bugün

(bkz: kuş serisi)
2 adet kürdan bacağıyla,tenis topu büyüklüğündeki tüylü gövdesini taşıyan kuş türü.
ikinci nesil silik.
(bkz: tofaş serçe)
Yerdeyken normal yürümek yerine hoplaya zıplaya ilerleyen şen mahluk.
star tvde "yakında" diye tanıtımları dönmeye başlayan başrolünü saruhan hünel'in oynayacağı dizi.
(bkz: piaf)
bu hafta cuma günü star'da yayına başlıyacak olan bir dizi(ymiş).
bolahenk tarafından seslerinden harika bir muziği olan dizi. sırf bu muzik için bile bu dizi izlenir.
fragmanındaki müziğin oldukça güzel olduğu dizi.

her rüyada şiir gibi gözlerin
beni yakar küllerimi savurur
gece gündüz uyanmadan beklerim

emanettir kokun bir gülde durur
bitmeden bu rüya ölsem, yüregim avuçlarında
uyandırmasan, yok olup gitsem dudaklarında
getirecegim inan güneşi akşamlarına
uyandırmasan, asılı kalsam gözyaslarinda
mini mini bi kuş.. pencerene konması da muhtemeldir..
kaldırımda olanına edith piaf denir. (bkz: kaldırım serçesi)
garip bir dizi, olaylar bolumden bolume sasirtici bir sekilde degisiyor ama bolum boyunca cok monoton be.
birbirini hem çok seven hem de çok kanatan iki insanın öyküsü.
gerçek olduğuna inanmakta zorluk çektiğim gerçek hikayeden uyarlama dizi.
ayrıca biraz asmalı konak kokuyor.
(bkz: neanderthal erkekle post-modern kızın imkansız aşkı) evrimini tamamlayamamış, buram buram doğu kokan erkekle post-modernlikten saçmalamış ve köklerine dönmüş batı aşığı kızın aşkı...
bi de kız her bölümde rahat bi 5 dk yavaş çekimde koşuyor. ne gibi bir mantık bu? o an reytinglerin yükseldiği tespit edildi de her bölümde o yüzden mi koşturuyolar hatunu yoksa mesela o haftanın çekimleri eksik geliyor da 90 dakikaya öyle kızı koşturarak mı tamamlıyorlar?
(bkz: halk bir cevap bekliyor)
küçük ve muhteşem hayvan. gerçekliğine veya evrimdeki yerine inanmak güç olsa da zaman zman inanılmaz davranışlarıyla oldukça dikkat çekici hayvanat...!
Bahçeler, parklar ve tarlaların yaygın, girgin ve gürültücü kuşudur. özellikle hayvan barınakları, leylek yuvaları, insan yaşam alanlarına uyum sağladıkları çatı araları ve terkedilmiş yapılar yaşamlarını sürdürmeleri ve üremeleri için uygun ortam sağlamaktadır.
fiat kuş serisi hayvanı.
bir de (bkz: captain jack sparrow)
(bkz: sparrow)
(bkz: torgay)
(bkz: bostorgay)
küçük, şaşkın, tıknaz bir kuş. ayrıca yerde yürüyemeyen ancak zıplayarak ilerleyebilen sevimli bir kerata.
eti çok lezzetli olan kuş türü.

küçükken tüm aile köyde toplanırdık. kuzenim sapanla serçe avlardı. bana da zorla tüylerini yoldururdu. eğer yapmazsam ayaklarımdan tutar ahırda sallandırırdı şerefsiz.
bi güzel temizledikten sonra tandırda pişirip yerdik. hayatımda yediğim en lezzetli ettir benim için. gerçekten lezzetli olduğundan mı yoksa o anın atmosferinden mi bilemedim şimdi.
mary doria russell'ın metis yayınevinden çıkan bilim kurgu romanı. * * *
çok zibidi bir kuş türüdür bu. öyle ki yazın sıcağında kuşlar içsin diye balkona koyduğunuz suyu bütün kuşlar uslu uslu içerken, zibidi bir kuş türü olan serçeler o suyun içinde yıkanırlar. haliyle kirlenir su, işin gücün yoksa git değiştir. arkadaş kıyamıyorsun da, tenis topu kadar seken tatlı bir hayvanat.

(bkz: kızgınım size)
görsel