bugün

''... ama paran yok, bense çulsuza varmam'' diye devam eden cümledir.
(bkz: senin olmaya geldim)
arada engel olup * gönlünün o kişide olduğunu belirten cümle.
-senin olmak isterdim lakin....üzgünüm...
(bkz: ilgi zamiri ki)
bana sahip olmanı isterdim. tüm benliğimle korkusuzca söyleyebileceğim tek cümle bu evet. çocukluğumdan gençliğime uzanan bir ebediyetin her karesinde küçük küçük aklımda kalan silüetlerin her noktasında küçücük bir detay olarak bile sen olmalıydın. gençliğimin ergenlik çığlıklarında, gözyaşlarımın yastıkla buluştuğu o noktanın şefkatinde olmanı isterdim. senin olmak isterdim tüm erkekliğimle ve dürüstlüğümle. senin olmak isterken de keşkelerimi birer birer öldürüp karşına adam gibi dikilmek ve gel al beni demek isterdim. liman da istemiyorum artık. sadece kaybolmuş bir onur ve bu onurumu yeniden bulmak isterdim sende. sende olmak ve sana adamak isterdim şu ömrümün geri kalan zamanlarımı... hatırlar ve koşarcasına gitmiş yıllar var geride kalan, çok taze gibi gözüküp bir o kadar uzak duran. ne çok ne de hüzünlü bu zamanlar. şarkının yavaş başlayıp son ses gitarlarla süslenmesi gibi bir şey bu. uysalken aniden fevrileşen bir hayatın içindeyim şimdilerde. sana sahip olmak isterdim, koşa koşa hayatına girip kaçarken. sana sahip olmak ve yanı başından hiç gitmemek isterdim. çığlık çığlığa bir aşkı doğurabilseydik keşke. sen annesi ben de babası olabilseydik.

tüm benliğimle korkusuzca söyleyebileceğim özet cümle bu evet. senin olabilmek isterdim ölmeden önce son ve sona kadar...