bugün

80 kuşağının ölümsüz samurayı.
bir dönem trt ekranlarından izlenmiş kılıçlı abi.

tamam son derece delikanlı bir samuraydı, japondu akıllı adamdı, üstelik felsefesi falan da vardı, adildi mesela.

tamam da 'sikinoski' ne oğlum? ne bu mehmet ali erbil ağızları? sen o kadar çalış, eğitim gör, belli bir karizma edin, sonra bunu yaşa:

- türkiye'ye hoşgeldiniz. adınız?

+ skinoski sama.

- pasapo.. puahahahaaa

+ bu kız neden gülüyor çekirge?

çekirge: sana gülmedi abi yanlış anlama.

+ peki sen niye gülüyosun lan?!

çekirge: abi aklıma bişey geldi de ona şeettim, kurban olim şu kılıca bakma ya, valla korkuyorum.
çocukluk yıllarımın zevkle ve heyecanla izlediğim , intikam ateşiyle yananan samurayın macerasını konu edinen dizinin kahramanıdır. . kimi zaman 20-30 kişiyi hakladığını gözlerimle görmüşümdür. *eskilerde öyle top, tüfek yoktu mirim. *
kılıçlar yüzünden japon filmlerinden nefret etmeme neden olmuş, ama o zamanlarda bir o kadar da zevkle izlediğim dizi. zaten o yıllarda dizi falan hak getire.
Aslında aoi tsukinosuke ama dilmize skinoski diye gecmis. (bkz: Samurayın intikamı) dizisinin baş karakteri.
elimde oklavayla havaya attığım kağıtları fiyyuuvv fiyyuuvvv diye kesiyorum ve bir yandan da "sikiiiinosskiiii saaağğmaaa" diye bağırıyorum.

küçüğüm o zamanlar ufacığım.. hani sol tarafta ıvır zıvır başlıklar açanlar kadar falanım, neyse annem tuttu kolumdan bi hAmleyle oklavayı aldı elimden.

- olum manyakmısın sen! ne baarıyon öyle sikino mikino?

+yeaa anne o filmdeki adam, herkesi öldürüyo, havadaki kaadı bile kesiyo.
hiyaaa sikiiiiinoskiii saaağmaaa!!!

şlaakkksss..diye tokatı yedim. annem bi yandan popomu cimciklemeye çalışıyo ben kaçıyorum
- gel dedim buraya! bak olm baarma öle sikino mikino. dedenler bilmez film falan, ayıp olum ayıp.

+gelmem yeaaa. hiyaaaa sikiiiinoskiii sağ...

şlaaksss... ediyo ama bu sefer daha ağır bi el. gözümü açıyorum dedem karşımda

"ananla nasi konişiysen eşşoolu eşşek!!"

tanım, çocukluğumun kahramanı.
o dönem çocukların ve gençlerin hatta bazı yetişkinlerin ağızından istemsiz çıkabilen bir isimdir.

bir diğeri toranaga anjinsan'dır toprağı bol olsun.
on birinci nesil yazar. iyi yazmalar.
Pkk lı orospu çocuğu.
Pkk paçarvası için ""kutsal"" kelimesini kullanan yazar..

modlar göreve lütfen.
insanların inanç özgürlüğü vardır ve hangi bayrak olursa olsun minimum saygıyı hak ediyordur. Ha kürdistan ha türk ha da mozambik bayrağı. Faşistlerin anlayabileceği bir konu değil bu. Kapasite meselesi.
annesinin haberi olmadigina eminim yazdiklarindan. yoksa kendine laf ettirmez kadin dedigim yazardir
http://www.uludagsozluk.com/e/28910204/ bu entryde kürdistan bayrağına kutsal derken, şimdilerde tutumuş hiçbir bayrak kutsal değildir, kutsal diyen faşisttir deyip duruyor. ah be çocuklar. beyninizi kullanın biraz. bari kendinizle çelişmeyecek kadar bilin bir şeyleri.
yeni nesil heyecanlı yazarımızdır, şöyle piste alalım da kurtlarını döksün.
(bkz: yandan yandan)
ülkücülüğü faşistlik gören fakat kürt milliyetçiliğini sosyalizm zanneden tohum.gereksiz entry deposu.
Yazarlığıma laf atılmış.cvp hakki doğdu.

insan bulundugu ortamın havasına gore hareket etmeli. Yoksa düzen bozulur. Entry sıçan bir yazar olarak dikkat edelim de kimse sicmigimin altında kalmasın.
türk düşmanı pkk sempatizanı. kudurmaya devam etsin.
bulunduğu ortama göre hareket eden tip.

Türkçesi,kıvrağım, omurgasızım, gelen ağam giden paşamcıyım, rok'dan adam olur, benden cacık olmaz.
mert canka'nın bomba şarkısı.