bugün

kafada bitirmek. klişedir ama işe yarar. ilaçlar, nikotin sakızı ve bantları vs aslında bir işe yaramaz. gerçekten bitirmek istiyorsanız plasebo etkisi ile yardımcı olurlar sadece.
Aileyle yasamaya başlamak.
(bkz: sigarayı sike sike bırakmak)

(bkz: işten çıkartılmak)

(bkz: yolsuz kalmak)
uygulaması zor yöntemlerdir.

öyle paketim bitsin bırakıyorum. yok 1 tane daha içip bırakıyorum sözleriyle asla bırakılmayacaktır.

paketinde 19 tane varsa içmeden kendini terbiye etmen lazım. paket sana bakacak, sen ona. sonra kırıp atacaksın hepsini.
(bkz: yarrak afedersin)
Yok öyle bir yöntem. Sizi kandırıyorlar.

Bırakmayın diye demiyorum. Sadece bırakmak için bahane üretmeyin. içmeyince ölmüyorsunuz, içince ölüyorsunuz.
" hiç içmeye başlamamak" bir yöntem sayılıyorsa en iyi yöntemdir. başlamak için yöntem aranmıyor olduğunu sanıyorum. bırakmak için başarabiliyorsanız ne mutlu. umarım bırakırsınız. çok şükür ki ben hiç başlamadım. inşallah da başlamam.
Saat formülü...

Önce saatte 1 içmeye başlıyorsunuz.

Bir hafta bu şekilde devam ediyorsunuz.

Yeni haftaya bunu 1,5 saate çıkarıyorsunuz.

Bir sonraki hafta 2 saate bir...

Böyle böyle vücut sigarasızlığa kademeli bir şekilde alışıyor.

irade meselesi...
(bkz: bırakabilirsin org)

incelemekte fayda var.
Bu aralar deli gibi istediğim eylem. Eşimle birlikte yaklaşık 1000 lira sadece sigaraya veriyoruz. Sonra sıkıntı çekeceğiz diye düşünüyoruz. Aptal ben neden bırakmıyorsun ki ? Bırakmak için sadece sağlığı değil hayatımıda düşündüğüm eylem. Yapabilirim ve yapacağım.
Gün belirlemek , belirlenen güne kadar köpek gibi içmek, ilk 3-5 gün nikotin sakızından faydalanmak (bkz: nicorette) ve ilk günlerde yaşanacak sağlık konularından korkmamak ( halsizlik, aşırı uyku ya da uykusuzluk , eklem ağrıları , baş ağrısı, ağız kuruluğu ve balgam gibi) , 1 hafta geçince sigara yabancı geliyor. Önemli olan kafadan silmek. Bırakışımın 10. Günü ve sigara içiyordum lafı çok uzak.
Hastanelerin onkoloji servislerini bir ziyaret etmek. Tüm kanserlerin Birinci sebebi sigara değil belki ama ciddi anlamda katkı sağlıyor hangi türü olursa olsun. Ben 10 sene içtim bazen günde 1 tane bazen 1 paket ama nihayet bıraktım 10 gündür ağzıma koymadım canımda zerre istemiyor. Henüz daha çok yeni sayılır kurtulmam ama şimdiden kendimi çok daha iyi hissediyorum. Bırakınca insan kendine şunu diyor: senelerdir ben ne yapmışım kendime amk!
4 aydır içmiyordum ama bu sıralar alkol ortamları çoğaldı ister istemez dumana maruz kaldım arada bir iki sigara içtim ama şuan istek yok kafamda halen bırakmış gibiyim..
Ben isteyince bırakıyorum birkaç ay hiç canım çekmiyor ama sonra öyle bir şey yaşıyorum ki günde yarım paket gidiyor. Sigarayı bırakma tamamen irade işi bağımlılık falan yaptığı yok ama sigaraya başlamak, tekrar tekrar, maalesef hayat koşulları.
yöntemi falan yok.

beyinde bitmesi gereken olgu sigarayı bırakmak
gerçekten sigarayı bırakmak istediğinden emin olmalısın ki bir an da bırakabilesin.

bu konuda kendimi şanslı hissediyorum ben de bağımlılık yapmadığı için.
(bkz: allen carr)
yaklaşık 1.5-2 sene önce bıraktım 4 ay önce geri başladım şimdilerde içiyorum 15 dakika sonra tekrar istek geliyor içiyorum günde 1-1.5 paket gidiyor bende artık paket almıyorum yerine polo şeker ve dal sigara yönetimini kullanıyorum 4 ay önceki hatamı düzeltmek istiyorum. daha önceden nasıl bıraktın diye soran olursa hasta iken içtim tiksindim 1 ay kadar ağzıma almadım zaten içine çekme yetisini kaybediyorsun alkol arkadaş ortamı nasıl oldu diyorsanız içime çekmiyordum zaten istek olmuyor unuttuğun için ama sakın ha içinize çekmeyin benim gibi tekrar bırakmaya çalışırsınız.
(bkz: zyban)
denendi.
Nikotin içeren patlıcan yemeğini bol yemek. Evet.
Sürekli duyduğum ama ben istemedikten sonra bir işe yaramayacak yöntemlerdir.
iyi ki başlamamışım dedirten yöntemlerdir niyetiniz varsa sakın başlamayın iradeniz düşükse bırakamazsınız.
Kafada bitirmediğiniz sürece hiç bir yöntem işe yaramaz aga.
Bir anda, ve gerçekten inanarak. inanmıyorsanız kendinize istediğiniz kadar deneyin.
Günde 3 paket tüketen babam bir anda bıraktı elektroterapimi öyle birşeye gitmişti canı istemedi ama tabii zorlu bir süreç oldu. Altarnatif tedavi yöntemlerine şans verin gerçekten çok etkililer.
2 yıl önce bırakmış biri olarak çat diye bırakacaksınız gençler, kolayı yok bu işin. kuzenimi 2 sene evvel akciğer kanserinden dolayı kaybettiğim için bıraktım ben.