bugün

15. roxy müzik günleri finali'nde farklı tarzları ve kostümleriyle dikkat çeken grup.
yeni keşfettiğim,son derece değişik ve güzel müzik yapan gruptur.
"goth wave" tarzında müzik yapan 80 ler sound unu oldukça barındırdığı halde, müzikte yeni bir soluk olduğunu düşündüğüm, gitar vokal lerde volkan caner, bas gitarda idris akbulut tan oluşan bursa kökenli nadide müzik grubu. synth sesler ve elektro yürüyüşleriyle dansettirirken, gotik gitar tınılarıyla insanı olgunlaştıran, vazgeçmedikleri kostüm ve makyaj birlikteliğini sahne ve fotoğraflarındaki duruşlarıyla buluşturan farklı bir deneyim.
punk esintili synth-electro tarzı müzik yapmaktadırlar. ülkemizde bu tarz müzik yapan fazla grup olmaması dolayısı ile önlerinin açık olduğunu düşündüğüm grup.
albümlerinin de adı olan kasvetli kutlama tavsiye edilir.

http://www.youtube.com/watch?v=oy2x_kHCy4w
24 Mart 2012 tarihinde kargart'daki konserlerine yaklaşık bir saat geç çıkan,gecikmelerine rağmen izleyici/dinleyici büyüleyen ilerleyen zamanlarda hakettikleri ilgiyi göreceklerini umduğum ve inandığım, bursa menşeili, karizmatik üyeleri bünyesinde barındıran müzik grubu.
yeni çıkan narin yalnızlık albümünün hayaller şarkısıyla ne kadar aşmış bir grup olduğunu kanıtlamıştır. Kuruyordu nehir ve katasis şarkılarıda muhteşemdir ayrıca.
hakettileri ilgiyi gormeyen biraz fazka gotik olan grup.
Keşfetmemden bu yana yani bir haftadır bıkmadan dinlemekteyim. Ki bu süre uzun sayılabilir albüm sağanağına tutulduğumuz müziğin tüketim nesnesine dönüştüğü günümüzde.
Neyse konuyu dallandırmayalım. Aslında emsalsiz birşey değil yaptıkları müzik ama ülkemizde emsali var mıdır, sanmıyorum.
Türünü tanımlamak zor ve gerekte tok. Elektronik ritim altyapısı üzerine basit ama derinlikli bir atmosfer yaratan gitar ve bass bölümleri...
Sözleri yalın ve müziğe güzel uyum sağlıyor. Vokal tarzı ve müzikalitesiyle farkedilir bi 80ler havası da yok değil hani.

Ülkemizden hatta şehrimden böylesine hoş bir grubun çıkması umut verici. Abartmış olmayım ama dünya çapında kalite vaat ediyor ve iki albümde oluşturdukları başarının üzerine çıkabilirlerse daha bi tanınır olacaklarını düşünüyorum. Gerçi o derece tanınmasalar daha iyi gibi. Bilemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=3NGrU-QtJ0A
Türkiyedeki neredeyse bütün iyi gruplar gibi hakettiği ilgiyi göremeyen, buna rağmen türkçe şarkılarla konser veren, değeri yurtdışında bilinen türünün en iyi müziklerini üreten grup.
Sanırım Türkiye'deki en underrated gruplardan biri olan türünün tek örneği bursalı müzik grubudur. Şarkılarında Punk ve wave öğeleri bulundururlar.
Hala daha hak ettiği değeri bulamayan grup. En iyi şarkıları Sanrı, Kasvetli kutlama, Asimilasyon, Selofan(alt ego)'dur.
olum bu adamları nasıl şimdiye kadar duymadık be derdirten grup. muhteşemler!
Polonya, ingiltere. ispanya, fransa, meksika, brezilya, yunanistan, almanya.... Daha adını hatırlayamadığım onlarca ülkede konser vermiş, cumhuriyet tarihinin nevi şahsına munhasır en başarılı türk grubu. Türkiye den daha çok yurtdışında fanları mevcut. Hatta dior, defilesinde she past away in besteleriyle mankenlerini çıkardı podyuma.

idris ile bursa resimli de bolca çaldık, volkan hala bursa ya sıkça gelir. ikisi de artık barcelona da yaşıyor. Sizi seviyoruz güzel insanlar.

Tanım: darkwave/postpunk müzik icra eden türk grup.

https://youtu.be/WFg5ATD98_8
bugün Hannover de konser verecek grup.
yeni keşfettiğim için hem çok mutlu olduğum hem de üzüldüğüm, topraklarımızdan çıkan güzelliklerden biri. yurt dışından başladı ama burada da sesini geniş bir kitleye duyuracak gibi. iyiler, cidden iyiler!
belki türkiye'den yeni darkwave grupları çıkar ve türkiye'yi darkwave denince akla gelen isimlerden biri haline getirir kim bilir? neden olmasın.
yıllar sonra istanbula konser vermeye gelecek olan gruptur.

14 mayıs'ta zorlu psm'de!

biletler: http://www.biletix.com/etkinlik/Y5G77/TURKIYE/tr
bursa menşeli darkwave müzik grubu. türkiye hariç tüm avrupa ve amerikada konser vermektedir.
Yerli ve milli gothlarımız. Sahip çıkılması lazım.
Yakın zamanda Disko Anksiyete adlı albümü çıkarmış bir gruptur.
En güzel şarkıları kasvetli kutlama ve asimilasyon'dur.
Gece gece birden aklıma gelen yolda dinlemedik kasvetli şarkıları olan grup. Tiplerini silkeyim ama müziği iyi.