bugün

aslında başlık: sevgili ile beraberken etraftaki kızların seni abluka altına alması veya kesmesi. anlamamış olan varsa içeriğe buyur ediyorum kendilerini;

şimdi masum bir buluşma gerçekleştirip sakin bir cafede sevgili ile oturmaktasınızdır. çay olsun nescafe olsun hepsi söylenmiş ve sohbet koyulaşmıştır iyice ama kapıdan giren hatunların güzellik derecesi de aynı doğrultuda artınca gözler ister istemez kaymaktadır. o sırada göz ucuyla baktığın hatun da seni yavaştan süzmektedir. öyle bir an için göz göze gelme sanarsın fakat değildir. ilerleyen dakikalarda hatun iyice ilgisini belli edecek şekilde davranışlar sergilemektedir. ''zamanlamana sıçayım'' dersin içinden ve enseden, alından boşalan terleri sevgili görmesin diye bir an önce tuvalete gitmesini istersin. olmadı zaten sen kalkıp gidersin. kız adeta şerefsizlik yapmaktadır. sevgili ile olduğunu bildiği halde yavşamaktadır karşı masada... başka zaman denk gelmez bu ha, sadece sevgili ile beraberken baştan çıkartmak için, ibneliğine yapılan bir harekettir. son derece sinir yapar insanda... ha bide.. neyse.

not: ilk baştaki bakışım çok masumdu, inanın.

edit: iyice yanlış anlaşılmadan konuya el koyalım. sanmayın ki ben bunları yazarken ''o kız bana baktı'' diye hava attım veya ''süperim, sevgilim varken bile kızlar eksik olmuyo yanımdan'' mesajı vermek istedim. sadece sevgili yanındayken bazı kızların* bunu bilerek, sırf erkeği zor duruma düşürmek adına yaptıklarını dile getirdim. yani konunun ana teması budur. yazıyı iyice sindirerek analiz etmeniz temennisiyle...
sevgilisi olan erkeğin çekici olduğunu düşünen kızlar tarafından yapılmaktadır anlaşılan. erkeğin tepkisini ölçmek içindir ya da nasılsa erkek birşey yapamıyor diye eğlenmek için yapmaktadır.
bayanların bilinmeyen ve çözülemeyen taraflarından biridir. zira yalnızken ilgi göremeyen erkek, yanında sevgilisi varken pek bi çekici oluverir.
bir arkadaşımın sahipli erkek teorisi. arkadaşımın iddiasına göre kızlar birlikteliği olan erkeklere daha çok ilgi gösterirler. bu iddiasınıysa kızların hep kız arkadaşıyla buluştuğu zaman onu kesmesine ve ortamındaki kızların hep kız arkadaşı olan erkeklere yazmasına bağlıyor. ne kadar doğrudur tartışılır ama kızlar genel olarak birbirlerini erkeklere oranla çok daha fazla kıskandıkları için bana mantıklı gibi geldi.
kızların bilerek yaptığı harekettir hatta abartıp sizle konuşmaya dahi çalışırlar. bu durumda kız arkadaşınız sukunetını ve karızmasını koruyarak susmalı sizde kız arkdaşınızın izinden gitmelisiniz.
bir tür kontrol mekanizmasıdır. doğanın kanunu gereğidir.

erkeğin ilk fırsatta yanındaki hatunu terk ederek kendisine yavşayan hatunlara gidip gitmeyeceğini kontrol edebilmek için doğa ananın biz insanoğluna sunduğu bir kontrol yöntemidir. aslında önceleri bu kontrol yöntemi sonunda sevgilisinin yanında kalan erkek kazanmışsa da, günümüzde tam tersi durum yaşanmaktadır. kendisine yavşayan bütün kızları elinin tersiyle iten erkeğin sevgilisi olan hatun kişi "aha bu salak çantada keklik" diyerek yedekleme operasyonuna başlar. "günümü gün edeyim de, nasıl olsa bu mal beni bekler" hissiyatıyla hareket edip er kişinin duygularıyla oynamaktan çekinmez günümüz 'cosmopolitan kadını'.
kadınlardaki kıskançlık ve rekabet içgüdüsünün dışa vurumudur. bütün erkeklerin başına gelir. çözülemeyen değildir, eylemsizlik yasası kadar doğaldır. bir ortamda gözlemleyin. yalnızsanız veya yanınızda hemcinsleriniz varsa orada çok fazla dikat çekmezsiniz ancak sevgiliniz veya normal arkadaş olsa dahi xx kromozomlara sahip bünye ile beraberseniz oradaki diğer kızlar size dikkatli bakarlar. hatta bu bakışların yoğunluğu, yanınızdaki kızın güzelliğiyle doğru orantılıdır. duygusal olan veya olduklarını iddia eden kızların bir erkeği beğenmesi bu tarz parametrelere bağlı olabiliyor. bir erkek ise bir kızı güzel buluyorsa bakıyor, yanındakilere veya üstündeki kıyafetin markasına bakmaksızın...feminizme saygılarımla(!)...
ayrılmak isteyen bir kızın hazırlayabilecegi tezgah da olabilir.
kendi arkadasından birilerini ayarlayıp sevgilisinin tepkisini ölçmeye çalışıyordur yada ayrılabilmek için kendine hokkalı bir zemin hazırlamıstır.
erkeğin altından kalkması zor bir durumdur.
yakışıklı erkek, yakışıklı erkek diye tutturan kızlara müstehak olan durum.

o herif tek size yakışıklı gelecek değil ya..

çirkin adam al, rahat et.**
erkeğin yakışıklı olmasından değil, güzelim iki aşığın fingirdeşmesini kıskanan kızdır. yediremez kendine ve ayırmak ister zor bir ihtimal olsada. yoksa bu olayı anlatan adam tipsizin tekidir. * *
erkeğin, "of çok karizmatiğim. bütün kızlar bana hasta" diye böbürlenmemesini gerektiren durum. sakin olmak gerekir. bu erkek yalnız gezerken hiç dikkat çekmiyordur büyük ihtimalle. tek kozu yanındaki kızdır. yani, yanında sevgilisi var diye erkek değere binmiştir o kadar. o kızlar erkeğe bayılmıyor, ama büyük ihtimalle hemcinslerini kıskanıyorlar, fesatlanıyorlardır.

(bkz: komşunun tavuğu komşuya kaz görünür)
murphy kanunu mudur nedir, tek başına, müzmin bekar halde yaşarken çeşitli şebekliklerle kızların dikkatini çekmeye çalışırsın; hiç bir işe yaramaz. biriyle çıkmaya başlarsın bir anda bütün kızların ilgisini toplarsın.
(bkz: böyle kaderin ızdırabını)
eğer sevgilinizden ayrılmak istiyor fakat bunu ona söyleyemiyorsanız en güzel yontemdir. bir iki kız arkadaşla anlaşılır sevgiliniz yanınızdayken yavşaması istenir. bu yavşaklığı bünyesine yediremeyen sevgili;

+allah belanı versin
+bitti
+buraya kadar
+hayyyyyyyyyyyyyyyyyyyvan

kalıplaşmış kelimeleri

+surata su dökme,çay dökme,tükürme
+tokatlama,yumruklama,tekmeleme

gibi kalıplaşmış eylemlerle kullanarak ilişkiyi sonlandırır.
(bkz: grup hepsi ile grup yapmak)