bugün

gençler bilmez,kült bir dizi idi.
babam sayesinde küçük yasıma ragmen hatırladıgım bir japon dizisidir. yas itibariyle pek anlamasam da bu kadar cekik gözlü amcanın arasında bu normal bize benzeyen amcanın ne işi var? neden hep böyle bunlar dövüşüyorlar? derdim * şimdi hatırladıkca o zaman için gayet güzel bir dizi oldugunu düşündügüm yapıttır.
en ustte bulunan japon kişisi. tüm japonya ondan sorulur, herkes shogun olamaz. üstün kişiliktir.
-shogun düdüko neden çalmıyoko?
+bilmemko
(bkz: karbonat erol)
Japon imparatorlarının egemenliğini kabul etmeyen barbarlara karşı gönderilen orduların askeri komutanlarına verilen isimdir.
mersin de, en lezzetli tantuniyi yapan, hijyenik bir mekana sahip yer.
japonya'da eski feodal sistemde bütün askeri gücü elinde bulunduran,imparator adına ülkeyi yönetme hakkına sahip daimyodur.
80 li yillarda trt de yayinlanmis olan japon ya da gecen macera dizisi. skinoski sama rolunde richard chamberlain oynuyordu. japon genarali toronaga vardi.
japonca general.
ust rutbeli japon askerlerdir. bi nevi imparatorun vekili denilebilir zira imparatorun ulke yonetiminde bunlardan daha fazla soz hakki yoktur. meiji ve taisho donemi ile geli$en demokratik duzlemde yetkileri kisitlanmi$ ve kiyima ba$lami$lardir. yani gotluk yapmi$lardir.
richard chamberlain' in harika bir performans sergilediği unutulmaz 80 ler dizisi.
(bkz: an cin san toranaga)
mersin' in pozcu semtinde bulunan, en meşhur tantunici.
üç altın küre kazanmıştır. bunun dışında daha başka ödüller de almıştır.
harika bir bıçak tasarımı bir japon bıçak modeli.
http://www.boraknives.com.tr/urun.php?md=39
(bkz: shogun total war)*
hazir raporlari yazmis, rahatlamisiz soyle bir shogun konsepti yapayim dedim kendi kendime; hayir, kendimden de nefret etmiyor degilim boyle angut angut dizileri izlemisim zamaninda diye bir de utanmadan dvd setini aldim ben bunun ; esasinda guzel diziydi be bak simdi kararsiz kaldim en iyisi ana karakterleri yazalim :
blackthorne a.k.a anjin san; bu adami hic sevmezdim, tak diye japoncaya hakim oldu, hemen antin kuntin hareketler mariko'ya caktirmadan yazilmalar falan sonralari ogrendigimiz uzere gaymis gercek hayatta oldu mu be oldu mu simdi blackthorne..
toranaga; bak bu saglam adamdir, efendi turan aga seklinde bilinir, sevilir. boyle boynuzlu bir migferi de vardir bunun, tovbe yarabbim boynuzlamislar diye geyigini yapsan kelle gider ciddi insandir.
mariko; merve ildeniz'den sonra en guzel kadin kim desen asya kitasinda; dusunmeden mariko derim oyle iyi, oyle saf, oyle narindir marikom benim.
skinoski sama; ah be kardesim biz ki schilacci ile kafa bulmus milletiz neden be gulum bu isim; halbuki bana gore dizinin en karizma karakteridir skinoski. babamin da favorisi idi, tartismalarimizin ardindan ercan tanervari bir sekilde skinoski der dalardi, babam da ayri bir cins insandir allah uzun omur versin ..
ayrı bölgeler halinde farklı imparatorlarca yönetilen japonya'yı tek kişi iderasi altına alacak kişi shogun olacaktır. tüm büyük generaller bu amaçla savaşır ve yaşardı.
inanılmaz derecede değişken bir trivium şarkısı. shogun albümünden. 11:53 uzunluğunda, ancak bir hızlanıp bir yavaşlıyor ve insanı hiç sıkmıyor. sololar çarpıcı.

won't walk the earth a specter
won't hold my tongue from lashing out
this is my writ of honor
drawn by the blood that i have shed
the beasts will soon assemble
conjoining in their putrid flesh
their hearts don't beat desire
they pump violence and poison

flesh opens up, blood's retreating
death's embracing, all is ending

time will not heal all of your pain
i cannot wait for it all to come crashing
down

the monsters walk among us
leeching the blood out from what's good
infecting at transmission
swallowing innocence from life
our time has come to stand forth
the wretched womb from which they feed
behold the loathsome demons
send them into the hell they made

down on your face, ripping your veins out
your insides win and kill you from within

and the seas will rise as serpents
spawned from the mouth of earth's surface
soon the skies will fall fast, burning
open wide and eat the suffering

the pulse is now quickening
softly, it's painstaking
look within to calm the storm
raging inside the form

there's no turning back

for i'm witness to the changing

take all you have brought to sacrifice
for you will lose much more
if you succeed in this battle
you still will lose so much more

the pulse is now quickening
softly, it's painstaking
look within to calm the storm
raging inside the form

there's no turning back

for i'm witness to the changing

take all you have brought to sacrifice
for you will lose much more
if you succeed in this battle
you still will lose so much more

time has come to face all evil (x4)

now the seas rise up as serpents
spawned from the mouth of earth's surface
as the skies now fall fast burning
open wide and face the suffering

the inferno spews out hell's horde
casting the flames upon our world
as death eclipses all the light
we make our last stand, ‘til death: fight

down on your face, ripping your veins out
your insides win and kill you from within
(bkz: save me)
sayesinde, az buçuk japonca sözcükler öğrendiğimiz, (bkz: domo makarimasu)anjinsanıyla,toronagasıyla, batılı insanın gözünden, gizem dolu japon medeniyetini ve ilginç japon geleneklerini keşfettiğimiz, o dönem sinemalarda film olarak da gösterime girmiş harika dizi.
trivium şaheseri. albümdeki bütün şarkılar bizzat hücum şeklinde çalınarak kaydedilmiştir.
ascendancy gibi bir albümden sonra the crusade ile hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış olan trivium'un kendini affettirdiği albümdür. aynı zamanda, throes of perdition, kirisute gomen, shogun, insurrection, like callisto to a star in heaven, of prometheus and the crucifix, into the mouth of hell we march, the calamity, he who spawned the furies gibi kusursuz şarkılara sahip albümdür.
travis smith' le birlikte yapılan son trivium albümüdür.
travis smith
görsel
bu da davul setupıkendisi kro gibi poz vermiş olsa da candır canandır.
görsel
kusursuz bir vokal performansı olan albüm. ilk dinlediğimde çok eleştirilmişti. nedeni eski albümler gibi emo tiplere hitap etmiyordu. eleştirenlerde zaten o tiplerdi. trivium u sevmezdim ama bu albümden sonra trivium a olan hayranlıgım artmıştır. zaten bu albümden sonra mastodonla beraber metalhammer da baya baya slayer metallica veliahtı yerine koyuldu. iyi albümdür iyi.
tayvanlı trance müzik prodüktörü. piyasada yeni olmasına karşın yeteneğiyle göz doldurmuş, alel acele elektronik müziğin en prestijli plak şirketlerinden biri olan, armin van buuren'ın armada'sına kapağı atmıştır. skyfire en klas parçalarından biridir.