bugün

Aglamaktan geberirim.
Gitme dememle kalsan ne olur? Gönlün çoktan yola çıkmış bir kere...

Bir kere gitmiş biriyle olması ihtimâli zaten %01'dir kanka. Gidene kal denmez. kendin için; bırak gitsin. Eğer sen kal dersen ve kalmazsa daha çok üzülürsün. Kalsa bile aklın gitmiştir artık, gideceği günü beklersin hepsi bu.
yaşadığını biliyorsak çok da sorun olmayan şeydir. insan bir şekilde ona istediğinde ulaşabiliyorsa, mutlu olduğu yere gitmesi daha mantıklıdır.
Giden gitmeyi göze almışsa kalana söyleyecek sadece iki kelime düşer..
"Siktir git!"
Bekleme ihtimalini azalttığından katlanılabilirdir.
ister gerçek anlamda ister mecazi anlamda gitmiş olsun..

Birinde Kendi tercihidir ve saygı duyulması gerekir ne kadar da paralasan kendşni kafaya koymuş işte gidecek ne yapabilirsin.. Önünden çekileceksin ki daha bi hızlı gitsin.. Swh.

Diğerinde pek yapacak bir şey kalmıyor zaten. Daha buna engel olan olmamış.. Kimler kimler gitmiş. Geri dönen yok seferinden..
Öldüyse 40 gün, gittiyse kırk yıl ağlatır.

Ölümün yüzü soğuktur.
hayatta başınıza gelebilecek en üzücü olaydır.
gitmek degildir mesele, asil onemli olan kalmaktir. asil olay kaldiktan sonra yasamaya calismaktir. sevdiginiz insanlarin gitmemesi dilegiyle..
Alışılması gerekendir. Hepimiz hayatta yalnız kendimizin var olduğunu fark etmeli, acı çekmeli ve olgunlaşmalıyız.
Ölmesin de isterse gitsin.
Babanın ölmesidir mesela, bir daha hiç ama hiç dönememesidir. Artık dönmeyecektir ve bu acı özleme, hasrete dönüşecektir zamanla akıp gidcektir. Şairinde dediği gibi '' bu hasretler öyle uzun sürdü ki adam gibi hasretleri özledim. ''
Hiç bir şeyin tat vermeyeceği günleri getirecek şeydir. Hiç bi şey yapmayasınız gelir, saatlerce tavana bakarak geçirebilirsiniz vaktinizi, boğulacak gibi olsanız da elden bi şey gelmez artık. Her şey içinizi daraltır.
Belki sizin için en iyisi olandır.
giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir sözünün ne kadar anlamsız olduğunu anlarsınız. kalmak her zaman daha zor sanırım, kendi kararı değildir ve her zaman vicdan muhasebesiyle uğraşır. halbuki gidecek olan insan kararını vermişse bir kere yüreğinden sizi atmışsa siz ona dünyaları bağışlayın yine de kalmaz. bu yüzden gidene yalvarılmaz , sadece duruma alışmaya çalışırsınız yarı ölü halinizle.
Hic yasamadigim durumdur.
demet akalın'dan koy götüneli şarkıları dinlettirir.
ancak bu ölüm olabilir eger ben seviyosam büyük konusmıyım pesini bırakmam.
eğer bunu biliyorsanız baya koyar insana. yok bilmiyorsanız, farkında olmadan bakarsınız arkasından.

ben son kez gittiğini bile bile baktım arkasından. bi sigara yaktım, anasını sikeyim böyle dünyanın diyip işe koyuldum. o gün bugündür durulmuyorum.
Kaybetmenin anlamı yoktur. Tekrar kazanmak için elinden geleni yapmalısın. Ona verdiğin değeri hisstirmeye devam etmelisin. iste bu da ona en güzel intikamdır.
Demek ki sevilmemesi gerekiyormus. Kafa atin gecmise, iki tek de atabilirsiniz. Ama atın bisey yani.
gidene elveda , gelene merhaba televole.
an itibariyle yaşadığım durumdur. yaşadıklarımla birleşince dayanılmaz hal almıştır.
(bkz: boşlukta hissetmek)
tek çare gitmektir. gidene karşı gitmek. başka bir şehre, başka bir ülkeye. ama başka, öteki bir dünyaya değil. kaçmak ile yenilmek arasında bir fark var.
kalbi çürütür. böyle büzülüp sıkıştığını ve canlı ama eskisi gibi taze, heyecanlı değil siyah bi dumanla kaplanarak usul usul attığını hissedersiniz. siyah duman içinizi kaplar sonra. ve beklersiniz güneşin tekrardan doğacağı zamanı.

bekleyin yani. ben bekliyorum mesela ve inanıyorum güneş doğacak.