bugün

(bkz: y for yazar)

Aile üyesi dışında kimseyi tanımayan insandır. Karşıdaki de azıcık adam olup iyi niyeti suistimal etmesin o zaman.
benimdir. ama istemeden.

sonrası pişmanlık.
Bende bu insanlardan biriyimdir. Ama şöyle bir şey var, bir insan beni üzücek davranışlarda bulunuyorsa karşımdakini kırmamak için gidip söyleyemem onun yerine soğuk davranarak anlamasını sağlarım. Karşımda ki hâlâ mallıkta sınır tanımıyorsa o an yanımda kim var kim yok bir önemi olmuyor ve oracıkta resmen nefretimi kusuyorum sonra haklı konumdan haksız konuma düşüyorum tabiki.
Sinirlendiğinde uzaklaşılmasi gereken insan türü..
parça pinçik eden insandır.
(bkz: ben)
Hem kolay sinirleniyorum hem kalp kırıyorum hatta yetmiyor kapı cam kırıyorum. Orantısız güç timsaliyim.

Kişiliğime tövbe ya.
tır geçmiş gibi hissettirirm ne kalp kırması.
(bkz: ben)

neyse ki beni tanıyanlar, ciddi olmadığımı bilirler.
bi tanesinin bana denk gelmediği insanlar(!) topluluğu. ah bi gelseler de cirimleri kadar yer yaktıklarını kalplerini sikerek göstersem.
Sinirlendiğinde yanından ufaktan kaçılması gereken insandır. Zira geri dönüşü olmayacak kadar kötü sözler söyleyebilir.
Belli bir süre sonra pişmanlık duyulur ama iş işten geçmiştir.
O an agzına geleni sayar, sinirlendigi konu dısında da aklına gelen her konuda kırıcı konusur. Kırar döker karşısındakini. Sonra bir pismanlık gelir. Ama hep sonradan gelir.
Sevdiklerime karşı son zamanlarda olmadığımı düşünüyorum. Ya konuyu değiştirme uğraşına giriyorum, ya uzaklaşmaya çalışıyor, ya da canıma iyice tak ederse kimsenin görmediği bi yerde ağlayıp tekrar geri dönerim. iyice olgunlaştım sanırım, kolay kolay kimselerin kalbini incitemiyorum. Ama gözümde normal yada az değeri olan kişilerin insanlar arasında beni rencide edecek laflarına muhatap olursam ister istemez ağır konuşurum.
Benim ağa. Yok boyle bir kan bürünmesi,ne var ne yok yakiyorum.
Ne yazık ki benimdir. Sonra da pişman olursun ama işe yaramaz.
maalesef benimdir.

nefret ettiğim bu huyumu ne yapsam yenemedim.

ama en azından şunu biliyorum. kalp kırsam da sonra pişman olur ve karşı tarafın gönlünü almak için elimden geleni yaparım. bir de diğer bir model vardır ki evlerden ırak. sinirlenince kendini tutar ama kin de tutar. tıs tıs yılan gibi kendisini kızdıran kıran insanı ilk fırsatta yıkmak intikamını almak için zaman kollar.

bu da benim tesellimdir. kin tutmam uzatmam içimde biriktirip arkasından kumpas kurmam. aklımda ne varsa dilimde olan odur ve hemen unutur gider intikam gütmem. çok tatlıyım yani.