bugün

sakin'in hayat albümünün son parçasıdır. sözleri:

tut seninle farklı insanlarız
göz bebeğinde parlayan yıldız
al sömür yut dünya durur bugün
hiç bilinmez yarın suçlu kim
örtük yüzüm diz çökerken
göster beni aletin doluyken
dök üstüme sıcak suyunu

hakkın sende kalsın
sessizim, bu ses senin
öldürdün beni sezar
yaşatmadın, nefes almadım

bir oda var hem ufacık hem gözü görmez
her yerine bağ dolanır sürünürken
dur dokunma cismim bulaştırır
bir odam var hiç görmedğim.
sahte romalilarin kolpa hukumdari ..
son zamanlarda dinlediğim en mükemmel türkçe parça. bu son zamanları bir kaç yıla kadar genişletebilirim o derece. alt yapısı güçlü, davul aksak, vokal büyüleyici ve doğal, melodi harika, sözler ise roman gibi. kesinlikle muhteşem bir sakin parçası.
"göster beni aletin doluyken
dök üstüme sıcak suyunu"

dizelerinde bahsedilen şey "kettle" değilse eğer erkek bireyin söylemesi yadırganabilecek bir şarkıdır.
sonuna doğru 'baktığın gün, söyle açıkmı' sözlerinin geçtiği şarkı. lakin ne anlama geldiği
konusunda en ufak bir fikrim yok. süper şarkı.*
(bkz: loop a alinip surekli dinlenen sarkilar)
şarkının sonu iple çekilir ve bağıra bağıra 8 kere "baktığın gün söyle açık mı?" diyip rahatlanır. "avvv avvv avvv aaaavvv" sesleriyle nokta koyulur.
ayrıca şarkının ismi; şarkıve söylemesi kadar güzeldir.
müziğiyle insanı kendine bağlayan, ilginç sözlü güzel şarkı. kalabalık ortamlarda onur' un çığlıklarına eşlik etmemek için kendimi kasmama neden olan nadide eser. ayrıca sonlardaki 'öldürdün beni sezar' cümlesinde onur 'un sesi harun tekin e benzemektedir.
hayat'ın 4. klip konuğu olmuş ve dünden itibaren ekranlarda yayınlanmaya başlamıştır.
ilginç bir klibi vardır. buradan yakınız..

[http://www.youtube.com/watch?v=Zl5EGyzsrUM]
(bkz: serdar gözelekli)
beyniyle cinsel organları yer değiştirmiş insanların dinlememesi gereken sakin şarkısıdır.
o dizelerin anlamı oralardan çok uzak.
baktığım gün söyle açık mı? diye sona erer.
ayrıca süper bi performans, savaş çıkaran tüm orospu çocuklarına! http://www.youtube.com/watch?v=6MLGuAU98y0&feature=related
cihangir'de ki mükemmel bir mağazadır. konsept eski giyim tarzı.
vintage giyim ve aksesuar adına pek hoş ürünleri bünyesinde bulunduran mağazadır.
herkesin hayatında bir 'Sezar'ın olduğunu hatırlatan sakin şarkısıdır.
giriş intro'su beni benden alan sakin şarkısı.

gitar riffleri oldukça zordur.

(bkz: sakin)
yazar ismime hayat veren sakin şarkısıdır. albümün 11. şarkısı olmakla birlikte en güzel şarkısı olma özelliğini taşır. ilginç de bir klibi vardır buyurun ;

http://www.youtube.com/watch?v=dVIINfz7MNw
sozluk erkeki.

lan bu kasar sozluk kizlari yer bunu.

sonucta adam nefes aliyo.
canım cicim butiğimdir. cok cici gerçekten . bu ara paltolarindan bir adet alacağım.
cihangirdedir. arkadaşa ziyarete gidilirken önünden defalarca geçilmiş lakin içine girilip bakınılmaya vakit bulunamamıştır.
Sakin grubunun enfes şarkısı. Dinleyin dinlettirin.
12. Nesil yazardır koştursun efenim.
Güzide müzik gruplarımızdan sakin'e ait başarılı bir parça.
Dur dokunma cismin bulaştırır
Bir odam var hiç görmediğin.

Öyle güzel bir şarkı.