bugün

kararlılığa ve iradeye bakar bırakmak.

Ben başardım. Darısı diğerlerinin başına.

Çıkarın hayatınızdan,.kurtulun.
kararlılığa ve iradeye bakar bırakmak.

Ben başardım. Darısı diğerlerinin başına.

Çıkarın hayatınızdan,.kurtulun.
ilk zamanlar bu insanlar nasıl böyle boş boş oturabiliyor? zamanlarını nasıl geçiriyorlar diye düşünüyordum. şimdi üzerinden 1.5 sene gibi zaman geçti aramıyorum ama ara sıra özlüyorum.
hiç içmemiştim taki 2 sene öncesine kadar. sonra sevdiğim kızla evlenecekken bir mesaj beni istediler kabul ettim senle aşk evliliği yapacaktım ama mantık evliliği yapacam başının çaresine bak yazıyordu.

dondurması düşmüş balonu elinden kayıp uçmuş çocuk gibi kalakaldım. başladım günde 2 paket sigara ve alkol felan derken parklarda yatıp kalkıyordum.

tam bir derbeder olmuştum beni tanıyanlar tanıyamaz olmuştu hayata küsmüştüm sonra birgünde bıraktım kendimi dine verdim.
Bırakan tüm arkadaşları tebrik ediyorum aferin size.
O kadar büyük bir iştahla anlatıyorsunuz ki
Ömrünüzdeki en büyük başarı bu herhalde.
Sigarayı sadece 2 ay azaltmaya çalışmış bir tiryaki olarak tüm açık yürekliliğimle itiraf ediyorum
Ki
Sigarayı bırakma hikayelerini hiç ama hiç sevmiyorum beni çok fazla sıkıyor.
Sigara zararlı sigara öldürür eyvallah ama be arkadaş sigara çok ama çok keyifli.
Bak yemek yemişin üzerine çayın yanına bir tane patlatmışın kafan tatlanmış.
Var mı lan ibneler hayatınızda böyle bir keyif.
Yok dimi hahahahaha.
Fıstık yiyin sakız çiğneyin acı kahve için istersenizin götünüzü siktirin ama hayatınızdaki en büyük keyfiniz yok.
Birgün sigarayı bırakabilirim ya da sigaraya dayalı hastalıktan ölebilirim ama bu bana yıllarca eşlik sigaraya kötü söz söylememe sebep olmaz.
Ben eski sevgilisin arkasından zaten orospuydu diyen yavşaklara benzeyemem.
Yazıyı okuyup hemen eksi vermeye koşmayın
Bu yazı sigarayı bırakanların kafa sikmesinden sıkılan bir insan tarafından yazıldı.
Çok boş yapıyorsunuz yapmayın.
2020 yılbaşında evin salonunda sabaha kadar bir paket içerek ve gece de aynı odada uyuya kalarak başardığım eylem. ertesi sabah öyle leş bir şekilde uyandım ki, korkunç baş ağrısı, mide bulantısı, tıkanmış bir burun. daha fazla kendime bu işkenceyi yapamazdım. bırakmamak, daha zor olan seçenekti o gün.
Defalarca denedikten sonra başardığım olay. Farklı yöntemler denedim. Bir kere (bkz: champix) ile bıraktım 9 ay sonra tekrar başladım. Az içemediğimi biliyorum ondan dolay hiç içmemeyi seçtim ve uyguluyorum. Özellikle ilk 3 ay sigara dışında hiç birşey düşünemiyorsun fakat sonrasında her şey oturuyor.
zehir olduğunu bile bile çekiyorsam dumanı ciğerlerime,

bil ki ölmesi gereken biri var içimde.
Benim için çok zor olandır. Geçenlerde bırakmaya niyetlendim. içmeyince öyle daraldım ve efkarlandım ki kendimi alkole verip haftada 1.000 tl alkol parası verdim.

Daha da denemem. Paketi uzat.
Sigara içtirecek şeylerden uzak durmakla başlayabilirsin. Çay ve kahveyi bir süre bırakırsan bir şansın var.
Bağımlılığım olduğunu düşünmediğim için bırakma gereği duymadığım nesne (?).
Sağlıklı bir yaşam için gereklidir.
Bugün tam 1 yıl oldu. ilk zamanlarda imkansız gibi geliyordu şimdi 1 yıl olmuş. Artık g*tümden nefes almıyorum, gece öksürük krizleriyle uyanmıyorum, leş gibi kokmuyorum evet ama hâlâ arada özlüyorum. Özellikle kahvaltı sonrası. Zor ama tatmin edici bir süreç. Umarım bırakmak isteyen herkes kolayca bırakır.

görsel
15 sene içtim ve bıraktım. 2 senedir içmiyorum. 18 sene sonra içeriden götümü öpecek mi merak ediyorum.
görsel
bir kür kemoterapiye bakar. oynaya oynaya bırakırsın.
Atın ölümü arpadan olsun beee.
In my opinyın, hayattaki herrrrr mevzu denge ile ilgili. Güzel olan her şey de sağlığa zararlı olduğuna göre napmalıyız? Aynı miktarda yararlı şey eklemeli ve zararlı miktarını da kontrol altında tutmalıyız. Beyin bedava eheheh.

Fazla da kasmaya gerek yok, makinayı tamir ediyolar sonuçta ufak tefek, bakımları da aksatmazsak bu çarkı döndürürüz gibi geliyo, hurdaya çıkarmayalım yeter amk askslaka

Denge, denge,denge.

Mesela bağımlılık neden kötü? Çünkü tek parçaya yükleniyo wkskak Hergün alkol içtin, olmaz, karaciğerin ne suçu var akskajan reçeteli haplarla alkol karışımı uyumlu kafa mesela, böbrek de karaciğerle yükü paylaşıyoo hem böylece :D

Edit: sigaraya gelememişim bi türlü. Cigara yapıştırın sigara aramazsınız ekstra tüm gün sallar sizi ahaha
Şaka be şaka.
Ahahaha.
Düzenli yoğurt yiyin hergün bi kase. Boğazdaki hasara iyi geliyomuş.
3 birayla bi paket bitirmeyin. Votka için meyve gömün sigarayı koklayın.
Sağlık için elzemdir.
100 bin tl nakit verseler yapmayacağım olay. seviyoruz, içiyoruz kime ne
Hayatımda aldığım kararların en güzellerinden biridir.
Sürekli leş gibi kokmak dışında sabah kalktığım zaman ağzımın kuru olması, gece yarısı sigara aramaya çıkmak gibi dertlerden kurtulmuş oldum. Alkolü fazla kaçırdığım gecelerde sigara benimle barışmak için can atıyor, beni zorluyor.
Gereksiz eylemdir.

Hayır zevk aldığın birseyi bırakmaya çalışıp kendine eziyet etmek Neden?

Bırakamayıp geri başlayacaksın, bıraktığın günlerde kendine eziyet etmiş olacaksın.
Her anlamda Çok rahatlatıcı bir eylem gerçekten. içerken vicdanım hiç bir zaman rahat olmadı. kendi ellerimle bedenime zarar veriyordum sonuçta. Şu an harika mı bakıyorum kendime? hayır ama sigara konusu bir başka tabiki. Şunu da itiraf etmek gerekir ki hala Hafiften kokusu burnuma geldiğinde muhteşem canım çekiyor. Yüzük görmüş gollum gibi oluyorum.
ara ara bırakıp az çok içilir.
büyük başarıdır. becerebilenlere helal olsun.

(bkz: darısı başıma)
Zaman zaman bıraktığım ve yeniden başladığım bir hede. Şimdilerde akupunktur tedavisi görüyorum. Sanırım ben sigarayı değil, sigara ve param beni bırakıyor.
3 gün sonra 500. Gün

Ohh paralar amarikaya gitmiyor ooohhh ohhhh