bugün

1 hafta oldu çok çok çok mutlu hissediyorum.. yuzbinlerce kez sukurler olsun.. sigaranin bir zarari da anlik dopaminden sonra gelen mutsuzluktur.. birakmamdaki en buyuk sebep belki..
son 1 aydır aklımda olan durum.

araştırma içindeyim. biorezonansa gideceğim büyük ihtimalle.
2. Gün bugün. De sigaradan iğrendim o yüzden bırakacaam...sigaradan nefes çekince midem bulandı, falan...içmesem daha iyi, oldu bende.

Ilk gün 10 üzerinden 8 ila 11 arasında başağrısı, gözler deliklerinden dışarı fırlayacaklarmış gibi bir ağrı...

2.gün buna gırtlaktan çözülen katran tadı da ekleniyo, ağzının içine asfalt yol döşüyolarmış, gibi bi koku ve tad oluyo. .

Baş ağrısı aynen devam...

Büyük konsantrasyon bozukluğu !! Sakın araba kullanmayın...

Zaten bunları yaşamamak için bile değer sigara içmek!!...Ama tadı artık iğrendirmeye başladı... beş dala düşürenleri de anlamıyorum. Ben yapamam onu.

Ağzın içinde de bi katran tadı...çoğalacak o...sonra öksürükler başlayacak...

3 hafta!!...çok uzun 3 hafta, dayanamam başlarım diye düşünüyorum. Ama denemem şart. Bi yere uzun süre bakınca gözlerin acıyo, falan...

Ve arka planda o acayip başağrısı...

Ikinci gün itibarıyla hiçbi bulgu azalmadı...arttı!!
Sigara gibi mükemmel bir şeyi asla bırakmam.
Yarın her türlü tütün mamülüsüz olarak gireceğim ilk ramazan olacak bilmemkaç yıldır. Eğer siz de 5 ay önce sigarayı bırakmış olsaydınız benimle duygudaş olabilirdiniz.
Bugün son paketimi bitirme aşamasındayım ve günün daha sabah saatlerindeyiz, bir daha seninle karşılaşmamak üzere sevgili sigara, hoşçakal. Seni bırakıyorum.
halledecez o işi de halledecez." dedirten zor hadise. ben gerçi akşamdaaaan akşama içiyorum.
görsel
Hayatımda 1 kez denedim 45 gün icmemistim. Şuan düşünmüyorum bırakmayı da, seviyorum ben sigara içmeyi ya.
2 ayı geçti daha bi tane içmedim bu arada canımın sürekli karı çektiğini söylemiş miydim söylemiştim galiba bırakacak olanlar buna dikkat etsin aniden meme emme atakları geliyor o sırada sağlıklı düşünemiyorsunuz boş kağıt koysalar önünüze imzalarsınız o derece amk.
iki haftadır içmiyorum. artık keyif vermiyor.
Bıraktım demiyorum 3 gündür içmiyorum hayatımda böyle yoksunluk yaşamadım. Kokusu ve içerkenki halim gelip duruyor aklıma. Günde 1.5 paket ve 1.5 senedir içiyorum. Dumanı uzunca çekip üflemek istiyorum.
2 ay önce yaptığım şeydir.Aniden aldığım bir kararla elimdeki yarı dolu sigara paketini çöpe attım.ilk başlarda zorlandım,ara ara gözlerimden yaşlar akacak gibi oluyordu sigara yokluğundan ama zorlansam da 1 hafta içinde amacıma ulaştım.

Size tavsiyem, bırakın.
Bugün sigarayı bırakmamın tam 2. saniyesi.
Azimle s*an duvarı deler hadi bakıyım.
vozole başlamakla devam eder.
3. haftaya girdim. canım sürekli sevişmek istiyor içenleri sanki şimdi daha iyi anlıyor gibiyim.

1 tane yaksam gerisi gelir yine, o 1 tanenin hatrına içmiyorum.
(bkz: )

https://youtu.be/1NW5c4EWnhg?si=uFkb64l6itRyCAg9
Ben niye onu bırakayım. O beni bıraksın, düşsün yakamdan.
Akp ne zaman iktidardan düşer işte o zaman bırakırım.
cevremde sigarayi biraktigini soyleyip de şu kadar gundur sigara icmiyorum diyen kim varsa sigara icmeye yeniden başladi. eger sayiyorsaniz demek ki hic aklinizdan cikmiyor. gonlunuzden cikarttiginiz gibi aklinizdan da cikartabildiginizde gercekten sigarayi birakmis sayabilirsiniz kendinizi.
bugün 4. günüm. sinirlerim alındı sanki ölüm iyiliği var üzerimde inş. böyle devam eder.
sigarayı uzağa at ve kendini boynundan duvara kelepçele. bu sayede ellerini kullanabilirsin.(işe gidiyorsan okuma bile)
çok yorucu bir iştir,bu işe başlandıysanız sonuna kadar gidilmeli yoksa işi biraz saldınız mı bu loop tan çıkamazsınız.
evvela içkiyi bırakmam gerekiyor ki, sigarayı da bırakmış olayım. çünkü önümde içki olmadığı müddetçe sigara yakmak aklıma bile gelmez. fakat içkiye başlayınca da, ağzında sigarası eksik olmayan ve dumandan kaçınmak için tek gözü kapalı şekilde iş gören tesisat ustalarından farkım kalmaz.