bugün

Sevgilinin eskisinden daha az sevdiğinin anlaşıldığı ilk andır. Hiçkimse buna sevinmez, rıza da göstermez ama hepimiz susarız. Susmak zorunda kalırız. Daha az mesaj atıyordur, sorulduğunda işlerini bahane eder. Daha az konuşmaya başlanmıştır, şikayet edildiğinde çocukluk ettiğimizi söyler, daha az seni seviyorum diyordur, daha az coşku duyuyordur..

Hepsi hissedilip de delil yetersizliğinden açıklanamamış küçük artçı şoklardır. Büyük deprem ise daha sonra gelir.
ortada hiçbir sebep yoksa ilişkinin monotonluğundan ileri gelmiştir. kız tarafı bu durumda rehavete kapılıp ayrılmak veya ilişkiye ara vermek ister. erkek bu süreçte ağzıyla kuş tutsa yaranamaz. nihayet ayrılırlar ve belki bir hafta belki bir ay üzerine kız eski günleri aramaya ve eski sevgilisini özlemeye koyulur. geri dönüş için adımlar atabilir fakat ilişkinin akıbeti burda erkeğe bağlıdır.
ayrılık çanlarının çalmaya başladığı andır.

"olmuyor" der, "bir şeyler eksik sanki" ile devam ederken ani bir "bitsin" ile ters düz eder hayatınızı...
yoluna bakman gereken andır.
başka birinin olduğunun düşünülmesi gereken andır.
ilişkinin bitimine ramak kala meydana gelen berbat durum. Karşı taraf bunu hissedince dünya başına yıkılır.
hissetmeye başladıgınız andır. ama gidecegi varsa gidecektir ne yapsanız fayda etmez o dakikadan itibaren.
telefon konuşmalarının kısalmasıyla başlar, bugün canım dışarı çıkmak istemiyor buluşmasak diye devam eder, ayrılmak istiyorum ben diye sonlanır.
sevmemiştir işin özü yoksa öyle az sevme zamanı yoktur. işine gelmeyen zaman vardır sadece o zamanda gider .
yalan kotanin doldugu andir.
uslanırsın. uslu uslu sonunu beklersin...
Görünmez bir el sıkar kalbini. Nefes alınmıyordur artık.
şiir ile ilgilenmeye başlama zamanıdır.
buluşma sonrasında vedalaştıktan sonra arkasına bakmamaya başladığı andır.
çok seven yürek tarafından işte tam o an hissedilir.
aslında zaten az seviyordu, şimdi sadece dışa vurmuştur içindekileri.
daha az emmeye başladığı zamanlara tekabül eder. orantılıdır bunlar.
(bkz: sevgilinin daha az sevilmeye başladığı an) dan daha kötü değildir. hatta artık sevmeyip ya da aşık olmayıp,ilişkiyi sürdürmek zorunda hissetmek daha pohtan bir durum. (bkz: kendimden biliyorum)
eskiden restauranta gittiğinizde gözünü sizden alamazken şimdi arada bir bakması, eskiden saçınızın kokusunu tüm gücüyle içine çekerken şimdi göstermelik, 1 2 fırt çekmesi. eskiden küstünlükler dargınlıklar maksimum 1 hafta sürerken şimdi 1 2 ayı bulması velhasıl sevgili değil eski sevgilidir, dahada bi bok olmaz ondan.
hislerim beni yanıltmıyorsa dünden itibaren maruz kaldığım durumdur. belki de hiç sevmemişti. belki de sevdi ben hissetmedim. belki de sevdi yansıtmak istemedi. hepsi muhtemel.
her şeyin bittiği andır. uğraşma eskisi gibi olması için zorla güzellik olmaz. ben bunu anladım.
her gün kavga edecek boktan sebepler bulduğu andır.
her şeyin farkında olup onu kaybetmemek adına susmayı yeğlediğiniz andır. belki vazgeçilmez değildir ama vazgeçmeye kıyamazsınız sevgiliden, durumu kabullenmek canınızı acıtır, dile getirmek istediklerinizin boğazınızda düğümlenip kaldığı, lanet olası bi durumdur.
dozerlerin, gecekondu mahallesini yıkmak için geldiği andır. yıkılırsınız.
siz romantik bir akşam yemeği düzenlediğiniz zaman sevgilinizin yediği yemekten kalan, dişindeki maydonoz parçasını gördüğünüz andır efenim. o maydonoz parçası resmen ön dişi kaplar yahu. tabağı geçirirsiniz o dişlere.