bugün

Yeni sezonu ne zaman baslayacak merak ettigim anime.
öyle bir ara veriyorlar ki insan diziye başladığına pişman oluyor.

lan çizgi film işte çek çek yayınla, ne bu tripler?
Efsaneler arasında kendine kombine ayırtmıştır.

(bkz: Attack on Titan)
efsanedir. insana o ana kadar hissetmediği duyguları hissettirir. vahşeti iliklerinize kadar hisseder, dehşete düşersiniz. ara ara "mına godum devleri yolda görürsem goydum amuğuza" moduna girebilirsiniz. Açıkcası izlenebilecek en sağlam animelerden biridir.

[edit: mına godum japonları yine zikmişler seriyi. izlemeyin filmini akasya durağını izleyin onun yerine arka sokaklar izleyin aq]
filmi beklentilerimizi tam anlamıyla karşılamayan anime/mangadır. bi ara hayranıydım. ayrıca http://fenglee.com/game/aog/ sitesinden oyununu oynayabilirsiniz. rc mod ve özelliklerini öğrenmek için bir mesaj ötenizdeyim.
güzeldir iyidir hoştur ama asla death note olamaz.
Yoklukta gideri olan anime. Ne efsane ne de kötü. Bi bleach değil ama zaman geçirmeye yardımcı oluyor.
çelimsiz ama güçlü karakter tiplerinin bulunduğu animelerden biri. ona rağmen...izlenebilir.
muhteşem bir anime. bir de oyunu vardır. indirmeli falan değil. böyle giriyosun oynuyosun. oynayan yok mu biraz takılalım?
Bunun bir de filmi vardır ve bana neden japon filmi izlemediğimi hatırlatır.
levi hakkındaki no regrets ovası efsane olan seri. bir god-mode a geçişi var ki deşarj oldum resmen.

--spoiler--

yazık oldu güzelim isabel'e.

--spoiler--
Filmindeki titanların hepsi birbirinden sevimlidir. Adeta yanakları mincirilasi hepsi.
O kadar berbat.
Animesi değil, filmi.
Akşam başlayıp henüz 20. bölümüne geldiğim zevkli bir anime.

Bu arada Armin'in kız versiyonundan lazım bana bir adet. Ehehe.
Beni taşlayıp kırbaç cezasına çekseydiniz daha iyiydi ne demek yıl sonu ben sırf nisan ayına özel sevgilimden ayrılcaktım sırf bunun için şimdi yıl sonuna kadar ne eliyip izliyim.
Süper bir seri olmasına karşın senelerce devamının gelmesini bekletmistir.

Halen de bekletmekte. Gel artık be dedirten seridir.
Bir çok konuya açıklık getirmeden anime final yapmıştır.
Yahu böyle güzel bir konu da bu kadar kısıtlı bölüm bence çok saçma.
Animeyi bildim bileli ikinci sezonu çıkacak. En son 2014 de geliyordu. *
süper çizgi film. leverkusen'in forveti sanıp gelmiştim halbuki.

anime değil çizgi film. anime diye bir şey yok.
3 senedir 2. Sezonunu beklediğimiz anime yeter da vicdansızlar hani bu sene çıkıyordu?
görsel
openinginden bile kalite damlıyor be https://www.youtube.com/watch?v=XMXgHfHxKVM 2017 yi iple çektiren anime.
halkın,siyasilerin söyleyemediklerini söyleyen animedir.
görsel
Çevirisi Titana Saldırı'dır. 9 Eylül 2009 tarihinden beri (şu anda da devam eden) yazarı Hajime Isayama olan manga serisi, 7 Eylül 2013 - 29 Eylül 2013 tarihleri arasında 25 + 5 OVA bölümlük anime serisi yayınlanan, 22 Kasım 2014 tarihinde Part 1: Crimson Bow and Arrow (Kısım 1: Kızıl Yay ve Ok) ve 27 Temmuz 2015 tarihinde Part 2: Wings of Freedom (Kısım 2: Özgürlük Kanatları) adlı iki filmi, 1 Ağustos 2015 tarihinde live action (canlı çekim) filmi bulunan koyu fantezi, kıyamet sonrası türlerine sahip bir anime serisidir.

Bu serinin hikayesi Eren Yeager, üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman ve çocukluk arkadaşları Armin Arlert'in maceraları etrafında geçmektedir. Shinganshina yerleşkelerini koruyan surun ardı, girecek diğer Titanlara öncülük eden Devasa Dev (Colossal Titan) tarafından yarık açılır. Bunun sonrasında Eren, onlardan birinin annesini yediğini korku içinde izler ve tüm Devleri öldüreceğine yemin eder. Arkadaşlarıyla birlikte askeriyeye yazılır. Beş yıl sonra üç asker mezunu olarak Devlerin tekrar saldırdığı Sur Rose'a çıkan şehirlere sınır olan, Trost Bölgesi'ne yerleştirilir. Sonraki savaşta Armin'in gözleri önünde Devlerden biri tarafından Eren yenilir. Daha sonra bir Dev ortaya çıkar ve bu dev insanları görmezlikten gelirken, diğer devlerle savaşmaya başlar. Ve bu dev onlardan birine dönüşme yeteneği sahip Eren olarak ortaya çıkar. Bazıları onu bir tehdit olarak görmesine rağmen Eren, Trost Bölgesi'ni geri almak için yardım etmektedir. insanlığa bir tehdit olanların yargılandığı bir yere yerleştirildikten sonra, Yüzbaşı Levi liderliğinde, Teftiş Birliği'nin Özel Operasyon Ekibi'nden alınır. Shinganshina'ya bir seferde, Öncü Birlikler Eren'i yakalamaya çalışan bir Dişi Dev tarafından saldırıya uğrar. Öncü Birlikler Dişi Dev'e yakalanmasına rağmen, onları kendi hallerine bırakır ve seferi geri çekilmeye zorlayan Levi Birliği'ne hasar verir. Dişi Dev'in Eren'e savaşmayı öğreten askerlerden kişi, Annie olduğuna kararına varılır ve Stohess'de onu yakalaması planlanır. Bu operasyon sırasında meydana gelen sivil zaiyat, insan yerleşimlerini çevreyen surların Devlerden yapıldığı ortaya çıkarır. Eren'in birkaç arkadaşının da Devlere dönüşebildiği ve Koordinat (Coordinate) adlı bir şeyi bulmaya çalışan bilinmeyen bir topluluk tarafından casus olarak yollandığı ortaya çıkar. Daha sonra Koordinat'ın istediğinde diğer Devleri kontrol edebilen güç olduğu doğrulanır. Kraliyet ailesi ve Askeriye inzibat, Eren'i ve arkadaşı, kukla olması dışında şu anki kral Rod Reiss'in varisi aslında Historia Reiss olan Krista Lenz'i izler. Şu anki devleti izleyerek iradesini kaybeden Teftiş Birliği, yeni kraliçe olan kız kardeşinin elleri tarafından Rod'un ölümüyle sonuçlanan, monarşiyi deviren başarılı bir isyan hazırlar. Oğlunun onu yemesine izin vermeden önce Dev'e dönüştürerek Eren'in daha sonra bedenine aktaran Eren'in babası Grisha'nın çaldığı Koordinat'ı kullanarak 100 yıl önce surların oluşumu için Reiss Ailesi'nin sorumlu olduğu ortaya çıkar. Teftiş Birliği'ni Shinganshina'da yarığı kapatmak ve Sur Maria'yı geri kazanmak için kullanmak istediği iri ve kalıcı binalar oluşturmak için izin verdiği yeni güç Eren de varlığını sürdürür.
Açılış ve kapanış tema müzikleri ile kalbimi çalmıştır. Özellikle ilk kapanış müziği. Dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
Filmi guzel olmus, begendim.
2. sezonu sürekli ertelenen, aynı zamanda 2013`ün en iyisi seçilen animedir. 2016 bitti hala oyalanıyorlar. illa japonyaya geleyip basayım mı o ofisi ?