bugün

Kavgada söylenir.
abor gereken cevabı vermiş bik bik...
'' peki bu benim umurumda mı ? '' sorusunu sorup esneyerek cevap verme nedeni olan cümle. çünkü sözden ziyade söyleyen önem taşır bazen.
Sen haksızsın ibne.
sözlük yazarlarına ultimatomumdur...
geceden beri hazırlanmış düşünülmüş kafa patlatılmış laflardır.
başlıyorum.

--spoiler--
gri zklı aptl ss.
--spoiler--
Hulusi ile Mahmut'un arasındaki anlaşmazlıkların dışavurumu...
Of of offf. Efsane kavganın efsane giriş cümlelerinden biri.
Adamlardaki hırs takdire şayan.
Sezen aksu olsam bunlara plaket falan hazırlatırdım.
Mevzuyu bilen birine söyleyince ortamdaki gerginliği tamamen alan ancak konu hakkında fikri olmayan birine söylendiğinde de boş bakan gözlerle karşılaşmaya sebep olan cümle.
günümüz türk erkeğinin kelime haznesini yaratmış efsane forum sohbetidir. gurbetçi kız içerir.
hararetli tartışmalarda söylenmesi gereken cümledir. biranda unutulur her şey gülmeye başlarsınız.
(bkz: sana bir laf soylerim altindan kalkamazsin)
öncelikle bu laftan önceki cümleyi de konsepte dahil etmek gerektiğini düşünüyorum:

-bu sayfada ki yazilarin hepsini okudum ve mahmut... sen haksizsin ibne... seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim...

şimdi bu lafi neden komik bulduğumuzu irdeleyelim...
bu lafi komik kilan öznenin konuşmalar ve tartişmalar süresince ve son olarak lafi telaffuz ederken takinacaği tutumun zihne yansima biçimidir.

düşünün ki eleman gözlüğünü takmiş tüm yazişmalari çatik kaşli, alnı kırış kırış bir ifadeyle okumuş, düşünmüş, bu uğraşısının sonunda bir fikre varmiş, ardından yazi masasina geçmiş, eline kalemini almiş, laflar hazirlamaya başlamış... yer yer küfür yazarken "am", "göt" gibi belli başlı kelimelerde tekrarlar olduğunu farketmiş, yazdıklarının üzerini karalamış, sayfanın sağına soluna notlar almış, bazı küfürleri baştan yazmış...

bu kendi içinde zaten yaran bir hadise, bir de bu lafi söyleme sahnesininde diğerleriyle yüz yüze olduğunu hayal edin...

ciddi bir tavirla kapiyi açip içeri giriyor, o gün için özel hazırlanmış, sabah sakal traşını olmuş, yeni temizlettiği çizgili lacivert takımını giymiş, dişlerini sabah 15 dakika boyunca fırçalamış...

bilgisayarin başinda yazişan iki hiyara dönüyor:

-bu sayfada ki yazilarin hepsini okudum...

kaşlarını kaldırarak bir birine, bir diğerine bakıyor,
ve parmağiyla işaret edip konuşuyor: "mahmut sen haksizsin ibne...seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim

mahmut olmayan arkadaşta belirgin bir rahatlama seziliyor, orjinal mahmut ise artık çişi gelmiş nicholas cage gibi bakmakta...

odanın atmosferinin bu ağır lafı hazmetmesini bekleyip ceketinin iç cebinden kağitlar çikariyor, elinde katli duran fax kağidinin sayfalari açılıp yere kadar uzaniyor... önce boğazini temizliyor, sonra gözlüğünü takip okumaya başliyor: "mahmut, orospu çocuğu, senin ananin amina kebap döker...."

ben şahsen hayatımda böyle bir duruş, böyle bir görev bilinci görmedim...
bundan 10 yıl önce turksihmusic.org ta gerçekleşen mahmure ve ruh hastasi götveren hulusi arasında geçen efsane tartışma tam son soluklarındayken kadir, bu ateşli tartışmanın ortasında yıllar sonra fenomen olacağını bilmeyerek bu cümleyi kullanır.

"Bu sayfada ki yazilarin hepsini okudum ve Mahmut, sen
haksizsin ibne. Seni kiniyorum, ve sana laflar
hazirladim.."
(bkz: biz yiyip geldik)
amerika'da yaşayan filiz'in artık 22-23 yaşlarına geldiğini bana hatırlatan efsane cümle. devamında tarifsiz maniler gelmiştir kadir'den.
okuyunca insanı yerlere yatıran türk internet aleminin fenomen atışması. türk internet tarihinin kilometre taşıdır bu sözler, türk forum dünyası son 9 yıldır bu cevabın üzerinde geyik yapar.

by kadir on friday, october 6, 2000 - 08:12 pm:
mahmut denen hiyara *
Ruh hastasi götveren Hulusi
Sen okudugunu anlamayan süzme bir ibnesin.
(bkz: ahlaksız ve sorumsuz orospu çocuğu mahmut)
bunu söylerken aksesuar olarak çıplak ten üzerine giyilmiş bir erkek pardesüsü iyi bir tercih olur kanaatindeyim.
sen çok kötü br insansın ve gerizekalısın diye devam eder.
"hulusi evlendi. dugunune davet etti gittim. mahmut denen tarihin gordugu en buyuk orospu evladiginin anasini siktik. gangbeng yaptik."

kadir geri dönmüş. aynı sitede 2009 tarihli yazdığı post'tan bir kesit.
ilk kim kullandıysa patentini alması gereken cümle. tesadüfen mi ortaya çıkmıştır yoksa düşünülerek mi yazılmıştır? gerçi kadir bey'in cümleye girizgahı biraz küfürlü ama devamı ona nispet yaparcasına son derece sevimli. süper ironik. kadir ya acayip sıradan dangıl dungul bir adamdır veyahut cin gibi bir şeydir. bence itü ve eksi'den yazar transfer etmektense kadiri transfer etmeli sözlük. *
Prettygirl7 vesiyonunu daha önce de yayınlamıştım şimdi de yayınlıyorum.
-------------------------------------------------------
bak pretty bütün entrylerini okudum sen haksızsın,seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım;
Sözlüğü benden belledin
uye ol butonunu elledin
ayarları yiyince
nohut gibi terledin *
----------------------------
ray-ban gözlüklerin boy boy
bu satırları yazan ekinoks kovboy *
(bkz: turkishmusic org daki sezen aksu tartismasi)