bugün

Bizi mi evlendirmeye çalışan çevre?
Hay kosunlar tosunlar o çevreye...
Daha çok çalışmaları gerekir.
32 ye kadar verdiğim savaşta hala lider konumdayım. durmak yok bekarlığa devam.
Akraba, eş, dost vs gibi çevrenin beni her gördüğü yerde " Sevgilin var mı ? Düğün ne zaman? Okulda bitti bak çok uzatma evlen sonra bulamazsın birisini. Şunun şunun oğluda okulu bitirdi askerden gelmiş.. " Gibi sorulara mağdur olup sadece hayırlısı, kısmet tabi bu işler diyebilmek...
Esra Erol ve türevleri çıktığından beri azalarak biten bir türdür. (bkz: doğal seçilim)
Bu başarısızlık hepimizin .
40 yaşına kadar evlenmememi, sonrada istediğim kararı vermemi söyleyen bir ailem olduğu için beni etkilemeyen çevre.
Bugün birinin cenazesindeydim kırkı vardı. Hepsini bir bir gömeceğim çevredir.
kendi 17 yaşında evlendirildiği için ben yandım onlar da yansın mantığıni taşıyan insanlardır.
işsiz çevredir. Özellikle yaş yirmi beşe yaklaştıkça başlarlar. Neriman Hanım'ın oğlu veya kızı her daim bekardır ve size kalmıştır.
Keşke aynı çevre evliliğiniz yolunda gitmediğinde de yanınızda olsa.
Bende olmayan çevre. Adres alabilir miyim?
Dikkat edin gerdekte size misafir gelmesinler.
Evet bana da her gün bir resim göstermeye çalışıyorlar. Bakmıyorum.
aile çevresi en başta gelir.
(bkz: #45428141)

"Sizi ben evlendirdim, buna ben vesile oldum. Bensiz mi yapacaksınız? izlemek hakkım." Şeklinde gelebilirler, dikkat edin.

Tövbe ya.
Ne pis çevreniz var aq.
Tabi ben işi hemen pisliğe vurduğum için bana yanaşamıyorlar.
Kıymet bilin lan. Bi yaştan sonra onlar da kalmıyor. Gerçi bi rahatliyorsunuz, artuk darlayan olmuyor ama bazen de filmlerdeki
" tutmayin lan beni, tutmayin! ... Niye tutmuyosunuz, tutsaniza. "
Diyen komik tiplere benzediginizi fark ediyorsunuz.

Nebliimm.... işte öyle... Hayat tuhaf hakikaten.
Size de iyilik yaramaz.
abi ben serseriliğe alışmışım evlenemem yapamam yok evlenince düzelirmişim de düzenim olurmuşta.
evet aynı problemleri çekiyorum.
benle uğraşamazlarmış.
ulan sanki uğraştırıyorum.

yok tamam ben de sıkıldım kafa dengi biri olsa takılırım da her gece eve 12 de gelmeye devam napalım.
belki ben evlenmek istiyorum. zorlama yapan çevredir.
sözlükte bile rahat bırakmıyorlar gerçek hayatımı düşünün birde.
(bkz: yakın çevre)