bugün

sadece onları sevdim hepsini onlarsız yaşadım da bir seni sensiz yaşayamıyorum. bu aşkı tek kalpte taşıyamıyorum. sana yemin güzel yüzlüm bir tek seni sevdim. seni severek ölücem. elveda bir tanem.
(bkz: oh)
Her gün bir umut,
Daha son sözü söylemedi hayat.
Belki yarınlar, mutlu sonlar var.
Tamam ben müsadenle kapatıyorum. Biraz üzülücem.
gücüm kalmadı.
Onemlidir. Hayatta kullandığın her sözü geride bırakacak mesela. Ne olması gerekir bilmiyorum ama nefretle doğup büyüyen birinin son sözü cokta gizemli değildir sanırım.
Lailahe illellah muhammedenresulullah.
Aynı şehirde yaşıyoruz, aynı saatle yatıp aynı saatle kalkıyoruz. her şey aynı biz farklıyız. Sen başkası için uyanıyorsun güne ben ise neyse boş ver yalnızlığa uyanıyorum işte.
Ama yinede üzgün olan benim.
Her gün seni düşünerek uyanıyorum, yüzlerce düşüncemde yanımda olan sensin. Sabah huzurunda çayımın buğusunda olan sensin, her kelimeyi her cümleyi her dili her günü her toprağı tüm okyanusu hatta evreni kalbimden bahşettiğim sensin, her akşam yürüyüşünde tabelalarda film afişlerinde beni meraka sürükleyen sensin, her gün tüm şehir sessizliğe boğulduğunda ve gün, bindiğim son otobüste benle beraber şehri terk ederken tüm umutlarımı bağışladığım sensin.
Fakat yine üzgün olan benim.
Çalmayan her telefonda aramayan sensin, her kitapta aşk bahsedildiğinde artık yanımda düşünemediğim sensin, her sabah uyandığımda yanımda olmayan ve başkasına sarıldıkça beni üşüten sensin, sarıldıkça üşümenin ve sarıldıkça yalnız düşmenin ne olduğunu hatırlatan sensin, yakılan her sigara da konuşulan her konuda düşünülen her düşüncede beni yalnız bırakan sensin.
Fakat üzgün olan benim.
Ve sen geleceği başkasının hayalleri üzerine kurarken, her sevgili güne bitkin başlarken yok olacaksın içten içe.
Sanırım üzgün olacak sensin...
mağlubiyetlere yenik düşmekten sıkıldım.savaşlardan ve ortadoğudan sıkıldım.sahte dostluklardan, kangren olmuş çürüme yolunda ilerleyen kalplerden sıkıldım.ailemden gelen sıkıcı boş tavsiyelerden sıkıldım.tarihi takip etmekten sıkıldım.sevgi dolu sözcükler bırakmak isterdim birilerine, birine, birçoğunuza ama sevginin kelime anlamını hatırlayamacağım kadar uzaklarda kaldı.son sözlerimi yazmaktan dahi sıkıldım.94 senesi 12 şubat saat 12'de ankara kazan devlet hastanesinde açtığım gözlerimi bu gün saat 12'de kapamayı düşünüyorum.tolgahan, merve, barış ve bazı nadide arkadaşlarımı özleyeceğim.kafiyesiz bir gidiş bu sonu olmayan.insan gerçekten ölünce ruhu yaratıcıya ulaşır mı?ulaşacak mı?geleceği merak ediyorum ama bu kadarı çok fazla.yazdığım notlar limitlerini aştı.sözlüğede bir kaç şey karalamak istiyorum.pembe dünya gezegeninde kara bir nokta.elveda güzel martılar, elveda tebessüm simsali insanlar.21.06.2015, pazarı pazartesiye bağlayan gece.kendinize iyi bakın.uğurla bahtiyar.
Efendimiz'in ahirete irtihalini anlatan bir Erdem bayazıt şiiri.

Ve zaman döne döne
gelmişti başlangıç noktasına
ilk yaratılış düğümüne

Mahlukatın var olduğu
Yüzüsuyu hürmetine
Evrenin efendisinin
Kavuşmak vakti gelmişti sevgilisine.

Hayatın menbaı
Merhametin son durağı
Madeni, muhabbet ocağının
Ateşler içindeydi
Yatağında.
iltica etmişti sanki kainat
Kutsal Tenine
Hayata şafak olan alnında
ter taneleri
Her biri insanlık çilesinden
bir haberdi sanki.

Bir an oldu
aralandı gözleri
sonsuzu kuşatan bakışları
süzdü ciğerparesi fatımayı
süzdü tek tek çevresindeki
can dostlarını
kıpırdadı dudakları, dedi:
-ebubekir kıldırsın namazı

sonra daldı daldı uyandı
son defa aralandı
bakışları
yöneldi bir noktaya
karar kıldı bir noktada
ve dedi:
-Merhaba ey refik-i ala...

Olacak oldu
akıllar kamaştı
kalpler tutuştu
feryad ve figan gökleri tuttu
çekti kılıcını faruk olan
sıçradı orta yere:
-kim derse ''o öldü'', öldürürüm!

Ayrılık ateşinden
ateşin şiddetinden
sanki bendler çözülmüş
felekler çökmüştü
şuur tutuşmuş
akıl iflas etmişti.

Sonra sıddıyk olan
yetişti geldi
baktı baktı yatağında hareketsiz yatan sevgiliye
mağarada arkadaşına Hicrette yoldaşına
sonra baktı çevresine
mahşerden önce mahşer hali yaşayan
ashabına
aline.

Ebubekir dedi:

Ey nas, susun!
kim ki resulullah'a tapmaktadır
bilsin ki resul ölmüştür
Kim ki Allah'a tapmaktadır
Bilsin ki Allah ölmez
Hayy ve layemuttur

Ey nas susun!
''inna lillah ve inna ileyhi raciun.''

Sonra eğildi sevgilinin yüzüne
sürdü bulutlanmış gözlerini
o güzellikler ülkesine
baktı baktı ve dedi:
-Hayatında güzeldin
ölümünde güzelsin
Öldün
Bir daha ölmeyeceksin!
dini bölmeyin, her kim allah teala'nın arif bir kulunu veya bir velisini üzerse, onun kalbi mühürlenir. onları üzmeye devam eden itikadı bozulmadıkça ölmez ve kim allahın velilerinden birine düşmanlık ederse, ona karşı allah harp ilan eder.
son sözler hayatları boyunca hiçbir şey söylememiş insanlar içindir.
03:13 den itibaren deniz'in haykırdıgı şahane bir kurban şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=cKswb2pNFLw

"inanmadan yaşanmaz
bil ki yürek dayanmaz
yaraların kapanmaz
bu son yol sana
bu yol düş sana"
son derece etkili ve önemlidir. etkili konuşma yöntemlerinin ve sunumların en önemli silahıdır hatta. Lakin bunun etkili olması için ön hazırlığı, çevrenin ve diğer etkenlerin de iyi ayarlamak lazım. k.o durumda son darbeyi indirmek gibi bir nevi.
Ama son sözden daha etkili bir şey varsa o da son bakıştır. bazen ansiklopediler dolusu anlatımı sadece bir bakışla yapabilirsin.
oğuz haksever'in yönetmenliğini yaptığı tartışma programıdır. bu geceki programda mhp'nin duruşu, seçimlerde ne pozisyonda olacağı ve mhp'nin işlevi gibi konular konuşulmuştur. epey güzel bir program olmuştur. zıt görüşler alenen karşı karşıya gelmiştir.
cumhuriyet gazetesi destekli,yeni çıkacak olan bir gazete.

[null http://www.ensonhaber.com...e-son-soz-2011-01-31.html]
ceza ve da poet'in etkileyici rap parçasıdır. sözleri anlamlı beati hoştur.
--spoiler--
bakma camlar ardından
saklanma gel ardımdan
gel ki gör yakından
--spoiler--
çok şey anlatan...
(bkz: elveda)
son söz, vedaysa eğer,
sanmayınız, iki dudak arasından çıkan son kelimedir..
vedaysa eğer son söz, ki her son bir vedadır birşeylere,
son söz, iki göz kağağının altından bakılan son saniyedir...
bir akılsız baştan gayrı nem galdı.
ön söz olarak kullanılması halinde hayatı çekilir hale getirme olasılığı yüksek olan sözdür.
son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir. (bkz: karl marx)
hoscakal'dir cogu zaman ..
soylenir, gidilir ve biter...

bazende soylenir, geri donusu olmaz ama donmek istersin, donemezsin .. karsiliginda ' son sozu sen soyledin ' lafini duymaktan korkmaktir belkide.
gözlerin dolması,yalnızlığın başlaması...son sözle acının başlaması.