bugün

cevabı bende seni olması halinde sihiri büyüye dönüştüren bir ifade şekli de diyebiliriz. *. *
dünyanın en güzel cümlesi olmasına rağmen sarfettikten sonra kar$ınızdaki insandan duyamayınca ağlatan cümledir, bir anda dünyanızı karartan cümle olur..
Herkes herkese seni seviorum der önemli olan duymak değil onun gözlerinde sana olan sevgiyi sana bakarken içinin titrediğini hissedebilmektir.
(bkz: söylemesi en zor olan cümle)
çünkü değil rağmenlerle kurulunca daha da bi anlamlı olan güzel cümle.
tüm duyularımızın toplamından da yoğun kavramlar,her nasılsa,sözcüklere teslim ediliyor. türümüzün en karmaşık ve en zengin deneyimlerinden biri olan aşkta örneğin,"seni seviyorum" sözcükleri, bakıştan, temastan, kokudan ve aşkı ifade eden çeşitli seslerden çok daha büyük önem kazanmıştır. duyularımızın ortak yaşanmışlığı aracılığıyla aşkı paylaşmaktansa,ona sözcüklerle sahip çıkmaya çalışıyoruz. her aşk farklı olduğuna göre (farklı kokular, farklı dokunma biçimleri, farklı psikolojik roller) her aşkta, paylaşılan sözcükler de farklı olur,diye düşünüyor insan.ama,hayır!kalıp sözcükler yaşadıklarımızdan daha önemli.ve "seni seviyorum" tümcesindeki totaliter sahiplenme, tüm aşk deneyimlerini standartlaştırıyor. aşkı nicelleştiriyor.bu tümceyi,aşkı aritmetiğe dökmek için kullanıyoruz: "ben üç kere aşık oldum".
(gündüz vassaf - cehenneme övgü)
yıllar gecse bile eski sevgilinize onu hiç unutmadığınız, unutmak istemediğiniz, karşınıza çıkan her kızda onu aradığınız; fakat bulamayacağınızı bildiğiniz için söylemeye çalıştığınız, ancak yüzüne söylemeye cesaret edemeyeceğiniz için kısacık bir cep telefonu mesajı ile iletmeye çalıştığınız, duyguların kelimeye dökülmüş en anlamlı söz dizisi.
ilk söylendigi zaman söylemesi en zor olan cumle,ama bi defa soyledikten sonra da soylendikce boku cıkan sevgi ifadesi
(bkz: az olsun oz olsun)
genelde ömrü kısa olan söz.
al bundy: peg i love you
peg:?!?!!swh
al bundy:just kidding
içten soylendiginde anlam tasıyan soz.
yani şimdi senle beraber beni seven iki kişi olduk
seni seviyorum bir görev değildir,içten gelen bişeydir.bu yüzden sevgiliye "neden bana seni seviyorum demiyorsun?" diye serzenilmemelidir.zaten sürekli söylenmesi halinde heyecanını ve önemini yitiren bir laf haline gelmektedir.az ve öz söylenmelidir.
sevmeyi bilmeyenlerin,gerçekten sevipte bunu kimyasına uyduramayanların,yalancıların,şehvet avcılarının,çoğunluğu insan bile sayılmayanların dillerine sakız yaptıkları,gerçek anlamı çook eskilerde kalmış bir duygunun ifadesidir...
amacı karşı tarafı elde edip ego tatmini olduğunda söylenebilen ama içinde saflık barındırması gereken bazı kitleler tarafından *sıkça bu amaç* için kullanılan daha doğrusu harcanan canım söz.
doğru yer ve zamanda söylendiğinde insanı eritip bitirebilicek güce sahipken her konuşma bitişinde başında sanki meraba, naber dercesine kullandığında insanı kusturan tiksindiren cümledir...
söyledikçe anlamını yitiren söz ve cuk diye oturacak yerde söylenildiğinde değerinin katlayan söz.
söyleyen her ne kadar içten olsada söylenilen inanmadıktan sonra ne kadar değerinin olduğu düşünülen söz....
I - ben
Love - seni
You - seviyorum
bunun degisik halleri de var tabi
he she it luvz
(bkz: gora)

anlamini yitirmis olsada hala guzellikler tasiyan bi cumle.
yasaklanmış bir söz olduğunda söylendildiğinde kişi kendisii dünyanın en özgür insanı hisseder.[tıpkı hitler fransası'ndaki yasaklanmaya karşı yaplıan her hareketin yasaları aşmak ve özgürlüğü hissetmek olduğu gibi[sartre]]. ama galiba acıdır biraz söylemek. özellikle yasakşanmışsa; ''seni seviyorum''hariç gerisi için geçerli olsa gerek.
dakka başı söylenmemesi gereken söz. sevgi yoğunlaşınca da söylenmemesi yanlış olur.
herkez seni seviyorum der ama yalan soyledikleri gozlerinden bellidir. *
gerçekten hissedilmeden söylendiğinde sıfır anlam ifade eden, hissedilerek söylendiğinde ise dünyalara bedel olan, çok söylenmesi halinde anlamını yitiren, daha ziyade davranışlarla belli edilmesi gereken durum olan 'sevmek' eyleminin; zaman zaman az söyleyen ve sadece gerçekten hissettiyse söyleyen bir ağızdan çıktığında tanımsız hisler yaşatabilen,'azı karar, çoğu zarar' dense bile azı da çoğu da zarar olan ve ama tercih yapmak gerekirse zannımca azı makbul olan cümle; 'seni seviyorum'

bir çocuğun annesine hisleri.
ve bir gencin kız arkadaşına.
ya da sadece platonik bir aşka.

gerçekten hissedilerek söylenen 'seni seviyorum' lar paha biçilemez sözcükler. yeter ki hak edene, yeri ve zamanı geldiğinde söylenebilsin.
sevginizin doruklara ulaştıgı anda söylendiğinde anlamlı olan , eger karşılığda varsa * söylendiğinde içinizde mana veremediğiniz güzel duygular oluşturan ve aşıgım yaa ben! demenize sebep olan mutluluk veren cümlecik.
(bkz: seni seviyoruma verilen saçma cevaplar)