bugün

şimdiye kadar hayatımdan kimi çıkardıysam, ama canım yana yana ama umrumda olmayarak, hep yalan yüzünden. büyüğü, küçüğü, azı, çoğu olmadan. sadece yalan.

ama allah yukarda bazen çok üzülüyorum. keşke yalan söylemeseydi de özlemek zorunda kalmasaydım dediğim insanlar var.
1 damla iyiligini gorseydim yapamazdim.
Unutmayı beraberinde getirmez her zaman.
bazen mecburen yaparsın istesen de istemesen de olması gerektiği için yaparsın. bakarsın ardına olmuyordur.
yaptım amına koyayım yaptım. pişman da değilim mutlu da değilim. öyle olması gerekti.
"Bir kere yanlıs trene bindiyseniz, koridordan ters tarafa yürümenin hiçbir faydası yoktur." Yakın zamanda okudugum bi kitaptan alıntıdır. O trenden ilk istasyonda inmeli ve hayata devam etmeli.
bazen mecbur da kalabiliyoruz bu duruma.
bir bakmışız ki çıkmış..
Kendinize olan saygınızdır. Kendini iyi hissettirmiyorsa yapılması gerekendir.
Sevilen kişinin hayatınızda hangi sıfatta bulunduğuna ve çıkarma sebebinize göre farklı duygular yaşatabilecek eylem.

yapmak zorundayım. Onun için. Onu düşündüğüm için. Her ne kadar pişman olacak olsamda.
Hayat bazen çok boktan. Evet.
Seviyorsanız ama sizi devamlı mutsuz ediyorsa ve bu değişmiyorsa en doğru karardır.
Sevginizin esiri olmayın. Ne giyorsa sevgi ve saygı duyduklarımizdan geliyor.
Sevdiğim insanların hepsini hayatımdan çıkardım şu son dönemde. Şu an mı? Tek başımayım hem de huzurlu bir şekilde.
Çelişki dolu bir eylemdir. Seviyorsan neden hayatından çıkartıyorsun, hayatından çıkartıyorsan sevgi nedir? Sevgiden beklentilerin nedir? Ben mi idealistim, yoksa insanlar çok mu kolay seviyorlar? Anlamıyorum.
cigerini söke söke yaptigin eylemdir. seni istedigi halde cikartiyorsan ya serefsizsin yada ruh hastasi.
olur olur daha çook büyüyeceğiz. daha kimleri hayatımızdan çıkarıcaz bakalım. (illa sevgili vs. Olarak anlaşılmasın)
hayatını; şahıs ve borca endekslemek zaten bir hatadır. zaman bu gerçeği bir tokat gibi yüzüne çarpar.
Hayatından çıkardığın herkes sevilen birisidir zaten, sevmediğim insanı ne diye sokim hayatıma her neyse çıkarken kapıyı kapatsın esiyor.
sevilen birini hayatından çıkarmak zordur, ama onunla aynı hayatı yaşamak kadar değil.
Bağımlılıktan kurtulma yolunda ilk adımdır.
Güçlü hissettirir. en zayıf, en güçsüz halinizle karşısında olduğunuz insanı tüm ağırlığına rağmen kararlılıkla hayatınızdan çıkardığınızda dünyadaki kimsenin bir önemi kalmıyor. Kim olursa olsun sizi zorladığında "ben kimlerden vazgeçtim, sen kimsin ki beni sıkıntıya sokma haddini buluyorsun kendinde" diyerek gemileri ardınıza bile bakmadan yakabilir hale geliyorsunuz.

Ben o insanı hayatımdan çıkardıktan sonra annemi de çıkardım mesela. Varlığı gereksiz diyerek.
sevilen kişinin şımarık, saygısız, kötü niyetli girişimleri ile doğrudan bağlantılıdır.
Öldürmezse güçlendirir.
Doğru zamanda gelmemiş ki hayatından çıkarmak zorunda kalmışsın.
Her ne kadar yıkıp geçip,üzse dahi, zarar verense çıkarın efendim zira dünyaya bir kere geliyorsun değil mi?
Cikarilmayi hakedecek yanlislar yaptiysa eger canin aciya aciya bunu yapman sarttir yoksa ileri de daha cok zorlasiyor.
çıkarılan sizseniz tahmini olarak artık sevilmeyenler ligindesinizdir. umrumuzda mıdır belki evet belki hayır.

oyna da oyna kafana göre oyna. gerisi boş.