bugün

(bkz: sen gibi)
kaan tangözenin sesinin ne kadar çok değiştiğini bana gösteren şarkı.
aylin aslımın 1. kasedinden bir şarkıdır
tabi o zamanlar albümü biraz elektronik tarzdaydı
bir duman şarkısı;

önümde bir karanlık yol
benimle yürür müsün
zemini meçhul bir yol
yanımda yürür müsün

gönlümün aşk parçası
kalbimi dinler misin
ilahi bir aşktır bu
şakayla karışmasın

benim derdim seninle
kal yanımda hep böyle
benim derdim seninle
sorma sorma

hiç bir kimse anlamaz beni senin gibi
hiç bir kimse inanmaz bana senin gibi
hiç bir kimse karışmaz kana senin gibi

ruhumun ta dibinde
raks eder senin sesin
vurgun yemiş gönlüme
ne eylesen nafile
leziz bir aylin aslım şarkısı.

üzerimde sevdiğin mavi elbisem...çok iyi bir şarkı.
nev ın sarkısını akla getıren 2 kelıme:
gece avutmuyor
gonlum unutmuyor
dokundugum hicbir ten SENIN GIBI kokmuyor...
Çok etkileyici bir aylin aslım şarkısı. Arkadaki keyboard şarkıyı daha da gizemli kılar ayrıca fatih erdemci nin ben ölmeden önceşarkısıyla soundlarının çok benzediğini dusundugum şarkı.
Çilekeş ve Manga'dan ferman'ın cover yaptığı Aylin Aslım şarkısı. Gitar riffleri çok sağlam olmakla birlikte sondaki brutal vokaller de ayrı bir hava katmış.
aylin aslım şarkısının sözleri de şöyle:

kucuk bir an icin
ait olmak icin
eski asklar gibi kapinda
yalniz bir gun icin
nefes almak icin
kanarken avuclarim karsinda
uzerimde sevdigin mavi elbisem
sensiz gecirdigim gunlerde
senin gibi, beni kimse sevmedi
donmedin gittigin yerden geri
senin gibi, beni kimse sevmedi
bekledim gittigin gunden beri..
aylin aslım'ın tayfalaşmadan önce çıkardığı muhteşem şarkı.
Ben de, senin gibi
severim aşkı, yaşamı, tatlı sevindirici şeyleri
Ocak günlerinin mavi kır manzaralarını.

Benim de içim yanar gülen gözlerine
bakarken
gözyaşlarının döküldüğünü anladığımda.

inanırım dünyanın güzel olduğuna
ve şiir, ekmek gibi, hepimiz içindir.

Ve damarlarım öldürmez beni
ama içindeki kan tüm gücüyle
yaşamak için çabalar
aşk için,
küçük şeyler için,
kırlar ve ekmek için,
hepimizin şiiri için. *
çok güzel bir aşk parçası olan duman şarkısı.
cilekes in coverladigi aylin aslim sarkisi
aylin aslimin eski ve guzelde bir klibi olan hos sarki.
çilekeş ve ferman akgül düetiyle dinnemeye doyamadığımız güzel parça...
aylin aslım'ın çok güzel bir şarkısı. mavi elbise içinde bir de klibi vardı bu şarkının.
çilekeş ve ferman düet'inin aşmış olduğu aylin aslım parçası.
çilekeş ferman düeti tercihimdir süperdir orjinalinden (bayan detoneden) bin kat daha iyi söylemişler hatta onlar sayesinde dahada sevilir olduu...
senin gibi olsun istiyorum, herkeste seni bulmak istiyorum, herkeste seni görmeye çalışıyorum, senin gibi olmalı çünkü sen olamadın..
"cilekes alsin bunu yeni albumlerine koysun, o albümden 5 tane alırım" dememi saglayabilecek guzellikte bir aylin aslim coverıdır.*
Aylin Aslım'ın devrinin en az 10 yıl ilerisindeki çok güzel sarkisi.

Bu sarkı, o dönemler kendini bulma devrini yaşayan Türkçe müzik piyasasında hak ettigi degeri hiç bulamadı. O donemler, piyasanın etnik-pop formatına kaydıgı günlerin başlangıcıydı. Sanat Müzikleri, temel dans loop'larina kavusmus ve barlarda eller havaya donemine girilmisti.

1990'da Amerika'da baslayan yeni rock soundunu ise ancak son 1-2 senede kesfedebildik. Her yanimiz onlarla dolu su anda. Genc rock grupları, isyankar sozler, aşkın ve hayatın daha realistik acitan yorumları.

En fazla 5 sene icinde de en uçtaki elektronica altyapıları kitlesel olarak kesfediyor olacagiz. Gencecik arkadaslar, evlerindeki pc'lerinde yaptıkları 'home made' album ve single'lar ile plak sirketlerinin kapılarını calacaklar.

Iste o zaman bazıları, geriye donup zamansız cıkan ve degerini bulamayan sarkilari coverlayacaklar. O sarkiların en basında da Aylin Aslım'ın senin gibi'si olacak kuskusuz.. Ve umarım hak ettigi degeri bulacak..

Diger bir aday icin (bkz: Gecemi Al)
üst üste dinlenildikten sonra dinleyene nolup nolacağı bilinmeyen aylin aslım şarkısıdır. çünkü bu şarkı bünyeye çok pis etki yapmaktadır. ayrıca çilekeş&ferman yorumu da güzeldir dinlenmelidir.

bu isimle bir de duman şarkısı vardır ki o da ülkemde yapılmış en leziz aşk şarkılarından biridir.

"ruhumun ta dibinde
raks eder senin sesin
vurgun yemiş gönlüme
ne eylesen nafile" dizeleriyle bile sizi sizden alıp başka diyarlara sürükleyebilecek etkiye sahiptir.
duman ın insanı kendinden geçirten, aşka getirip, dilini çözen, sevdiceğe haykırılası mükemmel şarkısıdır. kaan tangöze' nin sözlerini nasıl, ne düşünerek, ne şekilde yazdığı merak uyandırmakta, daha güzel aşk nasıl anlatılır son nokta denilesi şarkıdır.
her dizenin, dörtlüğün kendi içinde ayrı bir güzelliğe sahip olması dikkat çekip, şarkının her yerinde ayrı bir etki bırakır insanda.
"hiç bir kimse anlamaz beni senin gibi
hiç bir kimse inanmaz bana senin gibi
hiç bir kimse karışmaz kana senin gibi" dizileriyle insanı cin çarpmışa döndüren duman şarkısıdır. eski köprünün altında albümünde yer almaktadır. genellikle çoğu sevgilinin birbirine armağan ettiği bir parça olan bu parça, ülkemizde atılmış en güzel gitar sololarından birini bünyesinde barındırmaktadır. bu parça bir ilişki için başlangıç noktası olarak seçilmişse, ah veya haberin yok ölüyorum da söz konusu ilişkinin bitiş noktasında nöbet bekler.
aylin aslim´in unutulmaz sarkisi. "Senin gibi beni kimse sevmedi."