bugün

Jacksonville,florida orijinli bir hard rock grubu.4 kişiden oluşmaktadır.

bas gitar : Brad Stewart
davulcu(baterist) : Barry Kerch
gitarist : Jasin Todd
vokalist : Brent Smith

2003 yılında çıkardıkları leave a whisper albümleriyle büyük bir çıkış yakaladılar. ardından 2005 yılında çıkardıkları us and them albümleriyle çıkışlarını sürdürdüler.Bu albümlerinden olan "Save Me" şarkısı 12 hafta rock listelerinde bir numarada yer aldı.
dinledikçe daha fazla dinlenmesi gerektiğini hissettiren, ülkemizde pek popüler olmayan ama amerika'da rock chartlarına ambargo koyan ve gittikçe daha iyi müzik yapmaya başlayan amerikan hard rock grubu. özellikle vokalist brent smith'in sesini şekilden şekle sokması takdire şayan. albümleri dinledikten sonra "stüdyo kaydında olur bunlar" dememe rağmen, canlı izlediğimde düşüncelerimi değiştiren ve kendilerine olan hayranlığımı iki katına çıkaran gruptur aynı zamanda. us and them adlı albümleri ise baştan mutlaka baştan sona dinlenmelidir.

ve en beğendiğim iki şarkıları için
(bkz: i dare you)
(bkz: save me)
Şubat 2008 de 3. albümlerinin çıkması muhtemel gruptur.
sesini çok çok beğendiğim biricik solisti Brent Smith'in "I'M STARING DOWN THE BARREL OF A FORTY-FIiiiiVE" diye pöykürüşünü ne zaman duysam murat kekilli'nin "bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz" sözlerini hatırlar ve acaba bu şarkıyı dinleyip de intahaR edenler var mıdır diye merak etmekten kendimi alamam.
"aa böyle bir grup da mı varmış" diyenlere tavsiye edilesi bir kaç parça:
(bkz: 45)
(bkz: StRanger inside)
(bkz: fake)
simple man coverları çok iyidir. creed havasındadırlar; ama kulağa çok özenti gelmez.
her şarkısı ayrı ayrı dinlenesi, brenth smith'in sesine hayran olunası.
45 şarkısı gönüllerimizde taht kurmuştur.
alter bridge tarzı grup ararken karşıma çıkan inanılmaz grup. 45 nasıl bir şarkıdır öyle, adamın durduk yerde ağzına ediyor falan...
vokalin sesi gerçekten şahaneymiş. şarkıları güzel, dinlenmesi gereken grup.
diamond eyes muhteşem ötesi bir şarkıdır. 45'da ondan az değildir hani. Alternatif metal , alternatif rock olarak adlandırılan müzikleri seviyor iseniz seversiniz diye tahmin ediyorum.

Sound of Madness'ı unutuyordum az kalsın ! O da süperdir.
Ülkemizde pek bilinmeyen amerikalı hard rock grubu. Duyduğum en muhtuşem seslerden birine sahip olan vokalisti brent smith in apocalyptıcayla yaptığı not strong enough şarkısıyla tanımıştım grubu. Devour, 45 şarkılarıyla dinlenesi, sevilesi, hayran olunası hard rock grubu.
oldukça başarılı bir grup olmasına rağmen pek de bilinmemektedir. özellikle i'm alive isimli bir parçaları var ki, çok iyi olmuş. iyi grup.
Yakın zamanda şu şarkıda beni deli gibi ağlatmış grup. içim eridi göz pınarlarım kurudu yemin ederim. Yakın zaman dediğim bi kaç saat önce işte. Bak hala elim ayağım titriyo bak.

http://www.youtube.com/watch?v=HPVDj-wqgP4
kesinlikle dinledikçe bağımlılık yaratan insanlar. simple man, 45, diamond eyes, i'll follow you ve diğer şaheserleri tavsiye edilesi grup.
sound of madness eserleri şiddetle tavsiye edilen grup.
nickimi şarkılarından esinlendiğim, brent smith denen harika sesli adamı bünyesinde barındıran, muhtemelen çoğu kişinin apocalyptica düetiyle (bkz: not strong enough) tanıdığı gruptur. türkiye' ye gelme olasılıkları pek düşük ama gelse de gitsek dedirtir.

http://www.youtube.com/watch?v=rB6wBnvvf1w

brent ağabeyimiz şarkının başındaki konuşmasında bu şarkıyı bir kadına, rüyasında gördüğü bir kadına ithaf ettiğini söyler. kadın çocuğunu kaybetmiştir. herkes bu şarkının sözlerini duyduğu vakit kargayı (bkz: crow) anne, kelebeği de (bkz: butterfly)
çocuk olarak düşünür ama brent smith' e göre karga çocuk, kelebekse annedir.
anne çocuğunun acı veren anılarından kurtulup devam etmelidir ve yine brent smith' e göre bu şarkı, o çocuk tarafından bir rüya aracılığıyla annelere, annesine, o bomboş oyun parkında duran kadına gönderilmiştir; bir gün yeniden buluşacağız demek için...

ve bir de bu var; (bkz: if you only knew)

http://www.youtube.com/watch?v=QqkxIUt6Neg

hayatımızın en güzel dakikalarına gelsin...
geçen sene keşfetmiştim kendilerini. iyidir, hoştur. apocalyptica ile bir parçaları da varmış.
cut the cord sarkisiyla eski depresif tarzlarini geride birakarak muziklerine renk katmislardir.
Lady so divine

Solo kısmıyla bir kaç adım önde olan şarkıdır, benim için.
Call me, 45, Simple Man, Her Name is Alice çok güzeldir.
Yığınla sevdiğim şarkısı olan grup. Brent Smith gibi aşmış bir vokalistleri vardır.
Bu sıralar "Through the ghost" adlı şarkılarıyla günlük dozunu aldığım gruptur. Şarkının sözleri;

"Speak of the devil, look who just walked into the room
The guilted and faded notion of someone i once knew
All the perfect moments are wrong
All the precious pieces are gone
Everything that mattered is just a city of dust covering both of us

Did you hide yourself away?
i can't see you anymore
Did you eclipse another day?
i used to wake up to the color of your soul
Did you hide yourself away?
Are you living through the ghost?
Did you finally find a place above the shadows
So the world will never know...
The world will never know you like i do

So many silent sorrows you'll never hear from again
And now that you lost tomorrow, is yesterday still a friend?
All the bridges we built were burned
Not a single lesson was learned
Everything that mattered is just a city of dust covering both of us".

Sözleri baştan sona oldukça tutsam da, özellikle "Everything that mattered is just a city of dust covering both of us", "i used to wake up to the color of your soul" ve "And now that you lost tomorrow, is yesterday still a friend?" kısımları hani nasıl desem hani "12'den vuruyor".