sesini ilk duyduğumda tuğrul arsever'in albüm yaptığını düşündüğüm, daha sonra görünce bambaşka biri olduğunu farkettiğim ve o gün bugündür bir türlü dinlemeden duramadığım müzisyen. kelimelerle çok iyi oynuyor, kıvrak bir zekaya sahip olduğu yazdığı her sözden belli. sözler basit değil bir kere. en kısa zamanda canlı canlı dinlemek istiyorum kendisini. söylemeden edemeyeceğim, kellik bir adama bu kadar mı yakışır * ...
Acilen soyadını değiştirmesi gereken şarkıcımızdır.
murat boz'la düet yaptığı iki medeni insan klibinde coşmuştur.

görsel olarak pek tatmin edici olmasa da ses çok iyi. farklı bir ses tonu var.
epey muhabbet ettikten sonra daha bir sevdiğim adamdır. soyadının tersine yumuşak huylu bir arkadaş.
Hit şarkı yapmanın sırrını çözmüş ; hayranlık duyduğum sesin sahibi olan , süper söz yazarı.
"Buz" adlı şarkısını "1" liraya bizlere sunarak beğenimi kazanan pop müzik sanatçısı.* herşey "korsana hayır" demekle olmuyor malesef. biraz da icraat lazım.

http://www.dr.com.tr/product.aspx?pid=0000000291903
mümkünse sadece şarkı yapsındır, şarkı söylemesin, kenar mahalle delikanlılarınınki gibi yeleklerden giymesin (yeleğe laf söylemiyorum ama onun giydikleri öyle), ekrandan uzak dursun.
sesini duyunca kulaklarımdan kan fışkırıyor.bir de ''iki medeni insan:murat boz-soner sarıkabadayı''diye bir sey gordum..anlamlandıramadım..sarkıda da belimi saramadın falan diyor.yoksa soner kabadayı degil mi? *
özellikle murat boz ile söylediği şarkıyı afedersiniz kabız gibi söyleyen, beste yapmakla yetinmesi ve şarkıcılıktan uzak durması gereken insan.
bu soyadından bu kadar dolu ve güzel şarkılar nasıl çıkıyor diye insanı düşündüren kişi. murat boz, emir vb en yeni nesil güzel şarkı söyleyenlerle ile birlikte, yeni nesil şarkı üretiricilerin de gümbür gümbür geldiğini göstermektedir. sezen aksu, nazan öncel elinden çıkmış şarkılardan bıkmış insanlara, şarkıları çok orjinal gelen adam aynı zamanda.
demet akalın, murat boz ve murat dalkılıç gibi popçuların bugün buralara gelmesinde büyük payı olan, sertab erener e de son günlerde birbirinden güzel şarkılarla büyük sükse oluşturan bir numaraları sanatçı. helal olsun diyor başarılarının devamını diliyoruz. her ne kadar serdar ortaçımsı besteleri zaman zaman bize hatırlatsada.
efendi kişi.
bütün güzel sesli kişilerin tipten kaybettiği gerçeğini bir kez daha gözler önüne seren kişi.o ses o adamdan mı cıkıyor tepkısı ılk asamada kacınılmazdır.
ülkemizin yetiştirdiği en büyük müzik adamı, bir deha. yakışıklı mı yakışıklı, başarılı mı başarılı bir prens, müziğin asi çocuğu. timur selçuk, fazıl say falan gidip ilham alsınlar bu beste makinesinden bence. bu kadar büyük sanatçı olabilir bir insan, bir vivaldi, bir mozart, bir bach'tan da öte. bir virtüöz, bir maestro, bir komutan... hayranlıkla izliyorum kendisini, büyük çıkışının sonsuza dek '1000 yıl' sürmesini ümit ediyorum. kanımca ülkemize grammy getirecek adamdır.
şu sıralar beğenerek dinlediğim bütün şarkıların söz müziği'nin kendisine ait olması tesadüf müdür? değildir yahu ne tesadüfü. adam süper şarkılar yapıyor, helal olsun.
türk popunun son dönemde çıkardığı en kaliteli isim şüphesiz ki..
evet yeni nesil beste makinası ve iyi bir popçu.
yıldız tilbe ve sezen aksu ile voltran oluşturup piyasaya şarkı vermesi gereken kaliteli müzisyen.
tarkandan daha potansiyelli adam. ama suratı buz gibi lan. bu adamda murat boz şirinliği olsaydı estirirdi. ama yine de söz yazsın, bestelesin, söylesin.
az önce dinlediğim 'pas' isimli şarkısıyla bana 'ohaaa adam işi biliyo abii' cümlesini kurduran şarkıcı,bestekar.

(bkz: alkışlıyoruz)