bugün

sevgili denilen gelip geçici insanın aradaki tamamen yalandan oluşan aşkın da etkisiyle kendini kaybeden bünyenin aldatmak gibi ulvi ve bir o kadar zevkli aktiviteyi yapamayacak kadar korkak olmasıdır. sorsan sadakat der şimdi bu. ehe.
"korkak" kelimesi yerine "adam" kelimesi daha bi yakışıyor sanki. bana öyle geldi yani.
hiç aldattığı gibi aldatılabileceğini de düşünmemiş kişi sözüdür.
evlenmeyi göze alamayacak kadar korkak olan insanla aynı derecede korku taşır. ada bahsettiğimiz adamlar, admın dibidirler.
sevgiliyi aldatamayacak kadar adam olmaktır aslolan..
sevgili eğer kırmızı dolgun dudaklı, dolgun göğslü, beyaz tenli, 1 63 boyunda, kara kaşlı, kara gözlü, kısaca güzel bir kızsa, güler yüzlü ise, tatlı dilli ise vefalı, sadık, şefgatli ise yapılması gereken davranıştır, ayrıca korkaklık değildir. insanın böyle sevgilisi olunca onu aldatması saçmalık olurdu zaten.
Korkak degil, adam gibi adamdir. Sahidir ozdur, sadiktir.
(bkz: sevgilisini aldatan piç)
korkmak değil sevmekir.
aldatmamayı korkaklık olarak görmeye ne var ki aldatacak sevgilin olmayınca. *
korkmaktan ziyade gerçekten sevmek diyelim.
sevgiliyi aldatacakadar karaktersiz olmaktan iyidir.
sevgiliyi aldatacak kadar karaktersiz olmamaktır.
korkak olmakla ilgisi yoktur. aldatmayan kişinin terbiyesi, kişiliği ve karakteriyle ilgisi vardır. ayrıca ne demişler: ne ekersen onu biçersin.
bunu korkaklıkla ilintilendirmek saçmadır. sevgili sadece sevgili olunmak için elde tutuluyorsa, aldatmamanızın sebebi tabiki korkaklık olacaktır, o ayrı.
Aldatamayacak kadar korkmak yerine, aldatmayacak kadar asil olmak lazım
dünyadaki en büyük korkusu güzel insanları kırmak olan insanın içinde olduğu eylemdir. o kadar tatlıi o kadar güzel sevgiliniz olacak, onu başka kadınlarla aldatacaksınız, bir de üzerine bundan korkmayacaksınız. garip.
sevgiliye hak ettiği değeri vermektir. değer veren, seven insanlar kaybetmekten korkar, bu sebepten aldatmaktan korkması normaldir.
siz sevgilisini aldatana yalnızca cesur mu diyorsunuz? valla biz ağzımıza geleni söylüyoruz.
objektif olmak gerekirse tüm erkekler aldatmaya meyilli insanlardır aldatmayan erkek yüzdesi oldukça azdır. şayet sevgilisini aldatmıyorsa adamın dibidir. çok seviyor ve saygı duyuyordur gerçekte böyle yapması lazımdır, koruma altına alınması gereken bir erkek modeli. erkek milleti yaratılış sebebiyle zaafları olan bir insandır, en ufak bir cilveye dayanamaz. her an bir kadının peşinden koşabilir. benim diyen korkak erkekte bunu yapabilir. lakin genel olarak erkekler, eşlerini aldatmaması lazımdır. görsel
Kaybetmekten korkan insan yapmaz. Empati kurun biraz.
orrrrooospu çocuğu olmamaktır. korku değildir o korku olsa duramazsın.
Bahsettiğin olay domuzlarda var dostum seven ve vicdani olan kişi esini sevgilisini aldatmaz asıl cesaret de buna denir korkaklık sorumluluk alamayanların işidir.
korkaklık değildir kesinlikle. bence esas cesaret aldatmamaktır ve olur da aranız çok bozulacak gibi gözükürse bozulup kötü hatırlamaktansa biri sıkılırsa da (kötü huydan bıkılanabilir ama kişiden sıkınılamaz.) -*senden sıkıldım, bıktım.* gibi sözler- bitirebilir bence.
Konuştu boynuzlu kezo.