bugün

ahlaki bir ikilem içerisindeyim.

yaklaşık 1.5 yıldır beraber olduğum insanın, birkaç ay önceki ayrılığımız sırasında (2-3 hafta kadar sürdü) eski kocasının en yakın arkadaşıyla yattığını öğrendim. biz tekrar barıştıktan sonra da herife nude göndermiş.

eski kocasıyla yattığı kişi her sabah spora falan giden tipler. eski sevgilimin çocuğu olduğu için de eski kocasıyla sık sık görüşüyor. eski kocası da şahane bir baba ve insan.

birkaç gün önce, tesadüfen telefonu açık kaldığı sırada, bu kişiden mesaj geldiği için mesajları okudum ve o sırada bunları öğrendim. daha önce o adamın sana ilgisi olabilir mi diye ima ettiğimde, sinirlenip yerde şişe falan kırmıştı. *

şu an, ahlaki bir ikilem içerisindeyim;

sevgilimin eski kocasına ve aldattığı adamın eski karısına (buların 4'ü arkadaş) bu ikisinin yattığını söylemeli miyim? eğer söylersem, 7 yaşındaki kızının hayatı mahvolacak. eski kocası, eski sevgilime dava açacak, işini elinden alacak, bütün sosyal çevresi öğrenecek. kısaca hayatı sikilecek. bunlar olurken de, elbette kızının hayatı mahvolacak. ancak hiçbir şey yapmazsam da, o ikisi hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi devam edecek, ve arkadaşlarının yüzlerine utanmadan bakmaya devam edecekler.

siz olsanız ne yapardınız?

edit: yanlış anlaşılmış.

ben zaten ayrıldım. ikilem eski kocasına ve aldattığı kişinin eski karısına olanları anlatıp anlatmamak. bunların 4'ü arkadaş. 2 eski çiftin de 7 yaşında çocukları var.

4'lü arkadaş olarak takılmaya devam ediyorlar. bilhassa eski kocası ve aldattığı kişi çok yakın arkadaş.

mesele bu.
Sevgilinden ayrıl ve sorunların bitsin.

Bu kadar
valla herkes yaptıklarının sonuçlarına katlanmalı, ben buna inanıyorum, o yüzden ben olsam söylerdim, zaten büyük ihtimal seninle barıştığında da seni aldatmıştır, huylu huyundan vazgeçmez.
ahlaki ikileme neden girdiğini anlamadım açıkçası. burada aldatılan eski koca değil, sensin. eski koca eskide kalmış. anlatman için bir sebep olmamakla birlikte intikam alma hırsın varsa çocuğu düşünmek gerekiyor diye düşünüyorum. burada eski kocayı aldatan senin sevgilin değil, adamın arkadaşı olabilir en fazla. bu bile tartışılır da neyse.. bu konuda yapılacak şey kadından ayrılman olur. senleyken adama nude göndermiş sonuçta. onun dışında dahil olman saçmalık. dahil olursan bu ahlaktan ziyade egodan olur diye düşünüyorum.
Şahsen ayrılırdım ama tabi şöyle bir şey de var; bekara karı boşamak kolay. O yüzden ne kadar net bir tavsiye olur bilemiyorum.

Ama şahsen şu kısımda takıldım ben:

--spoiler--
daha önce o adamın sana ilgisi olabilir mi diye ima ettiğimde, sinirlenip yerde şişe falan kırmıştı.
--spoiler--

Farkında mısınız bilmiyorum ama herhangi bir kadına rastgele bir imada bulunsanız bile eğer doğruysa ve bilmeniz istenmiyorsa öfke nöbetleri geçiriyor.

yavuz hırsız ev sahibini bastırır anlayışı var niyeyse.

Tabi ki %100 doğru değil ama önceki ilişkilerimde ben de gördüm bunu.
(bkz: aşk ı memnu)
(bkz: bahçivan)
onu önce uyar. tekrar aldatırsa yataklarınızı ayır ama eğer hala aldatmaya devam ederse hafifçe döv...
Aldattığı adamın eski karısıyla yat sorun çözülür panpa hehe...
@müge anlı
kimin ne bok yedigi belli degil. herkesin her seyden haberi bile olabilir. ayrildiysan kimin ne yaptigi seni ilgilendirmez.

sessizce uzaklas ve baskalarinin hayati hakkinda kafa yormayi birak, manyak olursun.
diğer iki kişinin hiçbir şeyden haberleri yok. haberleri olduğu an, iki tarafta çocuklarının velayetini alır, bütün sosyal çevreleri (aynı) hatta aileleri öğrenir. hayatları baştan sona tepe taklak olur. haberleri olmazsa da hiçbir şey olmamış gibi devam ederler. bir bedeli olmamalı mı?
Hiç bişey söyleme. Seni ilgilendirmez. Kim kimdir konusunu iyi anlatamamışsın, tam anlamadım orasını. Ama eski kocanın iyi bi baba olması başka şey, eski karısının kocanın arkadaşıyla çıkması başka şey. Yasak mı kadının yaptığı? Hayır diil. Bitti!

Seni ilgilendiren bişey yok.
üçüncü sayfada bir satır olmak için çabalayan insanların dertleri... böylesi insanları bulmak için çok aranıyor musunuz?