bugün

(bkz: sigarayi birakmali)
aç aç içmeyin. iyisi mi hazır tokken için ve yatın. zira akılda sigara varsa sabahlanır o gece.
içmeden uyunmaz hacı. en iyisi için, sabah da için.
içilmeden yatılırsa, akıl o sigarada kalacağından uyunamayacağı için, sabaha bırakılmaması gerekir.
içermisin sabahamı bırakırsın.
ısrarla içilmesi taraftariyim cunku sabaha çıkma garantimiz varmı ki?
Mutlaka sigara içmemek en iyisidir.Ancak içilecekse yemek ardına çay veya kahve ile içilirse en azından keyif daha artar.Aksi takdirde akşam yatıp başınızı yastığa koyduğunuzda yemek ardından içilmeyen her sigaraya lanet edersiniz benim gibi...
bir bardak süt ile beraber için, hem uykunuz gelsin, hem de aklınız sigarada kalmasın.
tiryaki iseniz, son sigarayı sabaha bırakın ama sabah kahvaltıdan sonraya...

yok ben kahvaltı öncesi içerim derseniz bir bardak sudan sonra telleyin son sigarayı.
(bkz: ziker misin sabaha mı bırakırsın)
farklı yöntemler denenmiş ve kabul görmüştür.. eğer ki canınız çok istiyorsa ve artık bir gözünüz sigarada bir gözünüz saatteyse yapabilecek pek fazla bir şey yoktur.. öncelikle; sigarayı ve çakmağı alın yanınızda bir de makas bulundurun; sigarayı içmeden önce sigaranın tam ortasına hafif bir çentik atın ve büyük bir zevkle içmeye başlayın.. eğer çentik attığınız noktaya kadar sigara yanmışsa artık makas vurma zamanı gelmiştir.. çentik attığımız yeri makasla kesiyoruz ve zevke ara veriyoruz.. sabah kalktığımızda kahvaltımızı yaptıktan sonra yarım kalan sigaramızı elimize alıyor ve zevke kaldığımız yerden devam ediyoruz.. yarım sigaranın verdiği acımsı bir tat olsa da hiç olmamasından daha iyidir.. sevgiler, saygılar efenim..
içinde bulunduğum ve kendime hemen hemen her gece sorabildiğim yegane sorudur bu. şu an bile aynı ceremeyi çekiyorum.
(bkz: soru şeklinde başlık açmak)
bugünün işini yarına bırakma.*
(bkz: içerim affetmem)

amma sabah yani öğleden sonra akşamüstü gözümü açarken elimi boş pakete uzatınca da çok pis küfür ederim, böyle biline.

şimdi bi kumpir yesem üstüne bi sigara çaksam, ahh ah.
son sigarayi ic yat dusunme sabahi ama uyku tutmazda kalkarsan o zaman ki durum daha vahim tabi.
son sigara ise sabaha bırak sakın içme, içersen ölürsün.