bugün

hayatta her günün zindan olmasındansa birkaç yıl acı çekip duruma alışmanın daha iyi olacağının kanıksandığı andır.
Zor değil. Tahammül etmekten, anlayış göstermekten ve yürütmekten yorulursun, üzülmekten sıkılırsın. ilişki yük gibi gelmeye başladığında, gülmekten çok somurtmaya başladığında ve heyecan yerini strese aynı zamanda sorgulamalara bıraktığında aşk da bitiverir.
sizi sattığı andır.
Hayatınızda önemli bir an oldugunda koşa koşa ona anlatmaya gittiginizde yada aradıgınızda sizi dinlemiyor ve önemsemiyorsa iste o esik orda atlanmayı bekliyordur.
Sizi aramayıp sormamalarına hep bahane uydurdunuz bahaneler bitti dimi artık, iste gec bile kaldınız.
Insan icindeyken anlamıyor ama cok sevmenin de bir sonu var aslında ama herseyin zamanı var işte. Gördügünüz gercekleri kabullenme süresi bu vazgeciş, bu eşik.
nedense öyle bir eşik yok, olmayacak gibide...
Sana olan sevgisinin bittiği andir, sevgi varken bir yol bulunur savasilir.
Birini sevmek zor iş. Neden vazgeçiyorsunuz aq diye sordurtan hede.
Yuz yildir ayni yerdeyiz, devam.

Edit: 8bucuk yildir**.
Sinirlendirince hemen önümüzdeki maçlara bakıyorum hayat kısa kuşlar uçuyor çünkü.
Uzun süreli eşiktir.

Ölene kadar devam eder.

Unutamazsınız zira ...
ona ulaşamayacağınızı anladığınız zamandır.
ben o eşiğe geldim bile.
Geçenlerde geçtiğim eşik. Biraz acıtıyor ama sonrası kocaman bir ne bok yerse yesin boşvermisligi.
Sikeyim öyle eşiği dediğim eşiktir. 3 senedir mi aynı eşik.
bazen bencil davranmamak gerektiğini düşündüğünüzde de olur...

daha güzel yarınlara uğurlarsınız onu.
elindeki uçan balonu özgürlüğüne bırakan bir çocuğun yüce gönüllüğü gibi...
uç bakalım, uç bakalım. uç...
Saygısızlaşması ve laubalileşmesi.
eğer seks yapmıyorsak vazgeçerim. şöyle terlemeli merlemeli bi seks.
Benim ortam yoktur.

idare edemem.

Keser atarım.

Kesip attıysam da dönüşü yoktur.
istemediğini, istenmediğimi anladığım an vazgeçerim. uzatmam, yormam kendimi de karşımdakini de.
(bkz: ben bu ilişkiye olan inancımı kaybettim ela) eşiğidir.
vaktiyle biri benden de vazgeçmişti. lakin ben ona karşı çok dürüsttüm. olmadığım biri gibi davranmadım. iyi yönlerimi de kötü yönlerimi de anlattım. an geldi seni asla bırakmam diyen kadın kaçacak delik aradı. ben gideceğini zaten biliyordum. Bir telefon görüşmemizde ona da dedim: '' bir gün beni bırakıp gideceksin'' - ''hayır seni asla bırakmam.'' telefon görüşmesi bitti, ben çocuk gibi hıçkıra hıçkıra ağladım. çok yoğun ve hastalık derecesinde yaşıyordum ilişkiyi. duygularımı kontrol edemiyordum. şuan eski halimden eser yok. ilaç tedavisi gördüm ve görmeye de devam ediyorum. o cefamı çekti, bir gün biri gelip sefamı sürecek. desteğe ihtiyaç duyduğum zamanda yalnız bıraktı, yapacak bir şey yok. ufak bir talep: karşınızdaki insanın davranışlarının nedenini bilmeden yargılamayın. aşk meşakkatlidir. bir bütün olmayı başaramayanların ilişkisi er geç biter. bitsin de zaten.
Bir ışık sönmesi gibi. Bir anda soğuma.
Bazen de uğruna savaşmaya değer olmadığı nı anlama.
Karşı taraf ilgisizse sizi sevmiyordur. Ben bunu uzatan insanları da anlamıyorum. Sevmiyorsa da bitirmen gerekir. Bu kadar basit.
sadece karşı tarafın hatalarına odaklanmamak gerekir. hepimiz insanız ve herkesin hataları oluyor kendimizi kandırmayalım.

bazen bu eşik başka birisinden gerçekten etkilendiğimiz zaman ortaya çıkar.
geçen 28 haziranda, tam da beni terk edişinin 6. yıl dönümünde bahsedilen eşik geçilmiştir.

ayrılıyorum bile demeden siktirip git, okulunu her bir bokunu değiştir, sebebini söyleme, hem de bu çocuk seni 6 yıl beklesin ama terk edenin sikinde bile olmaması durumu bir yerden sonra çekilmiyor.

vazgeçme olayı biraz farklı, o kadar süre sonra ilk defa bir kıza açılmaya karar verdim (arkadaş zoruyla) içimden; " madem bu kıza açılacaksın neden hâlâ gideni kalbinden çıkarmıyorsun... olmaz böyle aga" dedim ve siktir olup gidene bir daha gelse de bana ulaşamayacağı şekilde kapıyı kapadım. çok rahatım.

olur da biri bu yazıyı okur diye tavsiyemdir;
başına bir ayrılık gelirse eğer ayrılığın ilk günü bilemedin ilk haftası karşı tarafı sil. bitti.

tşkler.