bugün

(bkz: sessiz ve derinden git)
en son dün iki gece önce konuştuk kandil gecesi işte tv kanalları yalakalık olsun diye nuh' tur musa' dır ver allah ver bir yayın akışı takip ediyor.
akıllda kalan iki diyalog:

iktidarsiz- lan kadir televizyonun sesi kıs yankı yapıyor!
sessiz- sende mi aynısını izliyon?
iktidarsiz- zuhaha!
sessiz- noldu lan?
iktidarsiz- nuh'un gemiye bak transatlantik gibi habura koyum.

iktidarsiz- lan oglum bak laiklik devlet politikasıdır...
sesiz- bir de siyaset olmadan kapatsak şu telefonu.
iktidarsiz- apolitik bünyeler değiliz aga şükr et.
çelsi maçının biletini; gidemediği halde, 250 ytl'den ilanını verdiği yazardır. bari sözlükçülere yapma. *
kendisi pek fark etmese de sohbeti iyi gelmiştir yazdıklarımda saklandıklarım olmuştur o sağolsun anlamıştır yine de. nickinin yanına huzur vereni de katmak istedim birden sağolsundur. daha çok şey yazıcam buraya galiba en iyisi şimdi susmak.
kendisini çaylak olduğunu öğrendim. ne zaman aramıza döneceğini beklemekteyim. umarım çok çok iyi şeyler biriktirmiştir bu bir kaç günlük zaman dilimi içerisinde...
turkcell le bağlan hayata insanı. gemici düğümü gibi bağlandığım kısa film ortağım. benim gibi yarım akıllı bir insancığın kafasını allak bullak etmiş sonra da " ne diyon lan sen " diye çıkışmıştır, hakim bey suçludur bu insan mahlukatı. *
(bkz: dumlupınar denizaltısı)
(bkz: son söz vatan sağolsun)
sözlükte ayar verdiği yazarların nicki altına gelip ağlaştıkları başarılı harika entryleri olan yazar.
"iyi olduda tanıdığım yazar, iyi olduda anlatmadan beni anladığı, iyi oldu da sormandan cevapladı..." dediğim hoş sohbet insan... yazdıkları okunmalı dedim takip etmeden olmaz dedim iyiki de ettim..
altın kalp yada yazarlık ... bir yerde dursun, bu adamın alıcıları var biri bir yerde acı çekiyorsa o anlıyor... kap gel bi ufak dayı, peynir burda var..
büdüt : harf falan
izmir' deki yüzlerce erkekten sadece biri. tek sorun, evde kalırsam köye gidip birilerini bulmakla görevlendirilecek olan olması. işi zor gerçekten zira bi laf vardı, kelim merhemi olsa mı neydi...
an itibariyle vaudeville for vendetta * adlı yazarın fanları ve avukatlarıyla beraber mahkemede bulunan yazardır. ne bitmek bilmez bir mahkeme idir. burun kurcalanma hissi vermiştir hatta mağaradan çıkarılan sümükler de masanın altına yapıştırılmış, delil olarak mahkemede sunulmuştur. sonucu heyecanla beklemekteyizdir.
çöp çatanlık şirketi kurduğunu ögrendiğim aziz dost. izmirin köylerinden hatun ithalatına başlamış alınan son haberlere göre, söz sende ali kırca.
başarılı tespitleri olan kişileri tespit etmede en az "başarılı tespitleri olduğunu düşündüğü insanlar kadar " başarılı olan yazar.*
sinsi osuruğun diğer söyleniş biçimidir.
daha çok yere bakan yürek yakan insan hali.
aşıksan vur saza şöförsen bas gaza diyor bu adamın ringası, eh atışma istiyor anlaşılan canı.
bir şiir de ben yazayım sana:

inci sende sözüm dözüm diğciyem
acaip hayvanlara benziyirsen
ben senin bu emellerine nice düzüm
ben ne diyim daha sana yoktur sözüm
sirsü sıfatından su içmiyür gözüm
cinlere şeytanlara benziyirsen
acaip hayvanlara benziyirsen
ağzını da afiyete açıp gelmişen
gözlerin yine portlatıp gelmişen
sanki cehennemden kaçıp gelmişen
devlere hortlaklara benziyirsen
acayip hayvanlara benziyirsen
senin başın bedende işkencedir
kenardan bakanlara eğlencedir
boynun büyükse bedenin incedir
armudu iskanlara benziyirsen
günde 1 okka bir iş yönetirsen
her gün içirsen sarhoş dönürsen
gece de eve sürüne sürüne gelirsen
kara sokulcanlara benziyirsen
senin de kabuldur oruç namazın
hıçkırısan tutulmiyir boğazın
mikrofonsuz da çıkıyor avazın
lan kumar satanlara benziyirsen
senin görmüşün güya yakşı mıdır?
alacalı yüzünde şahmat mıdır?
bir özüne bak başın yuvarlakmıdır?
51 ekranlara benziyirsen
100 kiloya kadar yakın taşmıssan
tartilmişsan lan yaramaz aşmisan
saç kalmayıp başında dazlaşmışan
kapaksız kazanlara benziyirsen
köfte yiyip şişirmisen karnını
beleş yiyip şişirmisen karnını
esnemiş hayvanlara benziyirsen
kavlamış hayvanlara benziyirsen
acayip hayvanlara benziyisen
ne varsa üstüme mirildiyirsan
sanki pas atmişam cirildiyirsan
sesin de çikmiyor hirildiyirsan
benzinsiz çakmaklara benziyirsen
bizim oralarda * yekten diyerek ifade edilen söz öbeğidir.
atsiz23 adlı kişinin görüşlerine kısmende olsa katıldığını açıklatyan kişi.

o zaman ne yapıyoruz.. bakıyoruz atsız23 neler yzmış.. sadece 5 dakikanızı ayırmanız bile yeterlidir...
dünün dikkat çeken entrylerinin 5 tanesinin kendisine ait olduğunu görüp şaşırmadığım fakat karmasının nihilist olduğunu farkedince üzüldüğüm yazar kişisi. iyi bir insan ayrıca güncel ve tarafsız. *
çaylaklığının bitmesini beklediğim yazardır. * kaçıncı oldu o da sayamamış ama olsun.
takibe aldığım yazarlardan.
nick ine ihanet ediyor kanımca. sessiz olduğuna katılmıyorum. ama derinden gidiyor vesselam.
verdiği ayarların sayısındaki parabolik artışı beklemekteyiz.
nickini de sevdim kelimelerini de. hoş gelmiş,iyi etmiş...
hoş gelmiştir, iyi ki gelmiştir.

ha nereye gittiğini merak edenler için açıklayayım:
bilmiyorum valla.
(#3335036)
gerçekten çok güldüren entry olmuştur, yalnız şu var ki yazar bir atasözünü unutmuştur.

akıl yaşta değil baştadır.
(#3475917) daki yazı tarzıyla uykusuz dergisindeki vedat özdemiroğluyu andırmış başarılı yazar.