bugün

zor zamanlarin kurtaricisi belkide fakat bir yandan insan irkinin kesfederek, kendine attigi en buyuk kaziklardan birisi.
Günde iki paket nasıl içilir ki? Düşünüyorum ama cevabı bulamıyorum. Çubuk kraker gibi resmen. Ses mes kalmaz ortada herhalde bir süre sonra.
sarması bi başka.

bizimkisi varoluşun ve bilinçli yaşamın acı dolu döngüsü.
zararlılar listesinde ilk üçe girer. gece içmeden yatamazsın.
sabah kalkınca ağızda iğrenç bir tad.
ömür tüketir.
kanser eder.
pis kokar.
akıl işi değildir.
dur lan, hazır aklıma gelmişken yakayım bir tane..
nerde kalmıştık?
yalnızlığına ortaktır.
tam üç haftadır ağzıma almadığımdır. ilginçtir aklıma dahi de gelmiyor sadece iş yerinde çay molalarında herkes içerken biraz çekiyor canım ama kararlıyım bırakmaya. sene de 2500 lirayı resmen yakıp çöpe atmışım sağlığıma verdiği zarar da cabası...
(img:#921758)
Bugun ilk kez babamin paketinden calaraktan parliament ile denedigimdir. Ilk cekisimde hicbir sey hissetmedim, bir daha cektim baktim hala bir sey olmuyor. Tadi da bok gibi geliyor. Sonra icimden dedim insanlar nasil öksürüyor ilk cekislerinde. Megerse dumani icime cekmek yerine disari veriyormuşum. Bir daha denedim ve bu sefer icime cektim, cektigim gibi gözlerim kizardi öksürdüm. O andan itibaren bir daha icmemeye karar verdim. Babamin paketini de cope attim. Hem tadi da bok gibi lan nasil iciyorsunuz midesiz misiniz?
bi içip geleyim ben.
bırakınca hayatın güzelleştiği meret.
yemekten sonrasıdır sigara..

dert keder sofrasıdır.
Ezginin gunlugunun sarkisindaki sigaramin dumanina sarsam saklasam seni kismindan etkilenemdigim icin acaba icsem mi sarkiyi dinlerken diye niyetleniyorum. Yok arkadas les kokuyor, disleri mahfediyor, gormuyorsunuz ama organlari da.
O yuzden boyle aglak sarkilar dinlemeyin, huzunlenmeyin, sigara icmeyin.
kainatın sonuna kadar insanların romantizmine konu olacak, belirli bir keyif verse de insanın sağlığını ciddi anlamda siken madde.

elinizde ise, içmeyin. yok illa ki ben içeceğim diyorsanız, abi lütfen gelip burada methiyeler dizip prim malzemesi yapmayın. ince bir silindir işte çekiyorsun ağzından duman çıkıyor. büyütmeyin.
yalnızlık gibi. ben onu terk edeyim diyorum o beni bırakmıyor.
Paradan ve can sağlığından götüren zıkkımın kökü olarakta bilinen meret.
Hala bunu içenler var.
oldurecek sevgili' dir. bile bile lades iste. ben tekrar sarilacam o ayri.
görsel
bir türlü peşini bırakmayan eski sevgili gibi.
bir süreden sonra öyle bir hal alıyor ki, en küÇük bir şeyde bile sigarada Çare arıyorsunuz.
üretiminde üç sene kadar depolarda kendi haline bırakılır. sonra sigara fabrikalarında tütün tozundan arıtılarak özel nemlendirme odalarında işleme tabi tutulur. seri halde nemlendirme ve kurutma devam eder. daha sonra tamburlar içinde döndürülerek yapılacak sigaranın türüne göre, çeşitli kalitedeki tütünler harmanlanır. bu karışık tütün tekrar özel nemlendirme odalarında bekletilir. bu tütün döner bıçaklarla çok ince bir şekilde kıyılır. kıyıldıktan birkaç gün sonra, silindir tüp haline getirilmiş kağıtlar içine otomatik olarak doldurulur. iki sigara önce filtreye tutturulur, sonra ikiye bölünür. standart bir sigara makinesi dakikada ortalama 1200 sigara hazırlayabilir. Bu makinelerde sigaraların yirmişerli paketli hale gelmesi çok kısa sürede olur. Her sigarada tütünün gevşekliği ışınla kontrol edilerek, bütün sigaraların eşit olması sağlanır.
Başlasam mı artık sana
Geldi yine sabaha
Çeksem mi seni bana
Savursam mı havaya.
cebimde bırakmadın para
aç yatırdın 3 metrekare odada
yokluğunda edemedim geceyi sabaha
iliğimi kuruttun sigara.
Tütün sardım çarşafa,
Adıyaman, bitlis yada Küba,
Unutmuşum çakmağı evde,
Ateşiniz var mı acaba?
içtiğim sigara marlboro light
zamlardan sonra nasıl olacak hayat
olsun varsın zamlar
otlakçılar nasıl olsa damlar.
Hiç kimse anlatamaz dumanını benim gibi
Derdimde, kederimde seni içime çekişimi
Son bir parmaklık kalan tütününe hüzünlenişimi
Bilemez hiç kimse seni benim gibi...
Ş.h.
gün itibarıyla yine zamına koyulmuş tüttürgeç. bundan sonra tekel'den paket almam herhalde. ya kaçak, ya sarma. büyük ihtimalle sarma ama, karizmatik gösteriyor, hele ki tabakadan çıkarıyorsan. * zengin zamanlarımda da djarum. tekel'e ne kadar az para kazandırırsam o kadar iyi.

lan aslında geçen hafta ciddi ciddi bırakıyordum da bir günde girdiğim üç sınavın üçü de kötü geçince yalan oldu o iş.