bugün

sivas'ta şehrin biraz dışına düşen tuzgölü mevkiinde bulunur. türkiye'nin her tarafından öğrencisi vardır ama öğrencilerinin çoğunluğunu kayseri, malatya, sivas'tan gelen öğrenciler oluşturur. sivas'ın zaten en iyi okuludur ve türkiye'deki fen liseleri arasında da idare eder bir yeri vardır. ancak karşılaştırmaya gerek yok tabi, fen lisesi fen lisesidir.
3 yılımın boku bokuna gittigi, akıl hastanesinden tahliye edilen insanlara topluma kazandırılmak amacıyla ögretmenlik yaptırılıdıgı, kantinini bir mafyanın işlettigi *, icinde grup sex dahi yapılabilen cok amaclı salonun bulundugu, en son 1973 te deneylerin yapıldıgı mustesna labları ile, milli sporu voleybol olan ve baska bi bokun yapılmadıgı okul.
siralarini bir bayram tatilinde eski binasindan kamyonlara yukleyerek, kiz meslek lisesi olarak yapilan ama sonrada fen lisesine tahsis edilen yeni binasına getirdigimiz okul.
ayrica bayram tatillerinde on kapidan kacanlarin yakalanmadi ama arkadan kacanlarin yakalandigi mustesna yer.
sivas'ın en güzide okuludur. 1992 de eğitim öğretime başlamıştır. üniversite kazandırma oranı çok yüksektir. ahmet yılmaz sfl nin en baba adamıdır
öğrencilerinin SFL kısaltmasından dolayı sefiller diye adlandırıldığı, tuzgölü mevkiinde bulunan yumurta tepe eteklerine konuşlanmış örgün eğitim müessesesi...
Öğrencilerinin başarı grafiklerinin evlerinde kalan sivaslılar, yurtta bir müddet kaldıktan sonra evine geçen sivaslılar, yurtta kalan sivaslılar ve yurtta kalan sivassızlar şeklinde büyükten küçüğe sıralanabileceği okul...
bu aralar taşınacağı bolca konuşulan okul.
alinan bilgilere gore universteye yakin bir yerde ulastirma bakanligi tarafindan yaptirilacak bir yere tasinacak olan eski okulum. okulun temeli atilmamis su anda proje ustunde calisiliyormus. haydi hayirlisi.
lütfi kengeç adında adam gibi adam bir eğitim sevdalısının emeğiyle biryerlere gelen bir eğitim kurumudur. ilk öğrencileri çok sıkıntı yaşamıştır.
(bkz: SFL)

Sefilleri oynayan öğrencileri vardır. okunası okullardan bir tanesidir. kaliteli ve adam gibi adam öğretmen kadrosu vardır.
uludağ sözlük'ün kurucusu zall'ında mezun olduğu okuldur. 2000 mezunuymuş.**
türkiyede ki fen liselerinin arasında ortalama bir yeri olan ancak yeterli ilgi alakayı hiçbir zaman bulmamış şu anda bile kaderine terkedilmiş ilim irfan yuvasıdır.
insanın bir mevkide sürekli durup hiç gelişmemesinin yanlışlığını, mutlaka bir mevki atlamasının farz olduğunu anlatan hocanın 19 yıldır aynı okulda müdür yardımcısı olarak yaşadığı yerdir.
müdürünün "5 yıl sonra yemek yerine hap yiyeceğiz" dediği, fakat bir spor salonun bile bulundurmayan, çok sevdiğim bir o kadar da gelişmediğinden dolayı içimin yandığı, çok sayıda amelenin bulunduğu okul, sivas'ın en iyi okulu*.
idari kadrosunun bir an önce değişmesi gereken okuldur.
2012 mezunu sıfatıyla ayrılacağım okul. gerek öğrencileri gerekse hocaları bakımından sivasın en iyi okuludur tartışılmaz.
2012-2013 eğitim öğretim yılında toki'deki yeni binasına taşınacak okuldur.

tam da bizim mezun olduğumuz yıl.

(bkz: şansıma tüküreyim)
2014 yılı itibariyle mezunu olduğum okul.
Bir ara tercih etmeyi düşündüğüm lisedir.
sonra ne olduysa oldu tercihlerimin arasında yer almadı.
nuh mehmet küçükçalık anadolu lisesi ile arasında kaldığım lisedir. muhtemelen gitmeyeceğim buraya.
şüphesiz sivas'ın en iyi okuludur.
bir selçuk anadolu olmayan okul. her türlü ezerdik bunları.
Sivas CAL der geçerim arkadaş. Vaktinde puanım oraya yetmişti.