bugün

benim gibi bir absolut delisine bile absolut u unutturan bir kere içeni kendisine bağlayan,diğerleri vodka ise bu başka birşey dedirten aşmış vodka.**
kuzey böğürtlenleri ile aromalandıran, mavi, saklanısı şisesi olan içki. 40 YTL civarından satılmaktadır. sek olarak çok soğuk ya da bir kaç buzla tavsiye edilir. fazla buz tadını yavanlaştırabilir ki yazık olur.
rengi de kokusu da tadı da çok güzel olan votka. arkasındaki etikette likör yazıyor ama sanırım türk gıda kodeksinde içkiler alkol oranlarına göre sınıflandırıldığı için böyle bir ibare eklenmiş.

bence bu içkiyi sek içmek gerek, zaten yeterince yumuşak bir içimi var daha da yumuşatmanın bir gereği yok gibi. ben bardak bile kullanmıyorum, param olursa alıyorum bir şişe koyuyorum masaya ve şişeden içiyorum. ertesi gün baş ağrısı falan da yapmıyor. ama yine de bünyeniz alkole alışık değilse dikkatli olunuz.
sek ve bol buzlu şekilde mideye yuvarlanılması gerekir.
buzsuz ve ılık içilirse güzel olmayan içki. dolapta biraz soğutun sonra üzerine çok fazla buz koyun biraz bekleyin buzlar çok az erisin. böylece biraz seyrelmiş olur. eğer seyretmezseniz çok tatlı gelebilir. oldukça şekerli bir tadı var. kokusu da oldukça ilginç. ancak vodkadan az alkolü olmasına rağmen sek buzlu içildiği için çok güzel kafa yapıyor.
mavi rengi ve cok hos kokusuyla smirnoff'un diger ürünlerini geride birakan, shot yapilasi votka.
Hakikaten kokusu da tadi da pek bi guzel olan icildikce icilen, sonra feci sarhos eden. *
Ertesi gunu ise inanilmaz bir basagrisi yapabilen guzide ickimiz. anlatilmaz yasanir.
bol buzla içilmesi gereken votka yoksa yazık edersiniz o güzelim mavi rengine yanlız dikkat edilesi bir husus var tamamen bir keyif içkisi yumuşak içimli ve şekerli benim gibi sert içki sevenlere tavsiye etmiyorum rum için onun yerine.
(bkz: captain morgan)
böğürtlen aromalıdır. buz mavisi bir rengi vardır. içimi kolaydır.
birayla yarı yarıya karıştırıldığında muazzam bi tada sahip olan vodka.
votkaların kralıdır.

kraliçe için (bkz: smirnoff green apple)
iskoçyada üretilir.
dutyfree'lerde 70cl lik olarak, 8-11 eu arası satılan artık out olmuş, tatlı türden, hacmen %20 alkollü kokteyl denilebilecek içkidir. rengi muhteşem olup, muhtemelen yaz aylarında bodrum, marmaris gibi şoparların takıldığı turistik kasabalarda ve kulüplerde artistik olsun diye starter olarak içilecektir.
kokusu da tadı da efsane!
öyle güzel renk mi olur yahu, mavinin en güzel tonu bi kere, kokusu zaten enfes! tatlı içki severlerin göz bebeğidir.

likör mü, votka mıdır. ben bilmem. ben içerim. böyle şey mi olur lan çok güzel der geçerim.

yanımda olsan şimdi nasıl içesim var *
Viskiyi , tekilayı, votkayı içemeyenlerin imdadına koşan içki. bu sebeple bayanların çok hoşuna gideceğini düşünüyorum. her ne kadar votka enerji düşkünü olsam da arada iyi gidiyor.
bu içkinin bir şarkısı olacaksa o da bu olmalı bence.
http://www.youtube.com/watch?v=w_DKWlrA24k
Smirnoff'un efsanevi buluşu. Üzgünsen çak bir tane, güzel gelir. Mutluysan çak bir tane, mutluluğunu pekiştirir. *
denemeyi düşünüp bir türlü rastlayamadığım hoş görünümlü, maviş renkli içki.
alkol oranının düşük olması sebebiyle uzak durduğum smirnoff çeşididir.
--spoiler--
bu bir aşk hikayesidir
--spoiler--

ilk göz göze geldiğimiz an tutulmuştum rengine. hediye paketinden çıktığın an biliyordum ki, o kadar uzun yolu, benim görmediğim ülkelerdeki, benim görmediğim şehirleri kat ederek; sidiğim olmaya gelmiştin. askerden ilk geldiğim günlerdi. senden önce gelmiş olanların en sonuna attım seni. Sıraya girmiştin artık. Senin de takdirindir mavişim, askeri düzeni henüz atlatamamıştım. askeriyeden bahsediyoruz, sporda sıraya giriyorsun, yemekte sıraya giriyorsun,banyoya sırayla giriyorsun, hatta bazen sıraya bile sırayla giriyorsun. o yüzden sende diğer şişelerden sonraki sıranı almıştın.

ve aylar sonra sıra sana gelmişti. bütün içkileri sek içmeyi seven biri olarak mavişim, seni de mundar etmeyecektim. beklentilerim sadece rengi güzel bir vodka tadıydı açıkcası. ancak bardağa dökülürken senden yükselen o kokuya ben bir kez daha tutuldum mavişim. ne de güzel kokuyordun. bir sevgilinin boynu gibiydin..

bu kasvetli havada ne de güzel akıyordun boğazımdan bebeğim. içine buz atmayı düşündüm, seninle arasında ki uyumu kıyasladım, olmazdı mavişim. kabul görmedi bu fikir benden. bundan bir kaç kadeh sonra dolu yağmaya başladı hatırlarsan. o doluların büyüklerinden alıp atmıştım içine. ne de güzel uyum sağlıyordun ekürine. o tatlı tadın daha mı bir tatlı olmuştu ne? senin sonuna gelirken yavaş yavaş, yeni bir yoksunluk krizi duyacağım bir şey mi ekleniyordu hayatıma?

ve sen bittin. sen bitince en büyük darbeyi senden aldım ben mavişim. northhhhh çığlıkları ile evin içinde gezerken, annesinden dayak yeyip anne diyen ağlayan çocuklar gibiydim. bir kez de olsa beraber olmuş olmak çok iyiydi mavişim.

yaratıcın smirnoff'a büyük saygılar ile,

sana aşık olan,

vendetta.

--spoiler--
bu bir aşk hikayesiydi
--spoiler--
Buz mavisi renkli sekerli tadi olan sicak yaz gecesinde gorunce insana mutluluk veren alkol orani dusuk oldugu icin de bol bol icilebilen mutluluk icecegi.
smirnoff serisinin şahı, şahbazı.
tadı alkollü içki denilemeyecek güzellikte bir vodkadır. alkol oranı %20 olduğu için şişe bitirilse bile sarhoş etmeyebilir.
aromalı bir vodkadan ziyade, düşük alkol oranı ve kolay içimiyle bir türk kokteyltir benim gözümde. yalnız tadı biraz fazla şekerli. bu nedenle bir yerden sonra bayıyor.