bugün

ıssız bir adaya düşmek.
Bıraktıktan sonra yeşil kutu overdose naneli vivident de çok iş görüyor.
Allah uzak etsin şöyle düşünün sigara yüzünden herhangi bir rahatsızlığınız başladı ameliyat masasındasınız ve yaşantınız tamamen değişicek.

Sonra yerini keşkeler alıcak.

Keşke! Keşke! Keşke!

Bırakın aga bırakın.
elektronik sigarayla anında bıraktım ve hiç aramıyorum. fakat artık bir e-sigara bağımlısıyım. sorusu olan varsa özelden cevaplamaya çalışırım.
http://www.hicrandergisi.com/sigara.pdf

bende işe yaradı, belki sizde de işe yarar.
(bkz: champix/#18038681)
çakmak kullanmayan, sigarayı atacağı sigara ile yakan bireylerin en çok merak ettiği sorunsaldır.
aniden ve bir anda.
öyle azaltarak felan diyenlere inanmayın.
üçgün sonra yine içiyolar *
Kaliteli düşünerek kat'i suretle böyle olur, karşıdakini de düşünerek empati yaparak her şeyden öncesi kendi sağlığını ağız kokunu.
Cidden isteyerek onun dışında sigara içmeyi seven biri içindir olur. Sigaraya verdiğim parayı spor salonuna veririm mantığına girip yazıldım salona sonuç mu? Spor salonunda verdiğim para boşa gitmesin diye o ayı doldurdum sonrasında içmeye devam, gerek yok efendim için gitsin.
(bkz: Acele değil çabuk çabuk)
ilk olarak sigara'yı bırakmak diye yola başladığımda, her zaman sigaraya döndüğümü fark ettim. bu sebeple "sigara'yı bırakmak" kalıbı yerine, "sigara'yı seviyorum, bunun yerine daha zararsız bir şey koymalıyım" kalıbını yerleştirdim.

ardından hazırlığımı yaptım, kendimi hazır hissettiğim gün 350 lira vererek çin'den elektronik sigara aldım. elime geçtiği günden itibaren sadece elektronik sigara içtim. sigara'nın yerine koyduğumdan da sigaraya istek yapmadım.

yaklaşık 2,5 ay, nikotin düşürerek kullanımın ardından (12mg ile başladım çok ağır geldi, ardından 6mg'a ardından da 3mg'a düşürdüm) "aslında çokta güzel bir şey değilmiş" dedim ve elektronik sigarayı bıraktım, ayrıca elimde bulunan tüm elektronik sigara parçalarını, türkiye içinde aldığım fiyattan daha yükseğe sattım. kısacası sigara bırakmaya para harcamadım.

bu aşamada, sigara içerkenki yer-zaman alışkanlıklarınız (kahvaltı sonrası gibi) hala zihninizde olduğundan, istemsizce elektronik sigara veya sigara aranıyorsunuz. elektronik sigara ile yapmadığımda aşırı sinirli olur, titrer, hiç bir şeye konsantre olamaz ve eninde sonunda gerekirse sokaktan birilerinden isteyerek o gün içerisinde en az bir dal sigara bulurdum.

elektronik sigarayı bıraktığınızda aşırı sinir, titreme ve aranma probleminiz ortadan kalkıyor, sadece (sigaraya göre aşırı derecede hafif) konsantrasyon problemi yaşıyorsunuz, o da kısa süreli. içmeme konusunda ısrar ettikçe, o alışkanlıklarınız silinmeye başlıyor.

8. aydayım, sigarayı bıraktığım için çok iyi hissediyorum, ağız kokum düzeldi, üzerime sigara kokusu sinmiyor, kendimi cafelerde dışarıda oturmak zorunda hissetmiyorum, odamın içindeki sigara kokusu gitti, ortalama 2640 lira sigaraya harcamadım.

hayatımda aldığım en akıllıca karardı.
bırakılmaz. adabınca içersen hiçbir şey olmaz. günde 20 dal sigara içtiğini düşün. bide günde 20 tane çikolatalı gofret yediğini düşün, mantığı anlarsın. hesabını ona göre yap. sigara bilinçli tüketilebilir.
Tadı en kötü olan sigarayı alın ve onu içmeye çalışın. Her zaman kullandığınız markayı almayın. işe yarayabilir. Yararsa bana da haber edin ama ben de deneyeyim.
alındığı yere, alındığı şekilde, içinde bir iki tane eksik olarak bırakıla billir.
Beynin var kullan onu.
Sigara eger tiryaki iseniz birakilmaz ancak sigara icmeye ara verilir veya sigaraya ozlemle gecen bir omre adim atilir. Ama sigara kelimesi hayatinizda hep kalir.
sigara insanlarda yüzde 10 oranında kimyasal bagımlılık yapar. yüzde 90 oranında psikolojiktir.

gidin dumbell alın. sigara içme ihtiyacı hissedince 5 olur 10 olur canınız ne kadar isterse kaldırın indirin. size sigara içiren psikolojik nedeni unutup sigara da içmeyecekseniz.

denedim başardım.
tavsiye beklenen sorunsaldır.
2 yıl önce bırakmış biri olarak çat diye bırakacaksınız gençler, kolayı yok bu işin. kuzenimi 2 sene evvel akciğer kanserinden dolayı kaybettiğim için bıraktım ben.
Günde 3 paket tüketen babam bir anda bıraktı elektroterapimi öyle birşeye gitmişti canı istemedi ama tabii zorlu bir süreç oldu. Altarnatif tedavi yöntemlerine şans verin gerçekten çok etkililer.
Bir anda, ve gerçekten inanarak. inanmıyorsanız kendinize istediğiniz kadar deneyin.
Kafada bitirmediğiniz sürece hiç bir yöntem işe yaramaz aga.
iyi ki başlamamışım dedirten yöntemlerdir niyetiniz varsa sakın başlamayın iradeniz düşükse bırakamazsınız.
Sürekli duyduğum ama ben istemedikten sonra bir işe yaramayacak yöntemlerdir.