bugün

oturtacak daha güzel bir yer bulabileceğim kızdır.

artı oy editi: ne kadar kötü niyetlisiniz *bneler, ya ben emlakçıysam ?
anasının evinde kalorifer olan kız dır.
"ananın hamından doğalgazla mı çıktın orzpu?!" şeklinde tepki verilmesi gereken, starbucks'tan çıkmayan tiki kızdır. sobalı evde oturmak zordur, oturmak istemeyebilir elbette; ama yo dostum yo, bu kadarına göz yumamam.
- sobalı ev olmaz necati, oturamam ben sobalı evde.
+ oturmazsan ayakta gidersin necla.

- sobalı evde oturmam, tamam mı?
+ tamam canım, evin sobasını söker atarız. düşündüğün şeye bak. hem kömürden de tasarruf ederiz, ne güzel.

- sobalı ev istemem, ona göre.
+ ben de sobada pişmiş kestaneden başka kestane yemem, ona göre.
sobanın tadını bilmeyen kızdır.
ablaları da mevcut olan kızdır.

sırasıyla;
sobali evde oturmam diyen kiz
sobali evde oturmam ama çok istersen oturabilirim
sobali evde oturmam öldürseler de oturmam, oturmam oturmam! (şirret kardeş)
+: ben sobalı evde oturmam, oturamam.
-: kalk gidelim hamama ot...
+: tamam yeter.
-: fazla konuşma yavrum, bu bünye çok pis s..
+: hay söylemez olaydım.
-: keşke önce g.. koyaydım.
+: niye ayrılmıyorum ki ben senden ya?
-: ya ya yar......
burjuva havalarına girmiş kız bozuntusudur. doğal gaz fiyatlarından da haberi yoktur.hemen yol verilmesi gerekir.
muhtemelen sobanın borularının kendisine gireceğini sanan kızdır.girmez efendim. efendi uslu adama bir şey olmaz. sobalı evde oturan da insan sen de insansın.
bizzat başıma gelmiş olayın öznesidir kendisi. 25 yaşına gelene kadar 20 yılını sobalı evde büyüyerek geçirmiş gecekondudan bozma evden saray yavrusu eve terfi ettiği halde sobaya bahane bulmuş şımarıklık abidesi mide bozan insandır. derhal yol verilmesi elzemdir ki verildi zaten. *
soba borusu ile ciddi seviyede problemleri olan kızdır.
sobalı evde hiç oturmamış kızdır . soba yakmayı bilmez .
rahatına düşkün kızdır. kim uğraşacak sobayı yak hergün, rüzgarlı hava da dikkat et falan. büyük ihtimalle zengin bir aileye sahip kızdır. değilse de zengin koca arayandır. ha bi de unutmadan;
(bkz: kalarüfer ne lan)?
hayatında kestane de yememiştir.
sobayi yakip uzerine oturtulmasi gereken kizdir.. adi da petek olabilir.. kalorifer petegi.
yaşamayı öğrenmesi gereken kızdır. 'hayat güllük gülistanlık değil kızım!' duy sesimi.* aynı şey bunun erkek olanı içinde geçerli tabii.
sobali evin zorlugunu bilen bir kizda olabilir pekala.her yigidin harci degildir soba ile ugrasmak.*
doğalgaz parasından haberi olmayan kızdır fazla lükse alışmış burnu havadadır.
soba yakmaya üşenen kızdır. amma velakin günümüz de doğalgazın pahalı oluşundan sebep bari ufo alsak diyen kız moduna da geçebilir.
(bkz: evde kalan kız)
sobanın üzerinde kestane patlatılan devirleri hiç yaşamamış kızdır. bilse kesin vazcayardı.
"sobalı evde sikseler oturmam" diyen kızın eltisidir.
sobalı odanın insanın içini ısıtan sıcacık havasından ve o sobanın üzerinde pişen kestanelerden bi haber olan kızdır. *
haklı kızdır. sabah uyanınca sönmüş sobanın soğukluğunu, arka odanın kutup haline dönmesini bilen kızdır.
hastalıklı bir bünyeye sahip olan, kömürü sobaya dökmek için o çabayı sarfedemeyen insan da olabilir. 6 yıl boyunca sobalı evde oturdum. hayır asla yakamam bir sobayı. küçükken ayağım takılmıştı. sobanın üstüne düşmeyeyim diye sobayı tutmuştum avuçiçlerim hep yanmıştı. hemen taşındık oradan. ben şu an çocuğumu sobalı evde büyütemem. o soğuk odalarda yatıramam. süreli 'çocuğum yaklaşma sobaya yanarsın' diyip o korkuyla yaşayamam.

sonuna kadar arkasındayım.
bunu ancak evleneceği erkeğe söyleyebilecek kızdır.

- ben sobalı evde oturmam.
- bi şey mi dedin kızım?
- yok baba. kendi kendime alıştırma yapıyordum. bu arada yarın berkecanla çay bahçesine gidebilir miyiz baba?