bugün

çikolata renkli, güzel sesli iyeoka okoawo ablamızın dinlenesi ve en bilindik parçasıdır. iyeoka okoawo, valla sen bu isimle gençlerbirliği' nde çok rahat sağ açık oynarmışsın be iyeokacığım.

http://www.youtube.com/watch?v=9Pes54J8PVw

There goes my heart again
All of this time I thought we were pretending
Nothing looks the same when your eyes are open
Now you' re playing these games to keep my heartbeat spinning
You show me love, you show me love
You show me everything my heart is capable of
You reshape me like butterfly origami

You have broken into my heart
This time i feel the blues have departed
Nothing can keep me away from this feeling
I know i am simply falling for you

I' m taking time to envision where your heart is
And justify why you' re gone for the moment
I tumble sometimes, looking for sunshine
And you know this is right when you look into my eyes
You show me everything my heart is capable of
And now I can' t break away from this fire that we started

There my heart goes again
In your arms i' m falling deeper
And there' s nothing to break me away from this.
fena şarkıdır.

takığım günlerdir.
dağıtıcı etkisi olan çok özlem barındıran bir şarkı.

aşıksın, ve kanıyorsun. birisinin sizi anlaması gerekmiyor. hayat çok uzaklarda yaşanıyor. yüzünüzde gülümseme var ama sanki gözleriniz, evet gözleriniz bir türlü gülmüyor.
ekstrası bol olan şarkıdır.

mesela yüksek sesle ekstra,
ya da elinizde bir bira şişesiyle ekstra,
veya sigarayı içinize çekerken oraya buraya hafifçe sallanarak dinlerseniz ekstra,
bir gece yarısı ya da akşam üzeri dinlerseniz ekstra -iyi gider.

ekstra dinlenesidir.
güzelliğinden kalbimin ağrıdığı şarkı.

http://r2d3.net/2013/03/09/iyeoka-simply-falling/
Nijerya asıllı Amerikalı şarkıcı ve şair Iyeoka'nın Neo Soul, Funk ve Alternative Blues ezgilerini içeren müthiş şarkısıdır.dinledikçe dinlersiniz.
dinlemeye kıyamadığım, kimseyle paylaşmak istemeyecek kadar psikopatça kıskandığım şarkı.
üstteki arkadaşın da dediği gibi gençlerbirliğinde sağ açık oynayabilecek adam görüntüsü veren bir isme sahip birinin şahane şarkısı. sözlerini sevemedim ama söyleyiş tarzı ve müzik ile uyumu bu şarkıyı mükemmel yapar.
tam bir funk eseri.
fena saran şarkı.
yeni yılın ilk efkarı benim için. there goes my heart again.
çok güzel bir şarkı lan dur sana da dinleteyim diyeceğiniz şarkılardan değildir. çünkü insanın içine öyle işliyor ki... sanıyorsun ki bu kadar yoğun hissettiren şey sana saklı kalmalı. dinledikçe dinleyesin geliyor. nitekim dinliyorsun da.
harika bir iyeoka şarkısıdır. yorumu inanılmaz o ses nedir öyle.
üst üste bilmem kaç kere dinlendiği halde 'tamam tamam bu son. bi kere daha dinleyeyim sonra uyucam.' dedirten ama bu lafın üstüne yine defalarca dinlenen şarkı.

ritüeli ise şöyle: sigaranın dumanını içine çekiyorsun, ciğerlerde bi süre bekletip 'You show me love, you show me love. You show me everything my heart is capable of' derken bırakıyorsun. sonra 'There my heart goes again
In your arms i' m falling deeper' bölümünde bi nefes daha... bi bakmışsın saat olmuş gecenin bi yarısı.

uyuyabilirsen, buyur uyu artık zaten. neyse bi sigara daha...
You show me everything my heart is capable of. (bkz: uçuyoruz)
hakkında ne yazacağımı bilmediğim şarkıdır. düşündüm düşündüm, gerçekten bulamadım. sözlerinde bahsedilen durumdaki insanın yüreğini sıkıştıran şarkıdır diyeyim.
Kitap okurken dinlediğinde kitabı hiçbir zaman okuyamayacağını anladığın şarkı. Belki zorlasan kendin bir kitap yazabilirsin ama o kitabı alsa okutmaz. ihaneti kaldıramıyor sadece ona odaklanacaksın. Gururlu fettan.
hergun dinlenesidir.
nakaratı çok iyi.
gece gece akla düşendir.

https://www.youtube.com/watch?v=9Pes54J8PVw
Size çaktırmadan yavaş yavaş bağımlılık yaratır, hatta siz dinlemeseniz bile kafanızda bir yerlerde alçak tonda çalmaya devam eder.
tam da unutmuşken enza home reklam müziği olarak tekrar karşıma çıkan şarkı. .
(bkz: gece gece akla takılan şarkı) arada bağıra bağıra söyletir kendini.
Bogup oldurmemek icin kendimi frenleyip nadiren dinledigim sarki. Hazzini tuketmekten odum kopuyor.
there my heart goes again
you have broken into my heart
im falling deeper

ne guzel bir bitis.