bugün

içersin içersin sonra bir gün içmezsin ciğerlerin ağrımaya başlar normaldir dersin bağımlı değilim zannedersin zaman geçer fark edersin ki bağımlısın ama iş işten geçmiş olur bırakamazsın ama istesen bırakabilirsin yeterki isteyin çünkü istedikçe bir adım daha yaklaşacaksınız bırakmaya.
şebnem ferah hediyesi..
ben sigara dumanının altında
yana yana en sonunda kül oldum
sen kibritin hiç yanmayan ucunda
birinin hayatından geçmiş oldun

evet bugün şarkı sözü günü.
Birakildigi zaman yerinin asla doldurulamadigi garip bagimlilik. Birakmayin arkadaslar birakmayin...
Bırakmayın. Yaşamıyor gibiyim lan. Bırakan adam, sigarayı gerçekten anlamamış adamdır.
sağlığa zararlı sıvı olmayan içecek, güzel bir şebnem ferah şarkısı.
görsel birsürü zararlı madde bulunduğundan üretilmemesi, satılmaması ve kullanılmaması gereken bir ürün. kullananlar nasıl kullanırlar bir türlü anlamamışımdır hep.
Şu zararlı maddeler fotoğrafını gördüğümde aklıma hep şu yorum geliyor.

" abi o kadar maddeyi ucuza alıyormuşuz"
Keşke kimse o ilk uzatılan sigarayı yakmasa. Başlaması kolay, bırakması zor. Bugün onsuz 12. Günüm.
Devletin büyük vergi gelirleri sağlamasını sağlayan şey,içenlere laf eden gerizekalilardan çok daha fazla vergi öduyoruz öyleyse devletin verdiği imkanları kullanmayın.
Sabaha kadar 1 paket bitirdiğimdir. Nedenini bilmiyorum ne içirdi bu kadar. Astım krizi ebemle anlatacaktır.
Müslüm baba be nur içinde yat. Çok güzel söylüyor.
Elektronik zımbırtısı var bi de nargile gibi kokuyo.
efsane bir şebnem ferah şarkısıdır. sözlerinin hepsi anlamlı ve gerçek hayatı yansıtıyor. hele, 90'lı neslin çok severek dinlediği bir şarkı.
10 gündür icmedigim.
En zararlı arkadaştır. O kadar inatçıdır ki bulur seni, kurtulamazsın da kolay kolay.
iş saatleri içinde bazen 3.paketi gördüğüm meret. Haftasonları ve iş dışındaki herhangi bir zamanda bir tane içmiyorum. Psikolojim mi bozuk anlamıyorum.
Başlığı okuyunca nikotinsiz kaldığımı anladım. Yakıyorum şimdi bir tane.
Yaklaşık 45 gündür içmediğim için 450-500 kârda olduğum bağımlılık yapıcı, sözde keyif verici madde. 45 gün geçti ama bazen canım istiyor, bazı anılar tekrar hatırlatıyor. Unuttum demek istiyorum artık. Başlamayı düşünen arkadaşlara Önerim, uyuşturucu madde bağımlısından beter oluyorsunuz sakın başlamayın.
bugün yaklaşık 1. ayım tam hatırlamıyorum. lömbürt diye bıraktım. bir daha da içmedim. elektronik sigara içiyorum nikotinsiz lakin istesem onu da içmem.
haftada birkaç tek ancak içiyorum ne kadara ölürüm merak ettiğimdir.
görsel
bazan bir arkadaş, bazan bir anne, bazan da bir baba.
Tek dostum içkim sigaram onlar da terkeder olmasa param. Evet.
Hangi kanser türünü tıklasam baş sebebi olan nane. ilginç olan bir nokta ise, sigara tüketiminin tavan yaptığı 70-80'lere nazaran günümüzde azalmasına rağmen kanser vakalarının patlama yapması.

ateistlerden ricam bu konuyu enine boyuna düşünüp açıklamaları.
Suna içilen zehir.