bugün

bir ömür yazılanı bir kalemde silmektir.

eğer gerekliyse yapılmalıdır, çünkü en nihayetinde insanın bazı noktalarda kendisini düşünmesi gerekir. (bkz: bunu da ben mi söyleyeyim yaa)
Kişi o kişi sırtında bir yük, kendini boğan bir zincir olarak görüyorsa, derhâl çıkarılmalıdır.
sevilen insanın her hareketi artık göze batıyorsa acilen yapılması gereken eylemdir.
Hayatımdan çıkarmak benim için anlıktır. Tek bir hata ile kim olduğuna bakılmaksızın çıkarırım. Görüşmeyi keserim selamı sabahı keserim. Ama gözlerimi bir süre üzerinden ayırmam. Zalım olabilirim ama o kadarda kötü değilim.
hak etmeyen insanları hayatımızdan çıkarmak gayet de basit evet ama sevgi diyorsak eğer o işler öyle yürümüyo maalesef. her seferinde başlıyosun yeni bi şans vermeye sonra farkediyosun ki bi insan yedisinde neyse yetmişinde o . tamam bu sefer bitti demek kalıyo geriye herkes bakıyo kendi yoluna. sonrası mı ? giden yıllar, anılar, duygular, hayaller ... kısacası koca bir boşluk he bir de bir daha hiç yaşanamayacak olan şeylerin eksikliği.
Çıkması gerekiyorsa pek de zor olmayandır.
Boşluk kalır bir süre yerinde. Ararsın varlığını, işgal ettiği yeri.
"evet önümüz bahardır biliyorum
leylaklar açacak biliyorum
kiraz da çıkacak yakında
iyi şeyler söylemek de gerek biliyorum
sevgilim, güzelim, bir tanem! biliyorum da
şimdilik bağışla..."

turgut uyar yazmış ve sağlam yazmış.
Derin bir boşluk yaratır kesin. Fakat hayatımda bu kadar yer tutuyorsa. Onu yok sayamam o kesin.
Ben şu hayatta ki en yakın dostumla görüşüyorum 1 senedir. 25 senedir birbirimize destek olduktan sonra abidik gubidik bi mevzudan koptuk. En başta zor olur falan diye dusunuyordum ama öyle değilmiş hiç yokmuş gibi geliyo bazen. Denk geliyoruz ve yabancı gibi geçip gidiyoruz. Eğer adı geçmesin öyle biri olduğunu bile unutuyo insan.
insanın hayatına alamayacağı veya çıkaramayacağı insan yoktur. sadece alışmak vardır. ne kadar yakın olursa olsun her insan unutulabilir.
Sevilen o kişinin yanlis hareketini gordukten sonra cokta zor degildir.
Yav arkadaslar dun hem sevgilimi cikardim.hemde artik bana zarar veren ablami..

Insani cileden cikartiyo. Tamam onunda sorunlari olabilir ama kediyi amina sokmak nedir? Dedim abla o kediyi birak ya da annemin odasinda napiyosan yap. Ne yapiyomusum. Diyo.. ne yaptigin anlasiliyo dedim. Anlamak kisiye gore ve algilarina gore degisir diyo. Sanki amk kediyle o iliskiye girmiyomusta ben onun iliskiye girdigini dusunup oyle goruyormusum gibi soyluyo..

her insanin anlama yetenegi vardir ve yanlis anlamadim ama sanki cidden o boyle yapmiyo da ben oyle goruyomusum gibi acabaya dustum. Bu durum benim sosyal yasamima etki etti. Bi cumle kurduktan sonra ben boyle bi cumle kurdum mu? Kime gore peki kime gore dogru ya da yanlis diye dusunmeye basladim cunku cok hassas dusunceye sahip bir insanimdir ve kimseyi itham etmedim. 2 kisiyi ciplak yatakta basiyosaniz bunun nedeni asikardir. Bunu ablama da soyledim. Sen bassan ne dusunursun olay ortada diye. Bilmem basildin mi gib8 abuk bi sey soyledi.

Ben 19 yil boyunca evde bu muameleye maruz kaldim. Kendimi ifadeden yoksun icine kapanik.bi zavalliya donustum. Tam iyilesiyorum derken bunlar yine oluyo. Lutfen benim 8cin dua edin.

Ablam bir donem maddeye bagimli sizo tanisi kondu
Eğer ölüm değilse sebep, çok gereksiz bir eylemdir. esamesi bile okunmazken, araya ölüm sokmaktır. çünkü zamanı gelince istersen sıkı sıkı sarıl, zaten ellerinden kayacaktır. Ama ölüm haricinde yapıyorsan bunu, eli göğse daldırıp kalbi yerinden sökmek gibidir.
Bazen seni üzse de sevdiklerinin gitmesine izin vermen gerekir.

Küçük Prens’i kendisi yapan gezegenler arasında dolaşması, kim olduğunu unutmadan herkesten bir şeyler öğrenerek yolculuk edebilmesidir. Yolculuğun temelinde yatan geri dönmektir aslında. Karşılaştığımız insanların, yolculuğumuzda bize eşlik eden kimseleri gerektiğinde bırakabilmek ve o hikâyenin güzelliklerini alıp yola devam edebilmektir o tecrübeyi değerli kılan; eninde sonunda Küçük Prens’in dahi gitmesine izin vermek gereklidir ki yolculuk tamamlanabilsin, bir yere varılabilsin.
Sevilen kisinin sizi hayatindan cikarmasi kadar can yakici bir sey degildir.
uzmanlar tavsiye olarak ayrıca hayatınız
için de detox yapın diyorlar. arkadaş
detoxu.

size rahatsızlık veren, negatif olan
her kim varsa hayatınızdan çıkarıp
atacaksınız diyorlar. hiç düşünmeden.
eş, dost, arkadaş her kim olursa.
az olsun, öz olsun. sinirinizi bozan kim varsa
çıkartın hayatınızdan.
bu sevilen bir kişi olsa dahi.
her insanın başına gelmiş veya gelecek olandır, kaçınılmazdır. insan yeri geliyor öz kardeşini siliyor. acı ama gerçek.
Dünyadaki en zor olaylardan biri. Ailemden birini çıkarmak zorunda kalmadım çok şükür ama çok sevdiğim birini hayatımdan çıkarmak zorunda kaldım. Yine de şöyle bir gerçek var ki canınızı gerçekten yakmadığı sürece çıkaramıyorsunuz. Hayatımızda yer edinmemiş birini çıkarmak dünyanın en basit işi de, önemsediğiniz birini çıkarmak çok zor. Organ kurumasını garanti ediyorum.
Dipnot: kendinizden çok kimseyi hem de hiç kimseyi sevmeyin arkadaşlar.
insanın, "sevilen birini hayatından çıkarmak" gibi zor bir kararı vermesi için olağanüstü sebepler olmalıdır. Aksi halde zor.
çıkarmama isteğine karşı durulmasına rağmen yapılan fiildir, hayır çıkarsan ne olur çıkarmasan ne olur?
Ne olursa kim olursa olsun yaptığımdır. 1 hafta önce de yine hayatımdan ailemden birini çıkardım. Verdiğin tavizin ayarını ve değerini bilmektir.
Seviyor olmanıza rağmen, hayatınızdan çıkarma gibi radikal bir karar alıyorsanız, haketmiştir.
Lakin bunu, dinlemeden, anlamadan, yeşilçam kıvamı bir mantıkla yapmayınız pilisss...
kafa karışıklığını durumsal sıkıntı seviyesinden yaşam biçimi seviyesine getirmişse çıkarırsın. aradığında telefonu sessize atıyorsa ve günlerce geri aramıyorsa, işin düştüğünde bahane çıkarıyorsa ve dün karşılıksız olması gerektiğini savunduğu şeyler ile ilgili çıkar bekliyorsa ve bunu da gerek davranış, gerek söz olarak yüze vuruyorsa çıkarırsın. ha, çıkaramadım. ancak çıkmış kadar oldu benim için. siz siz olun, yıllarca tanışık hatta sıkı fıkı olduğunuz insanla bile düşünmeden konuşmayın. tek başınıza değilseniz düşünmeden konuşmayın. herkes herkestir, en yakın oldukların bile.
gerektiğinde tereddüt etmeden yapılması gerekendir. sevmek, her şeye göz yummak demek değildir.