bugün

1-Çok sempatik elemanlardan oluşan, sağlam bir basçı ardında bir o kadarda sağlam davulcusunun bulunduğu, vokalin "tadından yenmez" şarkıları güzelcene söylediği eski(!)bir rock grubu (ne yazikki). cover konusunda uzmandılar birdaha onlar gibileri olur mu şimdilik unknown...

(bkz: burak gürpınar)
(bkz: deniz yılmaz)
(bkz: kerem tüzün)

2-Müslümanların kurban bayramında, allah için yapmış oldukları tek ibadet.

edit: diğer allaha ibadetlerin herbiri insanoğlunun kendi içindir.
keske dagılmasaydılar dedirten efsane grup. yerlerine gelebilecek tek grubun direc-t oldugunu dusundugumuzde adamların nasıl birer yetenek oldugunu tekrar anlıyorum
her sene uğurlarına bayram yapılan kutsal yaratıklar
bamya bir soliste sahip gurup.
(bkz: victim)
bayramlarda kafası kesilip derisi yüzülen olmadı pişirilen dahada olmadı eşe dosta vucut parçaları dağıtılan şanssız mahlukat
sarı çizmeli mehmet ağa'yı gerçekten hakkını vererek coverlamış grup..
türkiyede yaptıkları müzik ile tartışmasız kendi alanlarındaki en iyi grup olmayı başarmış fakat haybeye dağılarak bizleri üzmüş bir gruptur. dağılmalarından önce tek falsoları "bizden sonra sahneye çıkan gruba acırız" ifadeleriydi. haklı da olsalar şık bir cümle değil.
vokalisti deniz yılmazın kaprisleri yüzünden dağılmış türk rock grubuydu.grubun coverladığı sarı çizmeli mehmet ağa parçası türkiyede yapılmış en iyi cover parçalardan biridir.*
Dinlenesi süper rock grubu. Dağılması beni derin üzüntüye boğmuştur.
ankaradaki bir konser sonrası deniz'e 'burak nerde' diye sorulunca 'regl oldu karavanda kıvranıo' diyen değişik elemanlara sahip * efsane grup
''neden dağılıyo böyle gruplar?'' sorusunu sormamıza sebep olan sağlam grup/tu..
''sorma nerdesin diye
döndüm geldiğim yere
nerde ararsın beni
gezeriken üstümde''
(bkz: burak gürpınar)
simdinin panik'inin eskisi.
(bkz: hz ibrahim)
kurbanin yeniden toplanmasi alaadinin cininden istenecek 3 dilek arasindadir
(2-chris cornella mutlu bir evlilik
3-yak.1000 kadar yeni dilek hakki)
pek çok inançta yer alan bir çeşit,yaratıcıya şükretme aracıdır.
parcalari dokuzhanim tarafindan internetteki ecnebilere gönderilerek misyonerliği yapılan gruptur.
türkiyedeki gelmiş geçmiş en iyi alternatif grubudur.baterist burak yüzünden dağıldığı sanılsa da aslında asıl neden o değildir.tekrar birleşmeleri istenen fakat deniz yılmazın şahsıma söylediğine göre birleşip tekrar bişeyler yapmaları imkansız olan mükemmel grup**
afrika yerlilerine göre "tanrıların" sürekli istediği şey...

- slm hacı yamyam değilsiniz dimi siz
+ yok yamyam değilizde tanrılar kurban istiyor
- hassktir...hacı kurban dağıldı bea athena var onlarda çok canlıdır
+ iğrenç espri yaptığın için işkencelere maruz kalacaksın
- arkanızda aslan var desem
+ yemezler yakalayın şu i.neyi
türkiye'nin en büyük rock gruplarından biri olan, ülkemiz dinleyicisine tarzıyla apayrı bir nefes getirmiş, enstrümanlarında oldukları kadar kişilikleriyle de dikkat çeken, dağılmasıyla dağıldığımız ve her zaman içimizde belki bir araya gelirler umudu taşıdığımız rahmetli oluşum.
kurban'ın ilk albümünde kendi adını taşıyan başarılı melankolik parçası.
yeni bir site hazırlanmıştır bu grup için.harika bi site olmuştur canlı performanslara kliplere burdan ulaşılabilir.

http://www.busesbitermi.com

ayrıca eski siteleri tekrar açılıyomuş.maksak türkiyenin ilk resmi müzik grubu sitesi olmakmış.

http://www.kurban.com
2005 senesinde çıkardığı "insanlar" albümü için tek bi konser bile veremeden dağılması acıdır.
turkiye'de pogoya en musait grup,seyirciyi en iyi gazlayan ve deyim yerindeyse ortalığın anuna koyan ancak mazi olan grup.
ülkemizin doğusunda yaşayan vatandaşlarımızın birbirlerine olan sevgilerini gösteren bir hitap şekli.