bugün

trt türk halk müziği sanatçısı ..
sesi de , yüzü de , fiziği de çok güzeldir .. ama bilinmez tabi memleketimde ..
belli zümrelere hizmet etmez çünkü , magazine kapalıdır , ne yapsındır bu halk onu ..
sevdiğim bir insan.. sesi de huyu suyu da güzelliği de bir başkadır.. ekrandan pozitif enerji yayar adeta.. kıymeti bilinmez o ayrı..
resmi sitesi için:

http://www.sevcanorhan.com
1982 doğumlu olmasına insanın inanası gelmeyen, olduğundan daha büyük gösteren, güzel türkücüdür.
kral tv'de "ben sevcan orhan" adlı programı sunan türk halk müziği sanatçısı.
pek bir hanım hanımcık, pek bir güzel bayan şarkıcımız çok da terbiyelidir. şu sıralar adı aşk adlı yeni albüm çıkarmış alıp dinlenesidir. *
aşık olunası güzel kadın.
'aynalı körük' ile tanınan güzel sesli hanımefendi bir kişiliğe sahip sanatçı...
* (bkz: evlenilir ki bununla)
he dese yarın düğün yaparım.aynalı körüğü hazırladım bile*
türk halk müziğini güzel icra eden güzel hanımefendi.
nazlı yar isimli türküyle gönüllere taht kuran ablamız. ses tellerine kurban senin be.

--spoiler--
Nazli yar oturmus gölgesine katmis fidanini bülbül sesine
ben yanar aglarim onun nesine perisan olurum umrundami
ezele gel deli gönül ezele kapilmisim bir vefasiz güzele
kurudu baglarim döndü kazele perisan oldugum umrundami sacimi
yoldugum umrundami sararip soldugum umrundami ezele gel deli gönül ezele

--spoiler--
an itibariyle trt1 de esra ceyhanın konuğudur. sırf sevcan için esraya katlanılabilir.
"dal boylum" adlı türküyü eşsiz güzellikte seslendirmiş, sesi gibi yüzü de güzel türkücü.
gençliğe örnek olması gereken,melekleri kıskandıran bir güzelliğe sahip olan,ümit yılmaz isimli bağlama virtiözüyle evli,muhteşem ses tellerine sahip hanım...hemşerimdir kendisi
http://sphotos.ak.fbcdn.n...10035979_1318592_8363.jpg
dünyanın en güzel türkücüsüdür. biblo gibi kızdır maşallah. al vitrine koy arada çıkar tozunu al...
türk halk müziğini genç nesillere daha da sevdireceğine inandığım , türküleri çok hoş bir şekilde yorumlayan , hem sesi hem de kendisi güzel olan ve beğenerek dinlediğim bir kaç sanatçıdan biridir.iTÜ konservatuar mezunudur ve en son 2008 yılında çıkarmış olduğu "Adı Aşk" albümünü seveneleriyle buluşturmuş nadide bir sanatçıdır.
(bkz: nazlı yar)
(bkz: eski libas)
(bkz: söyle turnam)
türk kızı.
'yine ben yandım' adlı şarkısı türkü barlarda çalınır, dinlenesi güzel türküleri vardır.
sesiyle, türkülere kattığı yorumuyla, güzelliğiyle kendisine hayran bırakan erzincanlı şarkıcı.
şu an t8 de döktürüyor, çok güzel bir gülüşü var.
son albümü zemheriden ötesi bahar çıkmıştır. hayırlı olması dileğiyle.

ses güzel, kendi güzel, kişiliği güzel hanım kişi. kocasından ayrılmış. sanki bana varacakmış gibi sevindim. bana n'oluyorsa artık.
türkücü kısmısının genelinden farklı olarak okulludur. hatta üniversitede öğretim görevlisidir.

(bkz: istanbul teknik üniversitesi)
zemheriden ötesi bahar albümünde sevcan orhan türküden büyük ölçüde sıyrılmış,sıradan bir albüm dinliyor gibi oldum.sevcan orhan gibi genç müzisyenlerin halk müziğini yüceltmesi gerekirken,piyasa albümü yapıp gündeme biraz daha yakın durma gibi bir kaygıları olmamalı...
''Doğa için Çal'' adlı projenin 3.'sünde Gesi Bağlarının giriş kısmında içimizi yakan sanatçı.