bugün

bazıları salak der, bazıları da hoşlanır bu durumdan. ama kız istiyorsa yapmakta fayda var. arkadaşımın bir lafı vardı; evleneceğin kız bile olsa istiyorsa yapacaksın...
(bkz: adam haklı beyler)
hakiki adamdır. kimsenin günahına girmek istemiyordur.
bazende pişmanlık yaşayan erkektir. sevgilisin zor duruma düşmemesi için fedakarlık yapmıştır düz duvarları aşındırmıştır ama kız ayrıldıktan sonra başkasına vermiştir. zor olaydır.
istiyorsa istediğini vereceksin hem ömür kaç günlük.
kız kardeşini seven erkeklerde sıklıkla görülen olaydır. kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapmayacaksın mantığıyla hareket eden bilinçli ve iradeli, saygıyı hak eden erkeklerdir.
zaten erkeğe günah falan yoktur canım nerden çıkarılır ki bunlar. tüm günah kızındır kız kabul ederse tamamdır. erkek hep cennetliktir.
ilişkinin ilerleyen süreçlerini iyi düşünen erkektir. Aşk bittiğinde sadece bu işi yaptığı için ilişkiyi devam ettirmek zorunda kalma ihtimaline karşı önlem almaktadır.
sevgilisiyle evlilik planları kuruyordur. aksi halde,
(bkz: bozduğu kızla bakire değil diye evlenmeyen erkek)
kızın başına kalmasından korkuyordur.
beyni çükünde olmayan erkektir. bazı değerleri göz önünde bulundurur ha o ana kadar ne kadar değer kalıyor o da ayrı bir mesele ama ileride olası pişmanlık ve sorumluluklardan kaçacak erkektir.
değer vermektir....ileri görüşlüktür.....
kendisini en ufak germeyen değerleri kovalıyodur. tamam kız istemiyosa zorla yapsın falan demiyorum da kız kendi istiyosa da fazla kudurtmanın bir anlamı yok bence. sonuçta alan razı satan razı durumu var. tamam belki kız ilerde pişman olacaktır, ama belki de olmayacaktır. tayy-ip başkanımızın dediği gibi, ilerde oluşabilecek bir risk varsa siz yatırımdan vazgeçemezsiniz.. sonuç olarak; ben kızı şu anda çok seviyorum, ilerde sevecek miyim bilmiyorum, ve o kız beni çok sevip ilerde sevecek mi bilmiyorsa, ve ikimiz de şu anda sex yapmak istiyorsak, bence yapmalıyız.özellikle bekaretini kaybedecek kız da bunu çok kafasına takmıyorsa, beni geren hiçbir şey olmaz. akıllı olalım, boş kovalamayalım.
(bkz: kraldan çok kralcı olmak)
durumun sorumluluğunu almak istemeyen erkektir.
mantıklıdır.
duruma göre değişir, karşıdakinin bir yerleri kaşınıyorsa kaşımalıdır.
Seksi tabu olarak goruyordur.
(bkz: ve olaylar gelişir) kısmından korkuyordur.
evleneceği güne saklamak istemiştir belki de .
Ileride yasanacak sorunlarla ugrasmak istemeyen erkektir.
ayrılmayı düşünen adam olabilir. ayrıldıktan sonra kızın düşünecekleri vicdanını acıtabilir zira.
bu ve benzeri binlerce başlığı açanların ne gibi bir kuyruk acıları var merak ediyorum. onu geçtim sırf 'tanım' mahiyetinde bu türden başlıkların altına bir şeyler yazanların da ne gibi bir ruhsal sorunları var düşünmeden edemiyorum. bir insan neden 'sevgili istese dahi kızın kızlığını bozmayan erkek' gibi ifadeyi tanımlamak ister ki?
aldatılacak erkektir. kız gider başkasına verir sonra amk.
alnından öpülüp, madalya takılacak erkektir. bırakın bik bik yapmayı. bekarete önem veren veyahut vermeyen erkek değildir bu erkek, candır can. seviyodur hem de hiçbir erkeğin beceremediği şekilde seviyordur. sakın alınmayın beyler. bir anlık zevk uğruna kız arkadaşının bekaretini 'ben bekarete önem vermiyorum' diyerek harcamak bir erkeğe* yakışık almaz. her ne kadar bekaret saçma bir engel olsa da, memleket hala bu bekaret konusunda rahat bir nefes alamıyor.

bu bahsi geçen aslan parçası, çok istekli ateşli hatuna zarar vermek istemediğinden dokunmaz ona. kıyamaz. ilerde bunun vebalini omuzlarında taşımak istemez zira. her genç kızın hayali olan beyaz gelinlik 'temizlik' anlamına gelir ve bu yiğit onu bu şekilde bencilce duygularla kirletmek istemez. medeni olmak ayrı birşeydir. saygılı olmak ayrı. sen kalkıp saygısız davrandıktan sonra 'yea zaten ben önem vermiyorum bu bekaret denen zara' dersen külahları değişiriz. bu kızın geleceğinin onunla olacağı ne malum ki hem? soruyorum sizlere miniklerim? değerlerin artık zerre kadar önemi kalmamış okuduğum entryler acı ama gerçeği vurdu yüzüme.

varsa böyle bir erkek getirin kutlayayım, madalyasını takayım, memleketin en erkeği diyerek onur belgesi düzenleyeyim.

sevgi ve saygılarımla.

yıllar sonra edit: yakışık almaz olacağımış. pardon. nasıl da dikkatimi çekmemiş. tüh.
(bkz: iki ucu boklu değnek)
sonrasında sevgilisinin pişman olmasını istemeyen erkektir belkide.
kızlık bozmak mı ? çüş diyorum başka da birşey demiyorum.ayrıca evlilikten önce böyle birşeye karşı olabilir ya da kızdan ayrılmak istiyordur ve o kadar da değer vermiyordur.kızlık bozmak ha tövbe tövbe.
zor sorudur,

kadın 18 yaşından küçük olabilir,
aklı baliğ olmayabilir,
kendini kontrol edemeyecek kadar sarhoş olabilir

vs..

sebep bunlardan biriyse akıllı ve namuslu erkektir.

bir avuç zevk uğruna sonradan pişmanlık duyacağı bir şeyi yapmayayı akıl edebilendir.