bugün

3. sezonunu ölümle pençeleşerek beklediğim muhteşem dizi. başlasa da "oha bu kadar da olmaz ki" desek.
bir ingiliz dizisinin havası da böyle bambaşka oluyor işte.
hem 1 yıl nasıl bekleyeceğiz biz ya? bu diziyi hayatıma sokan insanlara, izle izle diye baskı kuran herkese burdan sevgilerimi iletiyorum. ah keşke 1 yıl daha bekleyip izleseymişim diyorum bir de.
izlemeye bugün başladığım ve kafamda yarına kadar bitirmeyi tasarladigim dizi.
lakin yorumları okuyup da 3. sezona daha 1 yıl olduğunu öğrenince büyük hayal kırıklığına uğradım.
Tamam diğer dizilerden farklısınız kendinizce bi karizmanız var, az çekip öz çekme derdindesiniz de bu nedir arkadaş. 1 sene ara mı olur LAN. hayır yani sanki avatar çekiyorsunuz anasini satim. bu ne kapristir arkadaş. hani sezon başı 7-8 bölüm olsa ve yine 1 yıl ara olsa yine neyse diyeceğim Ama 3 bölüm nedir LAN.
ölü bir adama uzun süre baktıktan sonra "golem sahteymiş" demesine saatlerce güldüğüm dizi.
(bkz: Sherlock: Anderson kapa çeneni, tüm sokağın IQ'sunu düşürüyorsun)

olay budur dedirten dizi. ama arkadaş insaf be! senede,sezonda 3 bölüm yayınlamak da nedir? bari 6 bölüm yapın ona bile razıyım.
hiç mi arka sokaklar izlemediniz, akasya durağı izlemediniz? izleyin de görün bir sezon kaç bölüm olurmuş!
yabancı diziler arasında kalitesiyle farkını ortaya koyan ingiliz dizisi. breaking bad gibi uzun uzun sürse keşke..
gelmiş geçmiş en iyi dizi olabilir.
sherlock holmes sinema filminden daha çok sherlock holmes olan dizidir. günümüzde geçmesine karşın orijinale daha sadıktır.

--
tamam film de güzel ayıla bayıla izliyoruz ama bunun yeri başka... bu gözlerin gördüğü en güzel iki diziden birisi.

ne hüzündür ki birisi final verdi *. birisi için de bir sene beklemek zorundayız...
gelmiş geçmiş en iyi, en şahane jenerik müziğine sahip dizi.

dizinin muhteşemliği de ayrı bir olay.
öyle bir dizidir ki milyon dolarlar harcanarak yapılmış filmi madara etmiştir. film çok izlendi ama dizi karşısında madara olmaktan kurtulamamıştır. ha bir de amerikalılar kopyasını çıkarıyormuş. onun bir işe yarayamayacağı kesin.
tek kelimeyle muhteşem dizi. sherlock karakterinde dr house tarzı bir kibire kendini begenmişliği ön plana çıkarsalardı daha süper olacaktı. o değilde 3 bölüm nedir arkadaş ?
allahım bir dizi bu kadar mı mükemmel olur.sherlockun düşüncelerinin paylaşımı,olay kurgusu,müziği ile tam anlamıyla mükemmel.imdbden aldığı 9.1 de bunu kanıtlar vaziyette.yalnız mini dizi olduğu için 3 bölüm ve aslında bu son sezon olacaktı ama reytinglerdeki çok büyük başarı ile uzatma kararı aldılar.yerinde de olmuş aslında.gözümüz biraz dizi görür.
cogu insan bu sherlock holmes'u çok donuk bulsalar da, bence öyküde yazılana en yakın sherlock bu.
hayatımda izlediğim en müthiş yapım. dizi demeye utanıyorum ben bu yapıma. tabi tek kötü yanı herkesin belirttiği gibi yılda 3 bölüm olarak yayınlanması. onu da yılda 3 film izliyorum diye kendinizi kandırarak aşabilirsiniz aslında. *
çok güzel tişörtleri var, fakat bir o kadar da pahalı.
anladığımız kadarıyla 3. sezon çekimleri 2013'te başlayacak.

ve bir kaynağa göre de premieri 2013 yazı.

http://screenrant.com/she...premiere-date-aco-148065/
gelmiş geçmiş en güzel, en iyi dizi. evet. eskiden lost diyordum, dexter diyordum. ama hayır. ben böyle bir şey izlemedim. bırakın dizileri binlerce flmi bile cebinden çıkarır sherlock. son noktayı koymuştur.

--spoiler--
s02ep03

o nasıl bir sezon finalidir. yüreğime indi. ne yaptınız siz. hangi kafayla çekildi bu sezon finali. tek kelimeyle mükemmel.

--spoiler--
Sherlock gibi bir hikaye, hikaye diyeceğim çünkü olay örgüsü eski ingiliz kısa öyküleri minvalinde hazırlanıp sunulmuş, insanı önce şaşırıtıp sorgulatıyor: "Var mıydı böyle şeyler? Abartmamışlar mı?" diyorsunuz. Fazlaca kibirli, hissettirircesine milliyetçi, asalet meraklısı bir anlatımı da varken insanın kuşkularını körüklüyor. Ama ben bu dizinin en çok bu yönünü takdir ediyorum. Neden mi?

Öncelikle herkes gibi benim de kişisel nedenlerim var. Sherlock Holmes, Hercul Poirot gibi karakterler çocukluğumun vazgeçilmez hikaye karakterleriydi. Şu yaşımda dek üstelik, hayalimde çizdiğim görüntüleri değişmedi. Sherlock tam da hayalini kurduğum gibi olmuş! Tam oturmuş! Elim fırça tutmayı beceriyor olsaydı ancak bu kadar benzetebilirdim kendimdeki Sherlock’a Benedicth Cumberbatch’ı, Martin Freeman’a Dr Watson görünümündeki tavrı. Bu adamlar insanın hayaliyle oynuyorlar! Nasıl olsun da sevilmesinler?

Dizinin müzikleri, görseller, ne büyük bir zeka ürünü oluşuyla ilgili meselelere değinmeyeceğim. O konu zaten ortada. Ancak ingiliz milliyetçiliği mevzusundan bahsetmek istiyorum. Öncelikle, bu hikayenin filmini yapmaya çalışıp mahveden Amerikalılara ders vermenin bir ingiliz olsam tam da düşüneceğim şey olduğunu söylemeliyim. Sherlock Holmes‘ün ne kurgu, ne oyunculuk, ne de karaktere saygı üslubuna yaklaşabilen o anlatımından sonra Sherlock herkese ilaç gibi geldi, kabul edelim. Üstelik bitmek tükenmek bilmeyen sezonlarıyla insana gına getiren Amerikan dizilerine bir de her sezonu yalnızca üçer bölümle sınırlayıp, doksan dakika gibi manidar bir süreyle de beceremediklerini düşündükleri filme gönderme yapmaları da epey akıllıca olmuş. “Sizin yapamadığınızın üç katını, çok daha iyi, çok daha kısa sürede yaparız.”

Son olarak söylemek isterim, Steven Moffat ve ekibi, Sherlock Holmes filmindeki hatalara öylesine kafayı takmış ki, dizi onunla ilgili mebzul miktarda alayı da barındıyor içinde. Dikkatle izleyen görüyor. Jude Law'un kulağında unutulan parçayı, Reichenbach Fall finalinde dr Watson'ın kulağında görebilirsiniz mesela. Tek kötü eleştirim sezon araları fazla uzun. Gelecek sezon, 2013'te imiş dostlar.
izlemeyen kaldıysa izlemesini tavsiye ettiğim BBC formatlı 45 dakikalık sinema kalitelisinde dizi yeni sezonun çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.
bir arkadaşımın ısrarlı * * * tavsiyesi sonucu izlemeye başlayıp, göz açıp kapayıncaya dek bitirdiğim dizidir. geç keşfettiğime mi üzülsem, bir sezonda 3 bölüm olmasına ve su gibi içilmesine mi bilemedim. 90 dakikalık çekimde tek bir zaman doldurma sahnesine rastlanmadığı gibi, her bir bölüm başlı başına sinema filmi olabilecek kalitede. sherlock bir mini diziden ziyade sinema filmi serisi tadında.
cast konusuna gelelim benedict cumberbatch sherlock için düşünülen tek isimmiş. yani rol teklifi yalnızca ona yapılıp, senaryo ona okutulmuş. tek atışta 12den vurmak diye buna denir. dr watsona hayat veren martin freeman ise kitapta tasarlanan ikili arasındaki sinerjiyi yakalayan ilk isim olmuş ve kadroya dahil edilmiş. elbette diğer oyuncu seçimleri de başta jim moriarty karakteri olmak üzere oldukça iyi.
spoiler vermemek için içeriğe girmiyorum. ama şu bir gerçek ki zeka kadar etkileyici bir özellik, insanı alt üst eden durum yok. brain is the new sexy a dostlar!

kaç gündür herkese sabahlara dek övesim övesim övesim var. oh içimi döktüm rahatladım. ey bu entry'ye şöyle bir göz atan arkadaşım lütfen bu diziyi izle sonra da gel bana teşekkür et. *
pazar akşamları cnbc-e'de gösterilmeye başlamış dizi. hayranlarının artacağını düşünüyorum.
insanı hastası yapar en güzel dizidir kanımca 6 bölümü var yeni sezonu 2013 te çıkıcak hayırlisıyla .
en iyi polisiyelerdendir kendisi.
bana göre en iyi polisiye dizidir. sürükleyicidir ve hastası olursunuz.
bi el görüp yarım saat analiz yapabilen insan kişisi.
o kadar konuşuyorki sakın altyazı izlemeyin derim.